Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Simunas skooris Jõgeva Simunas skooris Jõgeva Nädalavahetusel Simuna Põhikoolis toimunud Naiskodukaitse välitoitlustuse erialavõistlusel sai suurima punktiskoori Jõgeva ringkond. Teise koha võitles välja Lääne ringkond ning kolmas pjedestaalikoht kuulus Alutaguse naiskonnale. Foto: Kristel Kitsing ← Eelmine Simunas on nädalavahetusel au sees katel ja kulp Järgmine → Oodatakse kandidaate „Aasta naiskodukaitsja 2012“ ja „Aasta kaitseliitlane 2012“ konkursile Simunas skooris Jõgeva

Simunas skooris Jõgeva

Kristel Kitsing 24. sept. 2012

Nädalavahetusel Simuna Põhikoolis toimunud Naiskodukaitse välitoitlustuse erialavõistlusel sai suurima punktiskoori Jõgeva ringkond. Teise koha võitles välja Lääne ringkond ning kolmas pjedestaalikoht kuulus Alutaguse naiskonnale.

Nädalavahetusel võtsid Simuna Põhikoolis Naiskodukaitse välitoitlustuse erialavõistlusel mõõtu kaheteistkümne ringkonna heade toitlustusalaste teadmiste ja oskustega naiskodukaitsjad. Parimate erialaste oskustega ringkonnaks kuulutati katsumuste tulemusel Jõgeva, kelle kolmeliikmelises koosseisus võistlesid Riina Kink, Dea Laugmaa ja Kirly Kadastik.

Simunas skooris Jõgeva
Riina Kink ütles, et võistlusel miskit kontimurdvat polnud ja isegi kontrollpunktide vahel passimine ei häirinud. Foto: Kristel Kitsing
Simunas skooris Jõgeva
Rõõmsad Lääne rk naised võitlesid välja II koha. Foto: Kristel Kitsing

 

Jõgeva naiskonna esindaja Riina Kink ütles, et talle võistlus väga meeldis, ei olnud midagi kontimurdvat. „Võit tuli toredalt,“ sõnas Riina Kink. „Ootasime ja tegelikult kartsime akadeemilist asja, aga need olid sellised loomingulised ülesanded,“ meenutas Kink ja kiitis korraldusmeeskonda võistluse ideede ja mitmekülgsuse poolest.

Riina arvas, et võidu tõid teadmised ja meeskonnatöö. „Kambas koos tegemine. Kogemus kah loomulikult, sest mina ja Dea oleme palju käinud toitlustamas,“ sõnas teist aastat välitoitlustuse erialavõistlusel kaasalööv Riina.

Kahel päeval said osalejad oma välitoitlustusalaseid teadmisi ja oskusi proovile panna 13 punktis. Lahendada tuli osata näiteks köögis ettetulevaid probleeme, keeta katelokis vutimune, tunda ära toidu- ja maitseaineid ning toidutegemisega seotud abivahendid. Lisaks tuli määrata mahtusid ja kokku panna Rootsi katel, tunda ühtlasi ka kõiki selle osi.

Simunas skooris Jõgeva
Sakala soolane tort teemal väliköök. Foto: Kristel Kitsing
Simunas skooris Jõgeva
Harjukate meisterdatud jaotort Herman Naiskodukaitse välitoitlustuse erialavõistlusel. Foto: Kristel Kitsing

Uudsena tõi Viru ringkond korraldajana võistlusesse teooriateadmisi kontrolliva Kuldvillaku ja võistkondades enim emotsioone tekitanud ülesande „Tuhkatriinu ballile minek“, kus tuli tuhahunnikute seest aja peale herned üles otsida. Lusti pakkuas ka puuhalu saagimine viieks võrdseks 7,5 cm klotsiks.

Üldarvestuses andis osalejatele punkte ka loominguline ülesanne, milleks oli valmistada soolane tort teemal “Välitoitlustamine”.

Naiskodukaitse välitoitlustuse erialavõistlus, mida Viru ringkond korraldas sel aastal esmakordselt, eeldab osalejatelt Naiskodukaitse baasväljaõppel ja välikokakursusel omandatud teadmisi ja toimub iga kahe aasta tagant. Tuleval aastal on virukate eestvedada Naiskodukaitse aastapäevapidu.

Fotosid üritusest siin.

Simunas skooris Jõgeva
Kogu virr-varris läbisid Viru naiskodukaitsjad ka toitlustamise baasvälljaõppe. Foto: Kristel Kitsing

FastLion CMS

Simunas skooris Jõgeva

Simunas skooris Jõgeva

Nädalavahetusel võtsid Simuna Põhikoolis Naiskodukaitse välitoitlustuse erialavõistlusel mõõtu kaheteistkümne ringkonna heade toitlustusalaste teadmiste ja oskustega naiskodukaitsjad Parimate erialaste oskustega ringkonnaks kuulutati katsumuste tulemusel Jõgeva, kelle kolmeliikmelises koosseisus võistlesid Riina Kink, Dea Laugmaa ja Kirly Kadastik Nädalavahetusel Simuna Põhikoolis toimunud Naiskodukaitse välitoitlustuse erialavõistlusel sai suurima punktiskoori Jõgeva ringkond. Teise koha võitles välja Lääne ringkond ning kolmas pjedestaalikoht kuulus Alutaguse naiskonnale.

Simunas skooris Jõgeva

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse