Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tallinna naiskodukaitsjad stardivad „Utria dessandil“ Tallinna naiskodukaitsjad stardivad „Utria 17. jaanuari öösel Jõhvis algavale talvisele kaugluurepatrullide võistlusele stardib 26 võistkonda. Teiste hulgas lähevad rajale ka Tallinna ringkonna naiskodukaitsjad Maret Valner, Tairi Välinurm ja Airika Troost ning tiimi neljanda liikmena Katriin Ivanov Kaitseliidu Tallinna malevast. Veel kaks naiskodukaitsjat, Sirle Baldesport-Märss ja Kärt Praks, asuvad võistlustulle koos Tallinna maleva Kalevi malevkonna naistega. ← Eelmine Naiskodukaitse liikmeskond ületas 2000 piiri Järgmine → Ei ole loomingulisemat ametit kui organisatsiooniõpetuse instruktor Tallinna naiskodukaitsjad stardivad „Utria dessandil“

Tallinna naiskodukaitsjad stardivad „Utria dessandil“

Ave Proos, Naiskodukaitse esinaise asetäitja 16. jaanuaril 2014

17. jaanuari öösel Jõhvis algavale talvisele kaugluurepatrullide võistlusele stardib 26 võistkonda. Teiste hulgas lähevad rajale ka Tallinna ringkonna naiskodukaitsjad Maret Valner, Tairi Välinurm ja Airika Troost ning tiimi neljanda liikmena Katriin Ivanov Kaitseliidu Tallinna malevast. Veel kaks naiskodukaitsjat, Sirle Baldesport-Märss ja Kärt Praks, asuvad võistlustulle koos Tallinna maleva Kalevi malevkonna naistega.

Tallinna naiskodukaitsjad stardivad „Utria dessandil“
Hetk 2013. aasta Admiral Pitka luurevõistluselt. Foto: Eha Jakobson
Tallinna naiskodukaitsjad stardivad „Utria dessandil“
See on kõigest vesi, saame hakkama! Foto: Eha Jakobson

 

Uurisime rajale minejate käest enne rasket katsumust, mis imevägi ajab naised soojast kodust mitmeks päevaks lumisesse metsa müttama!

 

Mis motiveerib teid seda kõike tegema?

 

„Ega me siiani pole sellest aru saanud ja ka paljud tuttavad ei mõista, miks me seal metsas käime. Alatasa ikka seletame, et see energia, mis rajal tuleb ja rahulolutunne finišis lihtsalt ei lase kodus olla,“ naeravad naised oma adrenaliinijanu. „Alati enne võistlust on ikka närv sees, aga nii peabki ja elu on elamiseks ning seiklemiseks“ lisab Airika.

 

Kuidas te võistlusteks valmistute ?

 

Tõsiselt harjutama hakkasid naised enda sõnul eelmisel suvel, enne Admiral Pitka luurevõistlust, aga võistluspisik saadi külge juba Naiskodukaitse koormusmatkal. „Seal tundsime, et meie omavahelised iseloomud sobivad ja esikoht motiveeris edasi tegutsema,“ ütles Maret. Nad tunnistavad, et on olnud ka tagasilööke, aga iga miinuse juures on plussid ja need on püütud hoopis enda kasuks keerata.

 

Kokku saadakse tavaliselt kord kuus. „Oleme end harinud luureraporti kirjutamisel, harjutanud laskmist ning meeskonnatööd,“ loetleb Airika õpitavaid oskusi. Võistkonna ühtekuuluvust tugevdavad ka muhedad naisteõhtud ning peale  iga suuremat võistlust arutatakse, mis läks hästi, mis vajab parandamist ja vaadatakse üheskoos võistlustest tehtud pilte.

Tallinna naiskodukaitsjad stardivad „Utria dessandil“
See nelja naise tiim stardibki 17. jaanuari öösel "Utria dessandil", pildil 2013. aasta Admiral Pitka patrullvõistlus. Foto: U. Reitelmann

 

Millised on 2014. aasta plaanid?

 

„Selle aasta plaani oleme võtnud Naiskodukaitse koormusmatka, Põrgupõhja retke ja ka Pitkale sooviks minna, aga liigume siiski sammhaaval ja mõtleme ühele võistlusele korraga,“ arutavad naised üheskoos. Võimalusel osaleksid nad lisaks malevate patrullvõistlustel ning juba eelmisel aastal kutsusid ka Soome võistlejad neid endile külla.

 

Soovime organisatsioonikaaslastele jõudu ja vastupidavust „Utrial“ ja teistel võistlustel ning loomulikult hoiame pöidlad pihus!

 

"Utria dessant 2014" lõpeb lõpujooksu finišiga laupäeva hommikul Utria dessandi mälestusmärgi juures, kell 15.00 toimub seal mälestustseremoonia. Võistluste pidulik lõpetamine algab 16.00 Olgino seltsimajas.

 

Utria dessanti korraldavad ERNA Selts, Kaitseliit ja Vaivara vallavalitsus alates 1999.aastast, meenutamaks Vabadussõja suurimat dessantoperatsiooni, mille tulemusel puhastati 17. - 19. jaanuaril 1919.a. punastest Narva-Jõesuu, Narva ja Jaanilinn. Vabadussõja suurima dessantoperatsiooni üldjuht oli toona kapteni aukraadi kandnud Johan Pitka. Dessantrühmi juhtisid major Martin Ekström, staabikapten Karl Aleksander Paulus ja kapten Anto Nestori Eskola.

FastLion CMS

Tallinna naiskodukaitsjad stardivad „Utria

Tallinna naiskodukaitsjad stardivad „Utria

Hetk 2013 aasta Admiral Pitka luurevõistluselt 17. jaanuari öösel Jõhvis algavale talvisele kaugluurepatrullide võistlusele stardib 26 võistkonda. Teiste hulgas lähevad rajale ka Tallinna ringkonna naiskodukaitsjad Maret Valner, Tairi Välinurm ja Airika Troost ning tiimi neljanda liikmena Katriin Ivanov Kaitseliidu Tallinna malevast. Veel kaks naiskodukaitsjat, Sirle Baldesport-Märss ja Kärt Praks, asuvad võistlustulle koos Tallinna maleva Kalevi malevkonna naistega.

Tallinna naiskodukaitsjad stardivad „Utria dessandil“

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse