Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Suveks vormi ehk Xena reid 2019 Suveks vormi ehk Xena Nagu traditsiooniks saanud, siis ka sellel aastal toimus enne suve algust võistlus sõjaprintsessi tiitlile. Suur aitäh superägeda õhtu eest kõigile osalejatele, kohtunikele ja eriti korraldajatele - spordigrupile ja Lääne jaoskonnale! Pärast seda üritust võib suvi alata! Foto: Carolin Soikka ← Eelmine Igapäevane ohutu elu vajab rohkem teadmisi ja oskusi, kui esmaspilgul tunduda võib Järgmine → Naiskodukaitsjad meistrivõistlustel Suveks vormi ehk Xena reid 2019

Suveks vormi ehk Xena reid 2019

Kirstin Raudsepp 28. mail 2019

Nagu traditsiooniks saanud, siis ka sellel aastal toimus enne suve algust võistlus sõjaprintsessi tiitlile.

Seekordne Xena kutsus rammuvõistlusele 21. mai õhtul pärast tööpäeva Plangule. Kuigi ilmateade lubas vihma, siis paistis kohale jõudes päike ja sooja vähemalt  25 kraadi ringis. Imeline suveilm on olnud siiani igal Xenal, mis tekitab tunde, nagu oleks korraldajatel ilmataadiga mingi erikokkulepe olemas.

 

Ennast proovile panema olid tulnud paljud liikmed Tallinna ja Harju ringkonnast, lisaks lapsed ja koerad. Nagu igal aastal, oli seekordki võistlus täis üllatusi ja erinevad ülesanded andsid eneseületamiseks võimalusi. Ka lapsed leidsid tegevust nii rajal kui ka raja kõrval.

Suveks vormi ehk Xena reid 2019
Foto: Carolin Soikka

Osalejad rivistati üles, jaotati kahe-kolmekaupa gruppidesse, saadeti erinevatesse võistluspunktidesse ning võistlus võis alata.  Kokku oli üheksa punkti, kus tuli kahe minuti jooksul nii palju ettenähtud harjutuste kordusi teha, kui jõudsid. Harjutused, mis ees ootasid, olid jooks veekanistriga, kosmonaut, kükid, kõhulihased, kätekõverdused, hüppenööriga hüpped, lumeinglid, kastile hüpped ja sangpommi tõstmine. Igas punktis oli kohtunik, kes jälgis nii harjutuste tehnikat kui võttis ka aega.

 

Kaks minutit ei tundu just eriti pikk aeg, aga kui eriti spordiga kokku ei puutu, siis on see paras väljakutse. Hüppenööriga hüpates tundus aeg veel eriti pikk, sest kuna viimased hüpped tegin keskkoolis, oli jaks otsas juba esimese minutiga. Üks suuremat eneseületust tahtnud harjutus oli lumeinglite tegemine 2,5-kilogrammiste ketastega. Kui korraliku tehnikaga teha, siis ega see korduste arv väga suureneda ei tahtnud. Lõpuks võitis selles harjutuses sport...

 

Suveks vormi ehk Xena reid 2019
Foto: Carolin Soikka

Mõnus oli rajal tunda teiste võistlejate kaasaelamist ja tuge, nendeta oleks ilmselt nii mõnigi kükk või hüpe tegemata jäänud. Siin võistluses on ju kõik osalejad võitjad.

 

Tiitlikaitsjat ei suutnud keegi murda ja esikolmik jagunes eelnevatele aastatele sarnaselt:

  1. Airi Tooming
  2. Sirle Baldesport-Märss
  3. Jette Karmin & Maiu Müürsepp
Suveks vormi ehk Xena reid 2019
Foto: Carolin Soikka

Arvestatud oli kõigega ja nii ootas kõiki osalejaid pärast võistlust kosutav söök ja mõnus kuum saun. Tunne pärast eneseületust oli kirjeldamatu ja meeleolu igati positiivne.

 

 

Kuigi kaks päeva pärast võistlust oli treppidest liikumine jätkuvalt raskendatud, siis saadud emotsioon (ja muidugi suvemuskel) oli seda väärt. Kes rannavormi saavutamisega on hiljaks jäänud, siis saab ka kodus tehtud harjutusi proovida ja loomulikult soovitan soojalt järgmisel aastal osaleda. Xena reid on üritus, kus peab iga õige naiskodukaitsja vähemalt korra osalema! Seal ei ole midagi kontimurdvat ja saab unustamatu kogemuse, mida meenutada.

 

Kõiki osalejaid ootas lõpetamisel võistluse meene. Ägedad auhinnad olid välja pannud Sporditoit, Tactical Foodpack,  Relvad.ee, Baltic Armaments, Freesport ja Jooksja.

 

Suur aitäh superägeda õhtu eest kõigile osalejatele, kohtunikele ja eriti korraldajatele - spordigrupile ja Lääne jaoskonnale! Pärast seda üritust võib suvi alata!

Suveks vormi ehk Xena reid 2019
Foto: Carolin Soikka

FastLion CMS

Suveks vormi ehk Xena

Suveks vormi ehk Xena

Seekordne Xena kutsus rammuvõistlusele 21 mai õhtul pärast tööpäeva Plangule Nagu traditsiooniks saanud, siis ka sellel aastal toimus enne suve algust võistlus sõjaprintsessi tiitlile.

Suveks vormi ehk Xena reid 2019

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse