Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Selleks, et kolm blondiini saaksid auto tangitud, on vaja... Selleks, et kolm blondiini Naiskodukaitse Tallinna ringkond sattus ka sellel suvel Võsule meie nüüdseks juba traditsiooniks kujunenud suvepäevadele, mis toimusid sellel aastal teisest kuni neljanda juunini. Võsule olid oodatud kõik ringkonna liikmed nii üksi kui ka koos perega. juunil Toompeal Järgmine → Sõduriks ei sünnita Selleks, et kolm blondiini saaksid auto tangitud, on vaja. . .

Selleks, et kolm blondiini saaksid auto tangitud, on vaja...

Esti Meier 8. juunil 2017

Naiskodukaitse Tallinna ringkond sattus ka sellel suvel Võsule meie nüüdseks juba traditsiooniks kujunenud suvepäevadele, mis toimusid sellel aastal teisest kuni neljanda juunini. Võsule olid oodatud kõik ringkonna liikmed nii üksi kui ka koos perega.

Võsu asub vaid tunnikese autosõidu kaugusel Tallinnast – istud autosse ning vähem kui 75 kilomeetri pärast oled juba linnamürast, -kärast eemal imearmsas suvituspaigas. Võsul asub Naiskodukaitse maja, kuhu on alati oodatud kõik naiskodukaitsjad ning maja mändide all tervitab rõõmsalt iga külalist nähes. Tallinna ringkonna liikmed Võsule tihti ei satu, kuna see on teiste ringkondade liikmete poolt juba ammu avastatud ning alati pikalt ette broneeritud koht. Eks see näitabki, et Võsul on tore olla ning sinna soovitakse minna.

 

Traditsiooniline suvelaager saab alguse reedel pärast tööd, kui usinamad end kokku pakivad ja Võsu poole teele asuvad. Mida kiiremini linnast ära saab, seda parem! Maja tervitab uustulnukaid kevadiselt veel tühja ning veidi külmana. Kui inimesi juba majja rohkem kogunenud on, siis tuleb ka majale elu sisse. Ruttu-ruttu radiaatorid majas tööle, et need kõik öösel ilusasti soojad oleksid! Kohustuslik sisseelamine algab radiaatori särtsumisega, millele järgneb üks mittetöötav radiaator, mis omakorda paneb tööle alarmi. Juba ongi suvepäevad huvitavalt alanud! Läbipõlenud radiaator, väljaviskunud korgid, üürgav alarm ja palju sagimist hiljem ning lõpuks on enamik inimesi ennast sisse seadnud.

 

Õhtu veedame traditsiooniks saanult koos ühise suure laua taga istudes ning lugusid pajatades ja lauldes. Loomulikult ei puudu seekord ka laulik, kust soovijad saavad mõned laulusõnad meelde tuletada. Õhtusöögiks on imemaitsev frikadellisupp veel parema seltskonnaga. Õhtul on põhiliseks jututeemaks, kes kuidas kohale sai ning kas kõigil soojad magamiskotid kaasas on. Tuleb välja, et „naised autoroolis“ ja juhtus nii mõndagi. Sealt aga järgneb juba jutt: kuidas tangivad kolm blondiini autot? Vive räägib loo, mille tulemusel saame aru, et selleks, et kolm blondiini saaksid auto tangitud, on vaja kõigest ühte brünetti...

Selleks, et kolm blondiini saaksid auto tangitud, on vaja...
Foto: Eha Tenso

Laupäeva hommik on rahulik, igaüks magab niipalju kui soovib ja ärkab siis, kui tuju on. Kui köögist hakkab toidulõhnu tulema, hakkab ärkajatega pidevalt ka uusi inimesi liituma. Võsul on üllatav see, et kindlat köögitoimkonda pole tavaliselt kunagi. Kuigi korraldaja organiseerib ühise toitlustuse, siis alati on iga toidukorra juures keegi, kes aitab ja nii saab ka ühiselt hommikupuder kõigile valmis.

 

Täna on oodata ilusat ilma ning soovijatel on võimalik minna Võsu-Kunda kandiga tutvuma. Kuigi ilm pole just väga soe, siis pärast enda soojadesse riietesse pakkimist hakkab avastusretk pihta. Õues on päikest ning seltskond on võrratu ....

Selleks, et kolm blondiini saaksid auto tangitud, on vaja...
Foto: Esti Meier
Selleks, et kolm blondiini saaksid auto tangitud, on vaja...
Foto: Eha Tenso

Õhtul on Võsul suur pidu ja trall. Loota ju võis, et just meie auks?! Tegelikult on tegemist suve avaüritusega Võsul, kuhu on oodata palju toredaid esinejaid ning muid vahvaid tegelasi. Jalutame õhtul Võsu peal ringi ning maandume kohalikus Ukulele baaris. Järgmine kord tule ise ka kaasa ja siis juba räägime meie omi jutte! See, mis seal jutuks oli, jääbki aga seekord sinna.... Väljast kostab valju muusikat. Täna on esinemas 2 Quick start, Pür Müdd, Reket ja 5 Miinust. Pole teist sellist kohta, kus nii palju toredaid inimesi koos oleks. Istud baaris ja naudid seltskonda, kuulad välilaval muusikat, jalutad Võsul rannas või istud majas ja naudid mitte millegi tegemist. Kõik võimalused on avatud ning ükskõik, mida keegi teeb, seda tehakse naudinguga. Tunne ennast ainult mõnusalt ja naudi.

Selleks, et kolm blondiini saaksid auto tangitud, on vaja...
Foto: Esti Meier
Selleks, et kolm blondiini saaksid auto tangitud, on vaja...
Foto: Esti Meier

Pühapäev on sama laisk kui laupäev. Ärkad, ringutad ja kui tunned kohvilõhna, lähed kööki. Seekord jälle veab ja keegi on juba kohvi teinud. Pudrust jään mina seekord ilma, kuna uni oli niivõrd magus olnud, aga ka see ei riku tuju. Käivad jutud, et soovijad lähevad veel täna Käsmut avastama, enne kui tuleb sammud Tallinna poole seada.

 

Käsmu on ääretult ilus ja vaadata on sealgi palju. Käinud Käsmus ringi ja sõitnud ühest kohast teise, juhtub aga see, mida keegi ei arvanud. Suures tuhinas jääb bussivõti autosse ... Elu aga olekski igav, kui midagi ei juhtuks. Bussi üks akendest on natuke praokil ning lähedusest leitakse üks abivalmis härrasmees, kes on nõus bussis olevat võtit traadi abil kätte saama proovima. Hoiad hinge kinni, kas nüüd õnnestub või tuleb minna Tallinna varuvõtme järele. Mõned pingelised hetked hiljem ja täna on hea päev! Juhuu! Ja meil on bussivõti käes.

 

Võsul on majas ees ootamas lõunasöök ja palju päikest. Sööme, ajame juttu ja vaikselt lähevad juba mõtted kodu poole. On aeg minema hakata, aga Võsu Naiskodukaitse maja ootab meid tagasi. Kui mitte sellel aastal, siis järgmisel. Oluline on see, et ta ootab meid kõiki alati tagasi.

Selleks, et kolm blondiini saaksid auto tangitud, on vaja...
Foto: Esti Meier
Järgmine →
Sõduriks ei sünnita

FastLion CMS

Selleks, et kolm blondiini

Selleks, et kolm blondiini

Võsu asub vaid tunnikese autosõidu kaugusel Tallinnast – istud autosse ning vähem kui 75 kilomeetri pärast oled juba linnamürast, -kärast eemal imearmsas suvituspaigas Võsul asub Naiskodukaitse maja, kuhu on alati oodatud kõik naiskodukaitsjad ning maja mändide all tervitab rõõmsalt iga külalist nähes Naiskodukaitse Tallinna ringkond sattus ka sellel suvel Võsule meie nüüdseks juba traditsiooniks kujunenud suvepäevadele, mis toimusid sellel aastal teisest kuni neljanda juunini. Võsule olid oodatud kõik ringkonna liikmed nii üksi kui ka koos perega.

Selleks, et kolm blondiini saaksid auto tangitud, on vaja. . .

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse