Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Rohelise ootuses rohelise mõtlemisega – ilusa riidest poekotiga võib uhkelt käia kõikjal Rohelise ootuses rohelise mõtlemisega Traditsiooniliselt kogunevad Männiku jaoskonna naiskodukaitsjad iga paaris kuu teisel teisipäeval õhtupoolikul kokku, et arutada jooksvaid küsimusi ning koos midagi vahvat ette võtta. Kui talvel oli aktuaalne helkuri-teema, mida ka koos meisterdati, siis nüüd kevadel on rohelise ootuses fookuses roheline mõtlemine. Vaarandi ← Eelmine Tarka juttu omakeskis Järgmine → Ettevaatust! Tekitab sõltuvust Rohelise ootuses rohelise mõtlemisega – ilusa riidest poekotiga võib uhkelt käia kõikjal

Rohelise ootuses rohelise mõtlemisega – ilusa riidest poekotiga võib uhkelt käia kõikjal

Anu Tolsa 10. aprillil 2014

Traditsiooniliselt kogunevad Männiku jaoskonna naiskodukaitsjad iga paaris kuu teisel teisipäeval õhtupoolikul kokku, et arutada jooksvaid küsimusi ning koos midagi vahvat ette võtta. Kui talvel oli aktuaalne helkuri-teema, mida ka koos meisterdati, siis nüüd kevadel on rohelise ootuses fookuses roheline mõtlemine.

Rohelise ootuses rohelise mõtlemisega – ilusa riidest poekotiga võib uhkelt käia kõikjal
Kollaa¾Foto: B. Vaarandi

Nimelt soovivad naiskodukaitsjad olla hoolivad looduse suhtes ning kasutada võimalikult vähe kilekotte. Et igapäevaselt kasutatavad riidest poekotid oleks erilised ja tähelepanuväärsed, toimuski aprillikuu kaheksandal päeval Värvikeskuses tekstiilivärvimise õpituba. Kes soovis, sai endale valida endale meelepärast värvi riidekoti, mida oli võimalus kaunistada kahel viisil – šablooniga värvides ja decoupage tehnikas (teisisõnu salvrätikutehnikas). 

 

Kui õues ei taha tõeline kevad kuidagi tulla ja näitab ennast vaid päiksepaiste ning linnulauluga, siis õpitoas puhkesid kottide peal õide üksteise järel üha värvikirevamad lilled ja lendasid ringi liblikad ning seda kõikides vikerkaare värvides. Naiste käe all valmis kotte uhkete lopsakate paabulinnusulgedega ja minimalistlike abstraktsete mustritega. Kui decoupage tehnikas on tulemus enam-vähem ette näha ja suuremat sorti üllatusi ei saanud lõpptulemuses olla, siis läbi šablooni värvi kangale kandes näeb lõplikku pilti alles pärast šablooni eemaldamist. Seega sai nalja, kui üks pealtnäha lihtne sik-sak muster nägi lõpuks kotil välja nagu Stockmanni logo. Kuna eesmärgiks polnud kaubamajale reklaami teha, sai kasutada veel ühte tekstiili värvimise tehnikat – värvitempleid ja veel lisaks pisut pintsliga kaasa aitamist ning välja tuli rahvuslikus stiilis väljapeetud ühevärviline muster. Mõne koti kaunistamise tulemus oli sedavõrd elegantne, et sobiks vajadusel ka NKK piduliku vormiga koos kingakotiks.

 

Asjaliku toimetamise kestel  tuli naiskodukaitsjate juurde Kaitseliidu Männiku malevkonna  pealik, kes tutvustas ennast, kaitseliidu meeste tegemisi, rääkis plaanidest ja arutas erinevaid koostöövõimalusi. Kuna Männiku pealiku vahetus toimus alles hiljuti, siis nägid paljud naiskodukaitsjad uut pealikut esmakordselt. Kindlapeale saab öelda, et tegemist on hakkamist täis noore mehega, kellega koos loodame kõik väljakäidud ideed ka ellu viia.

 

Õhtu lõppedes oli meeldiv ühendatud kasulikuga ja naised said enda tööde valmis saades silmitseda ka kaaslaste kunstipäraselt kaunistatud esemeid. Kitsi ei oldud teineteisele tehtud komplimentidega ja need tulid tõesti siiralt ning südamest, sest kõik tööd olid eriilmelised. Ka Värvikeskuse juhendajad kiitsid maitsekalt kaunistatud kotte. Kokkuvõttes oli kõigil hea meel oma kätega tehtu üle ja lisaks on tegemist väga praktilise esemega, sest ilusa riidest poekotiga võib uhkelt käia kõikjal.

Rohelise ootuses rohelise mõtlemisega – ilusa riidest poekotiga võib uhkelt käia kõikjal
VärvidFoto: B.Vaarandi

FastLion CMS

Rohelise ootuses rohelise mõtlemisega

Rohelise ootuses rohelise mõtlemisega

Kollaa¾ Foto: B Vaarandi Nimelt soovivad naiskodukaitsjad olla hoolivad looduse suhtes ning kasutada võimalikult vähe kilekotte Traditsiooniliselt kogunevad Männiku jaoskonna naiskodukaitsjad iga paaris kuu teisel teisipäeval õhtupoolikul kokku, et arutada jooksvaid küsimusi ning koos midagi vahvat ette võtta. Kui talvel oli aktuaalne helkuri-teema, mida ka koos meisterdati, siis nüüd kevadel on rohelise ootuses fookuses roheline mõtlemine.

Rohelise ootuses rohelise mõtlemisega – ilusa riidest poekotiga võib uhkelt käia kõikjal

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse