Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Siis, kui käbi ei kuku kännust kaugele Siis, kui käbi ei On särav septembrikuine hommik - 14. september ja laupäev. 13 ja reede on jäänud turvaliselt seljataha ning Kaitseliidu Keila maja ümber sagib kirju seltskond naisi-lapsi, noorukeid ja mehi. Kui küsida, mis toimub, siis vastused on sama erinevad, kui kuulsal elevandi-hindamise pildil. See, kes istub seljas näeb mäge, jala juures seisja sammast ning saba juures olija köit. ← Eelmine Rapla ja Keila jaoskondade naised ühendasid jõud! Järgmine → Õpetlik perepäev Peetris! Siis, kui käbi ei kuku kännust kaugele

Siis, kui käbi ei kuku kännust kaugele

Pille-Riin Moilanen 18. sept. 2013

On särav septembrikuine hommik - 14. september ja laupäev. 13 ja reede on jäänud turvaliselt seljataha ning Kaitseliidu Keila maja ümber sagib kirju seltskond naisi-lapsi, noorukeid ja mehi. Kui küsida, mis toimub, siis vastused on sama erinevad, kui kuulsal elevandi-hindamise pildil. See, kes istub seljas näeb mäge, jala juures seisja sammast ning saba juures olija köit.

Siis, kui käbi ei kuku kännust kaugele
Siis, kui käbi ei kuku kännust kaugele

Seljakotti õpime pakkima, ütleb esimese klassi poiss Cristofer, kes hädavaevu rakmete, koti ja kiivri alt välja paistab. Orienteerumise klass, ütleb gümnasist Hanna ja näitab kaarti, kus Keila ümbrus peal. Toimetame kannatanut metsast välja, ütleb staa¾ikas naiskodukaitsja Lea ning kontrollib, kas tema poeg Riho harjutab tuletõrjujavõtet õigesti. Mina tulin katelt tooma, lisab kaitseliitlane Andres ja tõstab joogitermose bussi, et trassile sõita. Tööd teeme, ütleb instruktor Rene, kiidab õpilasi ja viib kogu seltskonna metsa müttama. Neil kõigil on õigus.

 

Kõike seda ja palju muudki sisaldas rännak Keila Käbi, mille korraldamisel tegid tubli koostööd naiskodukaitse Keila jaoskond  ja Kaitseliidu Saue kompanii.

 

Vaatamata mõnele kivile, mis korralduse-masina kodaratesse sattus, sai ürituse eelõhtul kõik takistused kõrvaldatud ning kõik sujus ladusalt. Siinkohal tänud abi nõu ja toetuse eest Harju ringkonna instruktorile Pille Veitmaale, Saue kompanii relvurile Jaanus Puusepale ja tema meeskonnale.

 

Rännak Keila Käbi koosnes kolmest töötoast (seljakoti pakkimine, topograafia, esmaabi), 6 km rännakust vahelduval maastikul ja granaadiheiteharjutusest.

 

Lisaks kaitseliitlastele ja naiskodukaitsjatele võtsid osa noorkotkad ja kodutütred Sauelt, Haibast ja Keilast. Kokku oli osalejaid 56, noorim neist 5 kuune, kes küll suurema osa maha magas.

 

Paljudele oli rännak esmane kokkupuude sõdurioskustega ning kõik uus ja

huvitav, kuid ka kogenumad leidsid kasulikke nippe ja värskendasid oma

oskusi. Ühine otsus päeva kokkuvõtet tehes oli: kohtume järgmisel aastal samal ajal samas kohas.

Siis, kui käbi ei kuku kännust kaugele

FastLion CMS

Siis, kui käbi ei

Siis, kui käbi ei

Seljakotti õpime pakkima, ütleb esimese klassi poiss Cristofer, kes hädavaevu rakmete, koti ja kiivri alt välja paistab Orienteerumise klass, ütleb gümnasist Hanna ja näitab kaarti, kus Keila ümbrus peal On särav septembrikuine hommik - 14. september ja laupäev. 13 ja reede on jäänud turvaliselt seljataha ning Kaitseliidu Keila maja ümber sagib kirju seltskond naisi-lapsi, noorukeid ja mehi. Kui küsida, mis toimub, siis vastused on sama erinevad, kui kuulsal elevandi-hindamise pildil. See, kes istub seljas näeb mäge, jala juures seisja sammast ning saba juures olija köit.

Siis, kui käbi ei kuku kännust kaugele

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse