Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Ei ole loomingulisemat ametit kui organisatsiooniõpetuse instruktor Ei ole loomingulisemat ametit 24. -26. jaanuarini toimus Alus Kaitseliidu Kooli ruumides Naiskodukaitse organisatsiooniõpetuse instruktori kursus ehk siis koolitati välja uusi inimesi, kes on võimelised läbi viima baasväljaõppe organisatsiooniõpetuse moodulit. Ja mitte lihtsalt läbi viima, vaid väga hästi, efektselt ja meeldejäävalt läbi viima. ← Eelmine Tallinna naiskodukaitsjad stardivad „Utria dessandil“ Järgmine → Pühapäeval kuulutatakse välja aasta 2013 naiskodukaitsja ja kaitseliitlane Ei ole loomingulisemat ametit kui organisatsiooniõpetuse instruktor

Ei ole loomingulisemat ametit kui organisatsiooniõpetuse instruktor

Nele Pernits 31. jaanuaril 2014

24.-26. jaanuarini toimus Alus Kaitseliidu Kooli ruumides Naiskodukaitse organisatsiooniõpetuse instruktori kursus ehk siis koolitati välja uusi inimesi, kes on võimelised läbi viima baasväljaõppe organisatsiooniõpetuse moodulit. Ja mitte lihtsalt läbi viima, vaid väga hästi, efektselt ja meeldejäävalt läbi viima.

Ei ole loomingulisemat ametit kui organisatsiooniõpetuse instruktor
Foto: Nele Pernits

Organisatsiooniõpetuse instruktorite kursused ja täiendkursused on alati erakordselt loomingulise õhkkonnaga õpped. Seekordne kursus ei jäänud millegi poolest eelmistele alla – oli karjakaupa lennukaid mõtteid ja häid ideid tundide läbiviimiseks, anti üksteisele inspiratsiooni ja õhutati teineteist veel uskumatumaid võimalusi välja mõtlema, oli kopsakas annuses huumorit ja ääretult palju positiivsust. Tundub natuke kahtlane, et ma ühte kursust ainult ülivõrretes kirjeldan?

 

Tegelikult ei ole. Sest mõelge, kes on organisatsiooniõpetuse instruktor. Tema on see, kellest sõltub, kui organisatsiooniteadlikud, kui asjalikud, kui innukad ja kuivõrd valmis initsiatiivi võtma on meie liikmed. Tema ongi see organisatsioonikultuuri alustala. Võiks isegi öelda, et tema õpetamisest sõltub Naiskodukaitse tulevik! Just seepärast peabki üks väärt organisatsiooniõpetuse instruktor olema väga loominguline ja valmis katsetama erinevaid võimalusi tundide läbiviimiseks ning mõistagi kõige olulisem – ta peab seda ametit armastama. Kuna baasväljaõppe organisatsiooniõpetuse moodul on erakordselt informatsioonirohke, siis võib üksluise ja igava tunni läbiviimise korral nagu me seda kursusel nimetasime „õppijad info-massiga lämmatada“. Ja seda me ju ei taha. Seepärast suunamegi oma tulevasi instruktoreid loomingulisusele ja veelgi suuremale loomingulisusele.

Ei ole loomingulisemat ametit kui organisatsiooniõpetuse instruktor
Foto: Nele Pernits

 

Ega see muidugi nii lihtne ka ei ole, et teed natuke nalja ja oled hästi loominguline ning saadki organisatsiooniõpetuse instruktoriks. Tegelikult peab selleks juba eelnevalt olema väga organisatsiooniteadlik naiskodukaitsja. Enne kursuse lähiõppele tulekut, tuleb kodus vaeva näha ja üks etteantud eesmärgiga tund ette valmistada. Võib juhtuda, et esimene plaan tunni jaoks ei sobigi hästi ja kursuse instruktor saadab selle tagasi. Võib juhtuda, et ka teine või kolmas plaan ei ole päris need õiged, aga lõpuks peab see hea tund kohapeal siiski läbi viidud saama. Sel korral juhtus mitmel kursuslasel nii, et kodus sai küll tublisti ette valmistatud, aga kursuse arenedes tekkis ideid juurde ja juurde ning lõpuks sündis viimane ja kasutusse minev plaan alles kursuse päevade vahelisel öösel. 

 

Ka see ei ole veel kõik, et teed tublisti tööd enne kursusele kohale minekut ja natuke kohapeal ning siis oledki valmis. Oh, ei! Kursuse lähiõppe osale järgneb praktika ringkondade baasväljaõpetel, kus tuleb päris klassides pärisnaisi õpetada. Alles peale selle viimase väljakutse ületamist, saab edukas instruktor Naiskodukaitse tunnistuse ja on täieõiguslik organisatsiooniõpetuse instruktor. 

 

Seekordsel kursusel osales 11 julget ja pealehakkajat naiskodukaitsjat Harju, Jõgeva, Järva, Põlva, Pärnumaa, Sakala, Tallinna ja Viru ringkondadest. Neil kõigil seisabki ees veel praktika. Sellegipoolest on juba toimunud kursuseosa põhjal absoluutselt alust arvata, et neist kõigist saab asja ja peale on kasvamas järjekordne hulk suurepäraseid organisatsiooniõpetuse instruktoreid. Ma ise juhindun instruktorina mõttest: „Loov õpetus teeb igast inimesest geeniuse“ ja loodan, et seda järgivad ka äsja kursusel osalenud organisatsiooniõpetuse instruktorid. Mõelge, siis on meil varsti organisatsiooni täis geeniusi. :) Sellega läheb Naiskodukaitse veel kuhugi rekordite raamatusse.

Ei ole loomingulisemat ametit kui organisatsiooniõpetuse instruktor
Naiskodukaitsjate loomingulisusel ei ole piire! Foto: Nele Pernits

Lõpetuseks ei muud, kui et tuult tiibadesse uued instruktorid! Mõnusat õppimist nii teile kui teie õppijatele. Ja kui siinkohal tekkis mõnel naiskodukaitsjal veel tunne, et nii tore ja loominguline amet nagu organisatsiooniõpetuse instruktor on justkui teie jaoks loodud, siis tasub sellest mõttest oma ringkonna instruktorile teada anda ja selle nimel tegutsema hakata, et ühel päeval ka ise geeniuste koolitaja olla. 

FastLion CMS

Ei ole loomingulisemat ametit

Ei ole loomingulisemat ametit

Foto: Nele Pernits Organisatsiooniõpetuse instruktorite kursused ja täiendkursused on alati erakordselt loomingulise õhkkonnaga õpped Seekordne kursus ei jäänud millegi poolest eelmistele alla – oli karjakaupa lennukaid mõtteid ja häid ideid tundide läbiviimiseks, anti üksteisele inspiratsiooni ja õhutati teineteist veel uskumatumaid võimalusi välja mõtlema, oli kopsakas annuses huumorit ja ääretult palju positiivsust 24.-26. jaanuarini toimus Alus Kaitseliidu Kooli ruumides Naiskodukaitse organisatsiooniõpetuse instruktori kursus ehk siis koolitati välja uusi inimesi, kes on võimelised läbi viima baasväljaõppe organisatsiooniõpetuse moodulit. Ja mitte lihtsalt läbi viima, vaid väga hästi, efektselt ja meeldejäävalt läbi viima.

Ei ole loomingulisemat ametit kui organisatsiooniõpetuse instruktor

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse