Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Sport on lastele hea! Sport on lastele hea! Lastekaitse päev rõõmustas Viljandi lapsi paljude võimalustega. Vabaduse platsil toimus jalgrattavõistlus „Vigurivänt“, Bonifatiuse gildi hoovis said nad teha näomaalinguid ja meisterdada ning lossimägedes osaleda seiklusrajal. ← Eelmine Kuidas kanged Sakala naiskodukaitsjad Saaremaad väisasid Järgmine → Öeldakse, et kes on elus istutanud ühegi puu, pole elanud asjata! Sport on lastele hea!

Sport on lastele hea!

Lembe Lahtmaa 2. juunil 2014

Lastekaitse päev rõõmustas Viljandi lapsi paljude võimalustega. Vabaduse platsil toimus jalgrattavõistlus „Vigurivänt“, Bonifatiuse gildi hoovis said nad teha näomaalinguid ja meisterdada ning lossimägedes osaleda seiklusrajal.

Sport on lastele hea!

Lisaks oli Viljandi uuel laululaval festivali „Suur sumin“ avalavastus.

 

Naiskodukaitse Sakala Ringkond korraldas staadionil kergejõustiku päeva. On tore, et hoolimata linna rohketest ettevõtmistest jagus lapsi ka linna staadionile sportima. Avasõnad ütles Viljandi linnapea Ando Kiviberg. Ta soovis kõigile osavõtjatele indu ja jaksu. Viljandis toimuva pika traditsiooniga võistluse eesmärk on propageerida kergejõustikku nooremate laste seas. Päev jätkuski staadionil hoogsa soojendusvõimlemisega. Ilm oli juunikuu kohta ootamatult jahe ja sombune kuid tänu väikestele painutusele-vibutusele said osalejad oma lihased üsna kiiresti soojaks.

Sport on lastele hea!

 

Seitsme kuni kümne aastased lapsed võistlesid neljal alal – kaugushüppes, palliviskes ja jooksid lühikesel sprindirajal ning ka pikemal distantsil, kas 200 või 400 meetrit. Kohtunikke ja korraldajaid oli staadionil 26, neist enamik naiskodukaitsjad.

 

Paralleelselt toimusid kaugushüpe ja pallivise erinevatel aastatel sündinutele. Kõige rohkem kaasaelamist oli märgata pikamaa jooksu puhul. Emad-isad, aga ka üks eriti tragi vanaema, sibasid koos lastega raja kõrval ning ergutasid oma võsukesi ikka kiiremini jooksu lõpetama.

Sport on lastele hea!

1. juunil laste kergejõustikuvõistlusel osales 101 last. Iga vanuseklassi üldarvestuses kolme paremat autasustati medaliga. Kõik osalejad aga said võistluse lõppedes diplomi ja jäätise. Lapsed olid tõesti tublid ja andsid endast parima ning  sportlik  hommikupoolik möödus kiiresti. Keegi laste seast ütles, et järgmisel aastal võiks võistlusalasid rohkemgi olla. Eks korraldajad püüavad nende soovidega arvestada.

 

Loodetavasti sellised spordipäevad tekitavad, aga ka hoiavad noortes tallel huvi spordiga tegelemise vastu! Oli ju enne viimast suurt sõda Kaitseliit Eestis sportliku tegevuse ja kehalise kasvatuse peamine innustaja ja võistluste korraldaja eriti väiksemates linnades ja valdades. Hea, et see traditsioon jätkub meie tublide naiste eestvõttel.

Sport on lastele hea!

FastLion CMS

Sport on lastele hea!

Sport on lastele hea!

Lisaks oli Viljandi uuel laululaval festivali „Suur sumin“ avalavastus Naiskodukaitse Sakala Ringkond korraldas staadionil kergejõustiku päeva Lastekaitse päev rõõmustas Viljandi lapsi paljude võimalustega. Vabaduse platsil toimus jalgrattavõistlus „Vigurivänt“, Bonifatiuse gildi hoovis said nad teha näomaalinguid ja meisterdada ning lossimägedes osaleda seiklusrajal.

Sport on lastele hea!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse