Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Ringkonna areng väljaõppes Ringkonna areng väljaõppes 2012. aastal said kõik BVÕ-moodulid tehtud kompaktselt aasta esimeses pooles. BVÕ-s rakendatakse nii NKK kui KL vabatahtlikke. Üritame edaspidigi nii jätkata, et vajadusel aasta teises pooles teha lisakursusi ja motivatsiooniüritusi. Foto: Eve Tuisk Ringkonna areng väljaõppes

Ringkonna areng väljaõppes

2012. aastal said kõik BVÕ-moodulid tehtud kompaktselt aasta esimeses pooles. BVÕ-s rakendatakse nii NKK kui KL vabatahtlikke. Üritame edaspidigi nii jätkata, et vajadusel aasta teises pooles teha lisakursusi ja motivatsiooniüritusi.

Ringkonna areng väljaõppes
Sõdurioskuste BVÕ-l tuli täita ka loomingulisi ülesandeid. Foto: Anni Murd
Ringkonna areng väljaõppes
Ene Vokk teeb ettevalmistusi Kübassaare retke meditsiiniülesandeks. Foto: Raili Nõgu

 

Uuendustest väärib enim mainimist sõdurioskuste moodul, mida korraldatakse meeste TSOBKkl-iga samaaegselt. Kõigile, kes on kahel viimasel aastal selle mooduli läbinud, peaks unepealt selge olema, mida tähendavad käsud: “Söösta! Kata!“ BVÕ korralduslik muudatus on naistele põnev: nad on saanud maastikule ning neid koheldakse meestega võrdselt. Kuna naisi metsas ei hellitata, on huvi mooduli vastu väga suur ning sinna tahavad minna ka need, kellel see juba aastaid tagasi läbitud.

 

Täiendõppena viisid KL palgalised nooreminstruktorid hr Valdek Jõgi ja srs Veljo Soome 2012. aasta oktoobris naistele läbi relvaõppe. Kui seni said naised relva ja selle puhastamisega lähemat tutvust teha sõdurioskuste BVÕ kaudu, siis relvaõppes anti pärast relvade hingeeluga tutvumist reaalne võimalus USP ning AK-4-ga lasketiirus lasta.

 

2012. aasta novembris viisid Tiiu Naagel ja Aire Pahapill meie naiskodukaitsjatele läbi üleelamislaagri, kus sai muuhulgas ise onn ehitatud ning imemaitsvad pelmeenid algusest lõpuni valmis tehtud. Sellisest laagrist kujuneb loodetavasti välja uus traditsioon.

 

Märkimist väärivad ka NKK juhtide õppepäevad, mis sel korral meie ringkonna korraldada olid. 20.-22. juulini tutvuti Tehumardi puhkekülas Naiskodukaitse juhi retseptiraamatu ja mentorlusprogrammiga ning viidi läbi töötoad kogemuste vahetamiseks.

 

Tähelepanuväärsemad sündmused on meie jaoks kindlasti osalemised suurõppustel: Orkaan (2011 Saaremaal, 2012 Pärnus) ja RÕK (reservõppekogunemine esimest korda Saaremaal 2012). Orkaaniga seoses on naised saanud osaleda mitmetel sideõppustel ja seoses RÕKiga hakkas meie ringkonnas formeerimine reaalselt peale Arne Loorpuu juhendamisel. Orkaanil on meie naiste panus mitmekesine: 2011. aastal tagati toitlustus, meditsiin, põgenikuks olemine, side ja staap, fotograafia. 2012. aastal osaleti sides, staabis, meditsiinis, toitlustamises. Kõike seda jäädvustas ka meie rindefotograaf Irina Mägi.

Ringkonna areng väljaõppes
NKK juhtide laagris Saaremaal Tehumardil valmistas suppi ka esinaine pr Airi Neve, temast järgmine Marina Saukonen ja Saaremaa toitlustusrühma juht Anneli Juudas. Foto: Eve Tuisk

FastLion CMS

Ringkonna areng väljaõppes

Ringkonna areng väljaõppes

Sõdurioskuste BVÕ-l tuli täita ka loomingulisi ülesandeid Foto: Anni Murd Ene Vokk teeb ettevalmistusi Kübassaare retke meditsiiniülesandeks 2012. aastal said kõik BVÕ-moodulid tehtud kompaktselt aasta esimeses pooles. BVÕ-s rakendatakse nii NKK kui KL vabatahtlikke. Üritame edaspidigi nii jätkata, et vajadusel aasta teises pooles teha lisakursusi ja motivatsiooniüritusi.

Ringkonna areng väljaõppes

www.naiskodukaitse.ee © 2021 » Naiskodukaitse