Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Sinililleline Tartu Sinililleline Tartu Juba neljandat aastat, võib aprillikuus näha inimestel rinnas sinilille, millega antakse au kõikidele Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranidele. Igal aastal muutub kampaania suuremaks ja võimsamaks kui eelmistel aastatel ning nii ka Tartu ringkonnas. Sinilillekampaania ← Eelmine Eesti vabadus on hoitud Järgmine → Naiskodukaitsjad meisterdasid Maakaitsepäeva loteriile Sinililleline Tartu

Sinililleline Tartu

Merili Sepp 9. aprillil 2017

Juba neljandat aastat, võib aprillikuus näha inimestel rinnas sinilille, millega antakse au kõikidele Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranidele. Igal aastal muutub kampaania suuremaks ja võimsamaks kui eelmistel aastatel ning nii ka Tartu ringkonnas.

Neljapäeval (06.04), kui toimus heategevuskampaania „Anname au!“ avaüritus, kogunes Tartu Raekoja platsi ligikaudu 100 inimest, et üheskoos moodustada sinilille kujund. Kujundi moodustamises osalesid Eesi Üliõpilaste Selts, korporatsioon Sakala, EÜS Põhjala, korporatsioon Filiae Patriae, Kõrgem Sõjakool, Balti Kaitsekolledž, naiskodukaitsjad, kaitseliitlased, noorkotkad ja kodutütred.

Sinililleline Tartu
Foto: Merili Sepp
Sinililleline Tartu
Foto: Monika Ristisaar

Laupäeval (08.04) toimus Lõunakeskuses Kaitseliidu Tartu maleva koguperepäev „Laiguline laupäev“, millest võtsid osa ka meie ringkonna naised. Üheskoos tekitati lõunakeskusesse miniatuurne õppeväljak, kus kõik soovijad said võimaluse elustada Andrest, katsuda kui raske on tegelikult üks katel või pott ja ühendada traatsidet. Huvilised said olulisi teadmisi ka selle kohta, mida peaks endale koju varuma, et kriisiolukorras edukalt hakkama saada. Lisaks kõigele sellele, püstitati lastele Lõunakeskuse ette takistusrada ning iga soovija sai soetada endale sinilille või käepaela.    

Pühapäeval (09.04) toimus Tartus selle aasta esimene Sinilillejooks, millest võttis osa ligi tuhat inimest. Kõikidel osalejatel oli võimalik end proovile panna, sooritades üldfüüsilist testi, mida viisid läbi Balti Kaitsekolledži õppurid. Rahvale esinesid Kaitseväe orkestri ajateenijate rockband ning laululapsed Fa-Dieesist ja Sassi lasteaiast. Samal ajal Sinilillejooksuga peeti Tartu Spordiselts Kalevi eestvedamisel veteranide auks ka Tartu koolidevahelised linnateatejooksu meistrivõistlused. Lapsi lõbustasid Lastefondi Mõmmi ja Päästeameti Nublu.

Sinililleline Tartu
Foto: Merili Sepp

Toimunud ürituste tulemusena, soetasid endale sinilille rinnamärgi natuke rohkem kui 2000 inimest.

Sinilillejooksul tehtud pilte on võimalik vaadata siin. Fotograafideks Monika Ristisaar ja Merili Sepp.

FastLion CMS

Sinililleline Tartu

Sinililleline Tartu

Neljapäeval (06 04), kui toimus heategevuskampaania „Anname au!“ avaüritus, kogunes Tartu Raekoja platsi ligikaudu 100 inimest, et üheskoos moodustada sinilille kujund Juba neljandat aastat, võib aprillikuus näha inimestel rinnas sinilille, millega antakse au kõikidele Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranidele. Igal aastal muutub kampaania suuremaks ja võimsamaks kui eelmistel aastatel ning nii ka Tartu ringkonnas.

Sinililleline Tartu

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse