Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
SAAME TUTTAVAKS: Moonika Ots - tegusad naised jõuavad palju SAAME TUTTAVAKS: Moonika Ots 29. juunil 2016 toimus Harku jaoskonna taasasutamise ümarlaud. Tol õhtupoolikul kogunesid sõna otseses mõttes ümmarguse laua ümber esimest korda kümme väga erinevat naist. Silmitseti vargsi üksteist ja mõeldi endamisi, kes on kes, milline on kellegi vanus, iseloom, elukutse, taust. Järgmisesse tegevusaastasse saadab Moonika oma jaoskonna liikmed ütlemisega - tegusad naised jõuavad palju – jätkame samas vaimus! ← Eelmine SAAME TUTTAVAKS: Gea Liblik – noortele pühendunud Järgmine → Teistmoodi koosolek Keila jaoskonnas SAAME TUTTAVAKS: Moonika Ots - tegusad naised jõuavad palju

SAAME TUTTAVAKS: Moonika Ots - tegusad naised jõuavad palju

31. augustil 2017

29. juunil 2016 toimus Harku jaoskonna taasasutamise ümarlaud. Tol õhtupoolikul kogunesid sõna otseses mõttes ümmarguse laua ümber esimest korda kümme väga erinevat naist. Silmitseti vargsi üksteist ja mõeldi endamisi, kes on kes, milline on kellegi vanus, iseloom, elukutse, taust.

SAAME TUTTAVAKS: Moonika Ots - tegusad naised jõuavad palju
Harku jaoskonna esinaine Moonika (vasakul) ja aseesinaine Liina toitlustuse BVÕ-l

Toonase Harju ringkonna esinaise Helen Allase räägitu põhjal jõudsime kindla otsuseni, et meist saavad Harku jaoskonna taasasutajaliikmed. Selle kinnituseks sai paberile kümme allkirja. Kui esimene Harku jaoskond loodi  01. detsembril 1925, siis meie jaoskonna taasasutamise kuupäev on 20. juuli 2016.  Omanäoline on Harku jaoskond selle poolest, et kümne asutajaliikme hulgas ei olnud kedagi, kel olnuks eelnev Naiskodukaitse või Kaitseliidu kogemus. Olimegi uus roheline jaoskond veel rohelisemate asutajatega. Nüüdseks on jaoskonnal 12 tegevliiget, üks noorliige ja kaks toetajaliiget. Oleme Naiskodukaitsesse sisse elanud ja oma teeotsa organisatsioonis juba leidnud või leidmas.

 

Esimene poolaasta kulges tasahilju - omandasime teadmisi ja oskuseid nii organisatsiooni liikmetena kui jaoskonnana. Saime omavahel tuttavaks ja sõpradekski ning võisime itsitades meenutada, millisena me esmakohtumisel üksteisele paistsime. Kui 02. veebruaril 2017 toimus Harku jaoskonna esimene üldkoosolek ja vaatasime tagasi möödunud kuudele, võisime  tegutsemisega rahule jääda. Nii mõnestki meist oli selleks ajaks kujunenud aktiivne naiskodukaitsja. Tollel üldkoosolekul tuli meil valida ka uus juhatus, aseesinaine ja esinaine. Kandva häälteenamusega valiti esinaiseks Moonika Ots, kes seni oli täitnud aseesinaise kohustusi.

 

Nüüd, mil Harku jaoskond on aastaseks saanud, suvi ja puhkuste aeg hakkab ümber saama ning ees terendab tegevusterohke sügis, pidasime kohaseks teile meie esinaist tutvustada. Palusime tal natuke endast ja oma perest rääkida.

 

Moonika Ots: "Olen 38-aastane, abielus ja kahe toreda kooliealise lapse ema – abikaasa on kaitseliitlane, tütar on kodutütar ja loodan, et ka poeg liitub lähiajal Noorte Kotkastega  – ehk siis perekond kaitseliitlased. Naiskodukaitse oli loomulik jätk perekondlikult, kuna abikaasa oli liitunud kohaliku Kaitseliidu üksusega 2014. Kui Naiskodukaitse Harku jaoskond taasasutati, siis tahtsin olla kohe alguse juures, et saada osa millestki suurest."

 

Erialalt on Moonika raamatupidaja ja teinud seda tööd eraettevõtjana õige pea juba 20 aastat. Silma paneb tal särama see, kui saab olla osaline projektides, kus on võimalus teisi aidata. Muuhulgas tunnistab ta, et tähtkujule omaselt on ta veidi laisk. Teised peavad teda rahulikuks, rõõmsameelseks,  optimistlikuks, abivalmiks, tegusaks ja truuks kaaslaseks. Moonika motodeks on: „Iga halb on millekski hea!“ ja „Kui ise ei tee, on tegemata!“.

 

Moonika valiti Harku jaoskonna esinaiseks veebruaris 2017. Pärimisele, kuidas ta end selles rollis tunneb ja millisena näeb jaoskonna tulevikku, vastas ta nii: "Esinaiseks saamine oli veidi ootamatu, kuid meeldiv üllatus jaoskonna poolt - ju mind usaldati. Esinaiseks olemise parimaks eelduseks on hea meeskond – meie puhul tegus juhatus, aktiivsed tegevliikmed ja muidugi minu parem käsi – aseesinaine Liina Riismaa. Minu eesmärk on jaoskonna tegevust tutvustada ja uusi tegusaid liikmeid kaasata, osaleda kohalikes heategevusprojektides, aga miks mitte ka üle-eestilistes projektides, viia sõnum tegusatest naistest võimalikult paljude inimesteni. Samuti on mu eesmärgiks tugeva ja tegusa jaoskonna loomine, et jaoskonna järgmisel esinaisel oleks kergem jätkata."

 

Erialagruppidest sai Moonikale kõige südamelähedasemaks toitlustusgrupp, mille liikmeks ta astus juba loetud kuud peale Naiskodukaitsega liitumist. Kõige suuremaks väljakutseks on seni olnud osalemine laulupeoliste toitlustamisel – see oli füüsiliselt raske, kuid emotsionaalselt palju positiivset pakkuv ettevõtmine.

 

Järgmisesse tegevusaastasse saadab Moonika oma jaoskonna liikmed ütlemisega - tegusad naised jõuavad palju – jätkame samas vaimus!

FastLion CMS

SAAME TUTTAVAKS: Moonika Ots

SAAME TUTTAVAKS: Moonika Ots

Harku jaoskonna esinaine Moonika (vasakul) ja aseesinaine Liina toitlustuse BVÕ-l Toonase Harju ringkonna esinaise Helen Allase räägitu põhjal jõudsime kindla otsuseni, et meist saavad Harku jaoskonna taasasutajaliikmed Selle kinnituseks sai paberile kümme allkirja 29. juunil 2016 toimus Harku jaoskonna taasasutamise ümarlaud. Tol õhtupoolikul kogunesid sõna otseses mõttes ümmarguse laua ümber esimest korda kümme väga erinevat naist. Silmitseti vargsi üksteist ja mõeldi endamisi, kes on kes, milline on kellegi vanus, iseloom, elukutse, taust.

SAAME TUTTAVAKS: Moonika Ots - tegusad naised jõuavad palju

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse