Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Meisterdamine teeb sõbraks Meisterdamine teeb sõbraks Aprilli lõpus avanes kõigil Tallinna ringkonna naiskodukaitsjatel võimalus osa võtta laeka tüüpi karbi meisterdamise töötoast. Ürituse viis läbi kultuurigrupi juht Anne Sõber. Kokku saadi kahel korral: esimeses töötoas meisterdati karp valmis ning nädal hiljem toimus karbi kaunistamine. Aitäh kõigile ja uute kohtumisteni! Foto: Anne Sõber Koostöö Käsitöö ← Eelmine Tallinna ringkonna lennukad juhid Järgmine → Nähtamatud tegelased lahinguväljal Meisterdamine teeb sõbraks

Meisterdamine teeb sõbraks

Kaidi Press 14. mail 2017

Aprilli lõpus avanes kõigil Tallinna ringkonna naiskodukaitsjatel võimalus osa võtta laeka tüüpi karbi meisterdamise töötoast. Ürituse viis läbi kultuurigrupi juht Anne Sõber. Kokku saadi kahel korral: esimeses töötoas meisterdati karp valmis ning nädal hiljem toimus karbi kaunistamine.

Meisterdamas oli nii noori kui ka vanemaid inimesi ja hakkama said kõik – nii need, kes meisterdasid karpi esimest korda kui ka need, kellel oli kogemus selles vallas juba olemas.

 

Esmalt näitas Anne enda tehtud karpe ja rääkis töövõtetest ning vajaminevatest vahenditest. Seejärel asuti tööle. Kõik said valida endale meelepärase värvi ja mustriga tapeedi ning algaski lõikamine, liimimine ja kokkusobitamine. Küsimuste korral oli Anne alati valmis vastama ja vajadusel aitama.

Meisterdamine teeb sõbraks
Foto: Anne Sõber

Teisele kohtumisele oli Anne kaasa võtnud erinevaid kaunistuselemente ning ta jagas erinevaid nippe ja näpunäiteid karpidele kauni välimuse andmiseks. Valik oli suur ja lai ning igaüks sai valida just talle meelepärased kaunistused. Kõigil valmis äärmiselt kena ja omapärane laeka tüüpi karp, mis sobib ideaalselt kingituseks või enda väiksemate asjade hoiustamiseks.

Meisterdamine teeb sõbraks
Foto: Anne Sõber

Töötoas osalenud Lea oli kogemusega rahul ning kommenteeris, et need olid ühed kiiremini ja meeldivamalt möödunud kuus tundi.

 

Töötoa korraldaja Anne Sõber sõnas, et nii suur huviliste arv näitab, et sellised koosmeisterdamised on väga vajalikud. "Koos tehes ja tegutsedes ning uusi oskusi omandades saame omavahel tuttavaks ja sõbruneme. Kindlasti tuleb see edaspidi kasuks metsas, rännakul ja õppustel."

Anne lisas veel, et tagasisidest sündisid uued ideed ja mõtted, mida edaspidi ellu viia. Plaanis on paberkorvipunumine ning kindlasti kohtume sügisel uuesti, et koostöös kodutütardega heategevuslikuks müügiks veelgi rohkem erinäoliseid karpe valmistada.

 

Aitäh kõigile ja uute kohtumisteni!

Meisterdamine teeb sõbraks
Foto: Anne Sõber

FastLion CMS

Meisterdamine teeb sõbraks

Meisterdamine teeb sõbraks

Meisterdamas oli nii noori kui ka vanemaid inimesi ja hakkama said kõik – nii need, kes meisterdasid karpi esimest korda kui ka need, kellel oli kogemus selles vallas juba olemas Esmalt näitas Anne enda tehtud karpe ja rääkis töövõtetest ning vajaminevatest vahenditest Aprilli lõpus avanes kõigil Tallinna ringkonna naiskodukaitsjatel võimalus osa võtta laeka tüüpi karbi meisterdamise töötoast. Ürituse viis läbi kultuurigrupi juht Anne Sõber. Kokku saadi kahel korral: esimeses töötoas meisterdati karp valmis ning nädal hiljem toimus karbi kaunistamine.

Meisterdamine teeb sõbraks

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse