Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tallinna ringkonna lennukad juhid Tallinna ringkonna lennukad juhid Imekaunis Kaitseväe Paunküla väljaõppe keskuses toimusid 6. -7. mail Naiskodukaitse Tallinna ringkonna juhtide õppepäevad. Koolitusel osalesid jaoskondade ja erialagruppide juhid, kokku 23 inimest. “ Foto: Anne Sõber ← Eelmine Meenutades lahkunuid: Naiskodukaitse mälestuspäev Järgmine → Meisterdamine teeb sõbraks Tallinna ringkonna lennukad juhid

Tallinna ringkonna lennukad juhid

Marit Antik 12. mail 2017

Imekaunis Kaitseväe Paunküla väljaõppe keskuses toimusid 6.-7. mail Naiskodukaitse Tallinna ringkonna juhtide õppepäevad. Koolitusel osalesid jaoskondade ja erialagruppide juhid, kokku 23 inimest.

Tallinna ringkonna lennukad juhid
Foto: Anne Sõber

Esimesel päeval inspireeris õppureid koolitaja Inno Joonas EXITrainingust. Ta pani meid geomeetrilist ülesannet lahendama – pidime puslet kokku panema nii, et osadel olid silmad kinni seotud – ning lisaks lasi ta meil mitmeid muid humoorikaid ülesandeid teha. See kõik oli selleks, et me oskaksime teistega arvestada, meeskonnatööd teha ja õpiksime üksteist paremini tundma.

Praktilise väljundi leidis ülesanne, mille tulemusena jõudsime kolme peamise väärtuskriteeriumini, mis meid edaspidi tegutsedes edasi viiks:

  1. Koostöövalmidus – kaasame liikmed ühise eesmärgi nimel, tunneme rõõmu koos tegemisest, oleme usaldusväärsed;
  2. Vastutusvõime - julgus otsustada, täita otsustatut ja arvestada tagajärgedega;
  3. Professionaalsus – väljaõpe kõrgemal tasemel nii teoorias kui ka praktikas, teadmiste ja oskuste rakendamine otseses tegevuses ja edasiandmine teistele naiskodukaitsjatele.  

Need kolm väärtust jäid iga juhi sisemisele südametunnistusele, millele teine juht alati koputada saab, kui kokkulepitu ununema kipub. 

Tallinna ringkonna lennukad juhid
Foto: Marit Antik

Teist päeva juhatas Tallinna ringkonna esinaine Berit Cavegn.  

Hommikupoolikul esitas iga juht ülevaate oma jaoskonna või erialagrupi tegemistest, tulevikuplaanidest ja ka murekohtadest. Nii mitmelgi korral tekkis elav arutelu, jagati näpunäiteid ja anti head nõu.

Järgmise, väga olulise teemana keskenduti passiivsete liikmetega seotud aruteludele. Üheskoos mõeldi läbi, mida teha ja kuidas jõuda eesmärgini, et passiivsetest taas aktiivsed liikmed saaks. Samuti arutati läbi uutele liikmetele antavate sõnumite sisu ja esimese vestluse olulisus.  See teema küttis ka kirgi, kuid andis mitmeid häid lahendusi ja suundi edasi tegutsemiseks .

 

Põhisõnumitena jäid kõlama:

  • Uut liiget värvates jõuab temani selge sõnum „sa liitud vabatahtlikult, kõik edasine on kohustuslik“;
  • iga juht peab tegema kõik endast oleneva, et liige ei lahkuks;
  • Naiskodukaitse on eluaegne organisatsioon.  
Tallinna ringkonna lennukad juhid
Foto: Marit Antik

Kolmanda teemana käisime läbi dokumendi „Juhend jaoskonna juhatusele ja esinaisele“. Sellest sai kiirelt „Juhend jaoskonna ja erialagrupi juhtidele“ ning kaks aktiivset juhti  Anneli Looken ja Bärbel Salumäe võtsid enda südameasjaks see juhend koostöös ülejäänud juhtidega ajakohastada ja 2017. aasta lõpuks valmis teha.

 

Paunkülas viibitud kahe päeva sisse mahtus ka muid vahvaid tegevusi – lõkkel liha küpsetamine, saun koos järves karastamisega, kalastamine (seekord küll ilma kaladeta), Oskari-nimelise puulusika valmistamine, näitlejameisterlikkuse väljendamine ja pisut akrobaatikat. 

Tallinna ringkonna lennukad juhid
Foto: Anne Sõber
Tallinna ringkonna lennukad juhid
Foto: Anne Sõber

Meie esinaine Berit andis õppepäevadele sellise hinnangu: „Pühapäeva õhtul Tallinnasse tagasi sõites oli mul pea tühi, kuid tunne oli väga hea. See näitab, et tegime palju tulemuslikku tööd. Mulle meeldis päevakavas olevate teemade järjekord. Alustasime üksteise tundmaõppimisega ja alles teisel päeval, kui olime õppinud asju erinevate mätaste otsast (või lae nurgast kärbestena) hindama, laskusime oma teemadesse.

Kõik kohalolijad töötasid kaasa - grupitööde arutelud olid väga põhjalikud ja ettepanekuid täis. Kogemuste ning juhiste jagamine oli ka väga kasulik. Kakskümmend kolm pead koos on kakskümmend kolm korda rohkem tarkust kõigile! Mina isiklikult sain sellest nädalavahetusest palju uut motivatsiooni ja usun, et ma ei olnud ainuke.“

 

Tallinna ringkonna lennukad juhid
Foto: Anne Sõber

FastLion CMS

Tallinna ringkonna lennukad juhid

Tallinna ringkonna lennukad juhid

Foto: Anne Sõber Esimesel päeval inspireeris õppureid koolitaja Inno Joonas EXITraining ust Ta pani meid geomeetrilist ülesannet lahendama – pidime puslet kokku panema nii, et osadel olid silmad kinni seotud – ning lisaks lasi ta meil mitmeid muid humoorikaid ülesandeid teha Imekaunis Kaitseväe Paunküla väljaõppe keskuses toimusid 6.-7. mail Naiskodukaitse Tallinna ringkonna juhtide õppepäevad. Koolitusel osalesid jaoskondade ja erialagruppide juhid, kokku 23 inimest.

Tallinna ringkonna lennukad juhid

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse