Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Sakala viis Sakala seiklema Sakala viis Sakala seiklema Pühapäeval, 19. detsembri keskpäeval pakkisid Sakala töötajad kotti laetud mobiiltelefoni, peotäie mandariine ja nunnu päkapiku pildiga postkaardi, sest nii oli kirjas toimetuse sekretäri Marge Ira saadetud kutses, ning seadsid koos perega sammud Viljandi piirile Circkle Ka tankla parklasse. aasta naiskodukaitsja on Mari Mesipuu Sakala viis Sakala seiklema

Sakala viis Sakala seiklema

Tea Raidsalu 20. dets. 2021

Pühapäeval, 19. detsembri keskpäeval pakkisid Sakala töötajad kotti laetud mobiiltelefoni, peotäie mandariine ja nunnu päkapiku pildiga postkaardi, sest nii oli kirjas toimetuse sekretäri Marge Ira saadetud kutses, ning seadsid koos perega sammud Viljandi piirile Circkle Ka tankla parklasse.

Sakala viis Sakala seiklema
Maarja Möldre

Ja mis nüüd edasi saab? Salapärases kirjas ju öeldi, et ole valmis lõpetama Postimees Grupi jõulunädalat Sakala moodi ja veetma paar mõnusat tundi seal, kuhu sa iga päev ei satu ... Mõni ehk heitis ootusäreva pilgu läheduses oleva külalistemaja kohviku poole, vast saab seal sooja ja mõnusa kõhutäite? Aga ei!

Seltskonnaga liitusid kollastes helkurvestides Sakala ringkonna naiskodukaitsjad Kai Kannistu ja Daniela Erit, kes avaldasid saladuse, et nüüd hakkab seiklus. Esimene samm oli tõmmata telefonidesse „Ole valmis!” mobiilirakendus, kust leiab juhiseid erinevates olukordades käitumiseks. Näiteks mida teha siis, kui elekter on ära läinud, oled metsa eksinud või kuidas anda esmaabi. Nüüd tuli äpp appi, et leida maastikumängus küsimustele vastused.

Teine samm oli moodustada viieliikmelised grupid. Sakala rahvas aga seisis ühtse tiimina koos. „See on hea märk, kui meeskonnas on sõbratunne ja hoitakse kokku!” kiitis Kai. Lõpuks siiski jagati kamp väiksemateks seltskondadeks.

Vaadake vasakule ja paremale, üles ja alla, siis leiate „Ole valmis!” kirjaga lehed, millel on küsimused. Neid on kokku 13 ja kõik on nummerdatud, et midagi vahele ei jääks. Mäng ei käi aja peale, aga õigeid vastuseid kontrollime küll!” juhendas Kai ning näitas suuna kätte. Daniela lisas, et ka lapsed hoiaksid silmad lahti, sest peamurdmist on neilegi. „Ettevaatust, libe on!” hõikas Kai seiklejatele järele. Sakala rahvas läks teele teadmisega, et mäng on läbi siis ja pole rajalt eksitud, kui leiavad eest sekretär Marge.

Naiskodukaitsjad olid peitnud mööda Viljandi järve kallast looklevale terviserajale pinkide peale, puuokste külge ja mätaste vahele mitmesuguseid küsimusi. Mida teha, kui leiad lõhkekeha, kuidas riietuda metsa minnes, kus võib telkida ja lõket teha? Kõikidele neile küsimustele aitas äsja telefoni tõmmatud äpp.

Umbes poolteist kilomeetrit matkatud, siis paistiski puude tagant Marge, kes oli katnud laua hea ja paremaga, süüdanud küünlad ning läitnud lõkke. Ega’s muud kui viinerid ja vahukommid vardasse ja lõkkesse küpsema! Kosutuseks veel kuum tee, piparkoogid ja mandariinid.

Kui viimased vaprad olid raja läbinud, kontrollisid Kai ja Daniela vastused üle ning jagasid auhindu, osalejad said 2022. aasta ohutusteemalise kalendri ning helkurid. Lapsed uudistasid naiskodukaitsjate kaasa toodud näidismajakesi ja nuputasid, mis on seal valesti ja mis on ohtlik. Näiteks oli toas sisse unustatud triikraud, õues varastele ahvatluseks laokil muruniiduk ja saag.

Kui täis, head jõulusoovid postkaardile kirjutatud (need rõõmustavad nüüd toimetuses kuuse otsas kolleege), lastel luuletuse eest kingipakk lunastatud, ootas kodutee, kaasas rõõm toredast talvepäevast, ühiselt veedetud ajast ning tagataskus ka ehk mõni uus teadmine.

Sakala viis Sakala seiklema
Maarja Möldre
← Eelmine
Esmaabi on antud!

FastLion CMS

Sakala viis Sakala seiklema

Sakala viis Sakala seiklema

Maarja Möldre Ja mis nüüd edasi saab? Salapärases kirjas ju öeldi, et ole valmis lõpetama Postimees Grupi jõulunädalat Sakala moodi ja veetma paar mõnusat tundi seal, kuhu sa iga päev ei satu Pühapäeval, 19. detsembri keskpäeval pakkisid Sakala töötajad kotti laetud mobiiltelefoni, peotäie mandariine ja nunnu päkapiku pildiga postkaardi, sest nii oli kirjas toimetuse sekretäri Marge Ira saadetud kutses, ning seadsid koos perega sammud Viljandi piirile Circkle Ka tankla parklasse.

Sakala viis Sakala seiklema

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse