Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
SAAME TUTTAVAKS: Gea Liblik – noortele pühendunud SAAME TUTTAVAKS: Gea Liblik Gea Liblik on Saue jaoskonna tegevliige, Harju ringkonna noortejuhtide grupi juht, Saue Kodutütarde ja Noorte Kotkaste rühma vanem ning meditsiinigrupi liige. Kodutütred Vabatahtlikud juhid ← Eelmine Suvi + Saaremaa ei = alati puhkus Järgmine → SAAME TUTTAVAKS: Moonika Ots - tegusad naised jõuavad palju SAAME TUTTAVAKS: Gea Liblik – noortele pühendunud

SAAME TUTTAVAKS: Gea Liblik – noortele pühendunud

29. juulil 2017

Gea Liblik on Saue jaoskonna tegevliige, Harju ringkonna noortejuhtide grupi juht, Saue Kodutütarde ja Noorte Kotkaste rühma vanem ning meditsiinigrupi liige.

SAAME TUTTAVAKS: Gea Liblik – noortele pühendunud
Gea LiblikFoto: erakogu

Gea soov ja kindel plaan Naiskodukaitsega liituda tekkis juba 2011. aastal vaadates Viljandis toimunud Maakaitsepäeva paraadi. Gea meenutab: „Nähes naisi uhketes vormides ja väärikalt mööda marssimas, sain aru, et just seda ma olingi otsinud. Militaarne pool on minus kogu aeg olnud ja soov osaleda Kaitseliidu väljaõppel, see ootas lihtsalt oma aega. Läksin koos perega kaks aastat tagasi 23. juunil Tabasalus toimunud Harju Maakaitsepäevale. Sel hetkel ma veel ei teadnud, et toonane Harju ringkonna esinaine Helen Allas oli just see, kes kiirelt otsis mulle juba ära pakitud kastidest avalduse, ise samal ajal minu lastele muffineid sisse söötes:).

 

Gea kaks aastat naiskodukaitsjana on olnud väga toimekad, kuue kuuga lõpetas ta baasväljaõppe ja juba neljandal kuul suundus Kaitseliidu sõdurioskuste baaskursusele. Gea oli üks kolmest naiskodukaitsjatest, kes oli julgenud sinna meeste sekka minna. Gea kirjeldab: „Seal olles avastasin, et meil on palju ühiseid jooni ja põhimõtteid. Näiteks on meil kõigil rohkem kui kolm last, kahel meist on veel mitmikud. Oleme harjunud rasketes oludes hakkama saama ja ei suuda niisama jõuetult olla. Soov midagi korda saata on suur. Suhtleme omavahel siiani, kuigi vahemaad on suured.

 

Geale meeldib, et Naiskodukaitses on võimalik tegeleda paljudes erinevates valdkondades: „Kõigile leidub midagi meelepärast. Siin ei keedeta ainult suppi ega koota sokke. On võimalus käia väljaõpetel ja praktiseerida õpitut. Võimalus on olla oma piirkonna jaoskonna juhatuses või lausa esinaine. Seltskond ja tegevused on need, mis kutsuvad mind kodust välja tulema.“

 

Gea on Saue jaoskonna tegevliikmena teist aastat järjest juhatuse asendusliige. Alates jaanuarist 2017 on ta ka Saue Kodutütarde ja Noorte Kotkaste rühma vanem ja alates maikuust Harju ringkonna noortejuhtide grupi juht. Lisaks kuulub Gea ka Harju ringkonna meditsiinigruppi.

 

Gea räägib oma valikutest ja tegemistest keset järjekordse noorteürituse ettevalmistust: „Olen juba lapsest saati vaadanud kõiki meditsiini teemalisi seriaale ja filme. Olen esimene, kes ruttab appi õnnetuspaigale. Mulle meeldib inimesi aidata. Mul on olnud elus paar juhust, kui on tulnud inimest elustada, ka enda lähedasi. Liitusin meditsiinigrupiga alles hiljuti, sest soovisin kõigepealt panustada noortesse. Noortejuhiks saamine ei läinud nii kergesti ja kiiresti kui olin lootnud ning seetõttu ei julgenud ennem nina meditsiinigruppi pista ... kartsin, et kaon sinna koos saba ja karvadega.. :) ja siis ei tule noorte juhtimisest midagi välja. Mulle meeldib lastega tegeleda ja erinevaid üritusi planeerida. Kuna enda lapsed on veel väikesed, siis on mul aega ja soovi seda teha. Tahaksin, et ka nemad ühel päeval liituksid minu rühmaga ja et see soov tuleks neilt endilt, mitte minult. See isamaaline mõtlemine, iseendaga hakkama saamine, proovile panemine ... - ma ei soovi, et lapsed kasvaksid "vati sees" ning nutiseadmed mõtleksid ja tegutseksid nende eest. Saue rühmaga oleme osalenud mitmel võistlusel ja toonud koju Luureretk 2017 auväärse teise ja Jüripäeva kompleksvõistluselt kolmanda koha. Ise olen osalenud nii Harjumaa kui vabariiklikel võistlustel kohtunikuna ja abikohtunikuna. See kogemus, mille olen saanud nähes, kuidas erinevates ringkondades olukordi lahendatakse ja võistlusi organiseeritakse, võib mind üha rohkem julgustada ja suunata ka ise mõnda noorte võistlust korraldama.

 

Gea on pärit kolmelapselisest sportlikust perest ja ka enda peres on kasvamas neli last, noorim on 5-aastane ja vanim laps 10-aastane, kes osales alles esimest korda Harju Maleva noorkotkaste ja kodutütarde suvelaagris. On lihtne mõista, miks Gea on nii pühendunud just noortega tegelemisse, et teda võib leida just kas järjekordset põnevat noorteüritust välja mõtlemas või korraldamas. Kui vähegi aega jääb, siis mängib Gea ka tennist. Gea tunnistab, et ka valikute hulgast tuleb teha valikuid ja hindab kõrgelt ka abikaasa toetust oma lastega tegelemisel, kui ta ise samal ajal kas Saue rühmaga või naiskodukaitsjatega väljas on.

 

Saue jaoskonna esinaine Ruth Pääsuke iseloomustab Gead rõõmsa ja aktiivse naiskodukaitsjana: „Gea liitus meiega kaks aastat tagasi ja mina kohtusin temaga esimest korda Saue kohvikute päeval. Gea tuli meile appi Saue Kompanii kohvikusse. Tema abikäsi jagus kõikjale. Päeva lõpus küsis üks kevadel liitunud naine Gealt, kui kaua tema juba Naiskodukaitses on (eeldades, et Gea on vana olija), ning sai rõõmsa vastuse: "Olin täna esimest päeva!" Just sellise rõõmsa hooga ongi Geal need kaks aastat Naiskodukaitses möödunud. Tal jagub alati häid ideid ja aega meie tegemistes kaasa lüüa.”

 

Harju ringkonnas on kaheksa erialagruppi. NOORTEJUHTIDE GRUPPI kuuluvad need inimesed, kes soovivad noortega tegeleda igapäevaselt või panustavad enda oskusi ja teadmisi kindlatel üritustel, näiteks laagrites, väljaõppe korraldamisel või võistlustel osaledes kas punktikohtunike või instruktoritena. Gea Liblik julgustab grupiga liituma kõiki nooruslikke ja elurõõmsaid naisi öeldes, et kõik on õpitav, kui vaid on tahtmist just noortega tegeleda. 

 

FastLion CMS

SAAME TUTTAVAKS: Gea Liblik

SAAME TUTTAVAKS: Gea Liblik

Gea Liblik Foto: erakogu Gea soov ja kindel plaan Naiskodukaitsega liituda tekkis juba 2011 aastal vaadates Viljandis toimunud Maakaitsepäeva paraadi Gea Liblik on Saue jaoskonna tegevliige, Harju ringkonna noortejuhtide grupi juht, Saue Kodutütarde ja Noorte Kotkaste rühma vanem ning meditsiinigrupi liige.

SAAME TUTTAVAKS: Gea Liblik – noortele pühendunud

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse