Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Saame tuttavaks noortejuhtidega Saame tuttavaks noortejuhtidega Harju ringkonna tunnussõna võiks olla “KOOS TEGUTSEMINE JA KOOS KASVAMINE”. 2018. aasta jaanuari seisuga on Harju malevas 25 rühma ja ligi 600 noorkotkast ja kodutütart. Paljudes piirkondades tegutsevad nii tüdrukute kui poiste rühmad koos. Kõik 25 rühma saavad kokku vähemalt 5 korda aastas, et koos õppida ja koos tegutseda. Järgmine → Ühe kapi lugu Saame tuttavaks noortejuhtidega

Saame tuttavaks noortejuhtidega

27. märtsil 2018

Harju ringkonna tunnussõna võiks olla “KOOS TEGUTSEMINE JA KOOS KASVAMINE”. 2018.aasta jaanuari seisuga on Harju malevas 25 rühma ja ligi 600 noorkotkast ja kodutütart. Paljudes piirkondades tegutsevad nii tüdrukute kui poiste rühmad koos. Kõik 25 rühma saavad kokku vähemalt 5 korda aastas, et koos õppida ja koos tegutseda.

Saame tuttavaks noortejuhtidega
2017 Keila Aasta Jälg - kõige rohkem silma paistnud kollektiiv ja noorte lemmik - Pille-Riin Moilanen
Saame tuttavaks noortejuhtidega
Katrin Lanina, Kodutütred 1 rühmavanem

Alates jaanuarikuust alustame toredat sarja - Saame tuttavaks....., mis tutvustab igal järgneval kuul vähemalt kahe rühma tekkelugu, tegemisi ja rühmavanemaid/-pealikke. Nii saavad teada ka teised nende imelistest saavutustest.

Veebruarikuu tutvustus on Keila rühmade kohta.
Keilas on Noored Kotkad ning Kodutütred 1 ja Kodutütred 2 rühm.

 

Kodutütred 1 


Katrin Lanina on olnud pikka aega Naiskodukaitse tegevliige. Alles mõni aasta tagasi otsustas ta hakata noortejuhiks ja 2017. aastast alates on ta Keila rühmavanem noorematel kodutütardel ehk lühidalt Keila 1.


Katrin meenutab: "Hakkasin noortejuhiks tänu Pille-Riinile, kes on minu mentor. Alguses käisin ainult vaatamas ja mõnikord abistamas, aga nüüd teeme koondusi ja laagreid. Samuti proovime osa võtta paljudest üritustest ja võistlustest."

 

Hetkel valmistuvad nad järgukatseteks ja täidavad innukalt erikatsete nõudeid. Märts on Keila 1 rühmas huvitavate kohtumiste kuu ja toimub vabariigi aastapäeva tähistamiseks väljasõit Tartusse ERMi. 


"Meie noored on väga tublid ja tegusad" ütleb Katrin oma tüdrukute kohta.
Keila 1 rühmas on hetkel 9 kodutütart ja 1 kandidaat. Katrin loodab, et huvilisi tuleb veel. Ühendust saab võtta: .

 

Kodutütred 2 ja Keila Noored Kotkad

 

Rühmavanem ja rühmapealik on Pille-Riin Moilanen.


Pille-Riin on Naiskodukaitse tegevliige alates 2005. aastast ning kuulub avalike suhete ja noortejuhtide erialagruppi.

 

Teda ajendas rühma tegema vajadus ja soov kaasata noori ka Naiskodukaitse tegevusse. 


Keila rühm sai loodud 5 aastat tagasi ning esimesel koondusel oli kohal 3 poissi. Üks nendest , Andreas Malinin, on siiani aktiivne noorkotkas ning sai ka tunnustatud võimalusega heisata riigilipp Pika Hermanni tornis EV 100 aastapäeva puhul.

 

Keila rühmade noored on põhiliselt Keila kooli õpilased, kuid on ka Paldiskist, Vasalemmast, Padiselt, Kloogalt, Laulasmaalt ja Tallinnast tulijaid. Pille-Riin selgitab: "Meie rühmale on väga tähtis koostöö, sõbralikkus ja teineteise aitamine. Rühmas on noori 7 - 18 aastani ning kõik saavad omavahel suurepäraselt läbi." Kodutütred 2 rühmas on 12 tüdrukut ja 3 kandidaati ning noorkotkaste rühmas 18 noormeest ja 4 kandidaati.


Kogunetakse igal esmaspäeval Keila koolis ja mõnikord ka Kaitseliidu majas Aia tänaval. Tihe koostöö on neil ka rühmast väljaspool olevate inimestega - Kaitseliidu Keila kompaniiga, Keila linnavalitsusega, Keila osavate pantrite skaudirühmaga, Keila noortekeskusega, lasteaiaga Vikerkaar jt.

 

Keila rühmadel on aastate jooksul välja kujunenud oma traditsioonid ja iga aastased üritused nagu Kolmekuningapäeva laager, mis lõpeb vahva karnevaliga ja Päästelaager, kus harjutatakse päästealaseid oskusi ning vabariigi aastapäeva tähistamine ühise väljasõiduga. Samuti käivad nad tutvustamas erinevatel messidel, lasteaedades, noortekeskustes kodutütarde ja noorkotkaste tegemisi.

 

Huvilistel on võimalik end nende tegemistega kursis hoida blogi kaudu, kuhu kõik liikmed ka kaastööd teevad: http://keilaruhm.blogspot.com.ee/?m=1

Piller-Riiniga saab kontakti:

Järgmine →
Ühe kapi lugu

FastLion CMS

Saame tuttavaks noortejuhtidega

Saame tuttavaks noortejuhtidega

2017 Keila Aasta Jälg - kõige rohkem silma paistnud kollektiiv ja noorte lemmik - Pille-Riin Moilanen Katrin Lanina, Kodutütred 1 rühmavanem Alates jaanuarikuust alustame toredat sarja - Saame tuttavaks Harju ringkonna tunnussõna võiks olla “KOOS TEGUTSEMINE JA KOOS KASVAMINE”. 2018.aasta jaanuari seisuga on Harju malevas 25 rühma ja ligi 600 noorkotkast ja kodutütart. Paljudes piirkondades tegutsevad nii tüdrukute kui poiste rühmad koos. Kõik 25 rühma saavad kokku vähemalt 5 korda aastas, et koos õppida ja koos tegutseda.

Saame tuttavaks noortejuhtidega

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse