Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Soome Vantaa reservväelased Eestis (05.-07.august) Soome Vantaa reservväelased Eestis Kokkusaamise eellugu on olnud pikk, aga traditsioon lühike. Siit ka suur soov olla väärikas kostitaja nii vaimus kui olemises. Kuupäevad said lihtsa telefonivestluse teel kokku lepitud ja see oli märk, et alustada mõttetalguid külalistele programmi kokku mõtlemiseks. Mitmel ühiskoosolekul sai teemat arutatud. Tasapisi, mõte-mõttelt hakkas plaan ilmet võtma. aastapäeva tähistamine Tartus Soome Vantaa reservväelased Eestis (05. -07. august)

Soome Vantaa reservväelased Eestis (05.-07.august)

Aira Suvi 20. augustil 2011

Kokkusaamise eellugu on olnud pikk, aga traditsioon lühike. Siit ka suur soov olla väärikas kostitaja nii vaimus kui olemises. Kuupäevad said lihtsa telefonivestluse teel kokku lepitud ja see oli märk, et alustada mõttetalguid külalistele programmi kokku mõtlemiseks. Mitmel ühiskoosolekul sai teemat arutatud. Tasapisi, mõte-mõttelt hakkas plaan ilmet võtma.

Olime valmis vastu võtma 16 külalist ja pakkuma majutust meie uues kasarmus koos einega. Hilisel reedeõhtusel ajal vuras buss Leholasse kasarmu ette. Kerge õhtusöök, väike vestlusring ja magama.

Järgmise päeva hommikusöögi järel liikusime Riia 12, et kuulata loengut täpsuslaskurite väljaõppest koos reaalse laskurirelva proovimise ja sellega tutvumisega. Teema lummusest oli rahvast raske ümber häälestada järgmisele tegevusele, milleks oli simulatsioonikeskus Alfons. Tegus ja huvitav sõjapidamine ehedate Eesti Kaitseliidu relvadega, kuulideks suruõhk, pani külalised kihama.


Elevus oli laes ja soov jätkata oli suur. Instruktor kirjeldas ja jutustas antud keskuse tähtsust Kaitseväe väljaõppes, eriti kaudtule juhtimise väljaõppes.

Aeg liikus lõunasöögi poole ja meie sellele järele. Eha ja Triin olid valmistanud väga maitsva mitmekäigulise lõuna – see oli nii kodune ja toitev.

Päevakava oli küllalt pingeline, mis tähendas, et hoovis ootas DAF, et sõita Unikülla laskevõitlusele. Eva abilistega oli võistlusprogrammi korralikult läbi mõelnud ja ette valmistanud. Võistluslahing oli pikk ja pingeline. Sellest väljus võitjana Tartu malev ja karikas jäi Eestisse. Tagasiteel hüppasid autolt maha tolmuse kihi alt rõõmsad külalised, sest päev oli korda läinud. Nad olid väsinud, kuid rõõmsad, nii rõõmsad. Eha kostitas taas koduse õhtuootega. Kasarmus kiire asjade kokkupakkimine ja algas bussisõit Kirna Õppekeskusesse. Seal ootas taas rikkalik õhtusöök ja saun. Õhtusel koosistumisel käidi läbi päeva paremad palad, mis tõid kaasa palju naeru ja nalja.

Viimase päeva sisukas tegutsemine oli Kristelil hästi läbi mõeldud. Ta panustas Rakvere linnuse külastamisele ja sealsete atraktsioonide vaatamisele ja kogemisele. Loodud on sild, mida igal aastal tugevdatakse koosolemise, kooskogemise, üksteiselt õppimisega.

 

Aira Suvi
NKK Tartu ak. jsk. esinaine
n-srs

FastLion CMS

Soome Vantaa reservväelased Eestis

Soome Vantaa reservväelased Eestis

Olime valmis vastu võtma 16 külalist ja pakkuma majutust meie uues kasarmus koos einega Hilisel reedeõhtusel ajal vuras buss Leholasse kasarmu ette Kokkusaamise eellugu on olnud pikk, aga traditsioon lühike. Siit ka suur soov olla väärikas kostitaja nii vaimus kui olemises. Kuupäevad said lihtsa telefonivestluse teel kokku lepitud ja see oli märk, et alustada mõttetalguid külalistele programmi kokku mõtlemiseks. Mitmel ühiskoosolekul sai teemat arutatud. Tasapisi, mõte-mõttelt hakkas plaan ilmet võtma.

Soome Vantaa reservväelased Eestis (05. -07. august)

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse