Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Põlva kodutütred ja naiskodukaitsjad ajalugu tegemas Põlva kodutütred ja naiskodukaitsjad 27. -29. aprillil toimus Valgamaal Pukas ajalooline sündmus: esmakordselt võistlesid naiskodukaitsjad ja kodutütred ühise võistkonnana esmaabi erialavõistlusel. Pidulikul avarivistusel sõnas Kodutütarde peavanem Angelika Naris, et selline sündmus võeti tegevusplaani eelkõige seetõttu, et mõlemal organisatsioonil on juubeliaasta (NKK 85 ja KT 80). Põlvakate jaoks oli see erakordne ka seetõttu, et toodi koju 3. koha karikas. Võistkonda kuulusid Naiskodukaitse Põlva jaoskonna tegevliige Ene Mattus ja Kanepi jaoskonna tegevliige Marika Lazareva; kodutütreid esindasid Karmen Kõlamets ja Birgit Änilane Põlvast. Järgmine → Toitlustamise baasväljaõpe ühendas meeldiva kasulikuga Põlva kodutütred ja naiskodukaitsjad ajalugu tegemas

Põlva kodutütred ja naiskodukaitsjad ajalugu tegemas

Tuulike Mölder 4. mail 2012

27.-29. aprillil toimus Valgamaal Pukas ajalooline sündmus: esmakordselt võistlesid naiskodukaitsjad ja kodutütred ühise võistkonnana esmaabi erialavõistlusel. Pidulikul avarivistusel sõnas Kodutütarde peavanem Angelika Naris, et selline sündmus võeti tegevusplaani eelkõige seetõttu, et mõlemal organisatsioonil on juubeliaasta (NKK 85 ja KT 80). Põlvakate jaoks oli see erakordne ka seetõttu, et toodi koju 3. koha karikas. Võistkonda kuulusid Naiskodukaitse Põlva jaoskonna tegevliige Ene Mattus ja Kanepi jaoskonna tegevliige Marika Lazareva; kodutütreid esindasid Karmen Kõlamets ja Birgit Änilane Põlvast.

Põlva kodutütred ja naiskodukaitsjad ajalugu tegemas
Võidukas võistkond paremalt: Ene, Marika, Birgit ja Karmen

tegevliige Marika Lazareva; kodutütreid esindasid Karmen Kõlamets ja Birgit Änilane Põlvast.

 

Selle võistluse ühe kohtunikuna võin öelda, et võistkond paistis silma hea meeskonnatööga ja kahtlemata hea teamleaderi- Ene- poolest.

 

Võistlus algas reede õhtul piduliku rivistuse ja banketilauaga. Laupäeval tuli võistlejatel lahendada 4 situatsioonülessannet, mis kohati olid üsna verised ja sündmusterohked, osa võeti mitmest õpitoast ja lahendati ülesandeid. Kõige tipuks tuli õhtul ette kanda kodunetöö: 5-minutine esmaabi tutvustav esitlus avalikul üritusel. Publiku reaktsiooni järgi oli Põlva esitlus atraktiivseim. Ene üllatas koomikutalendiga. Pühapäeval tuli läbi teha veel kaks ülesannet, milledest ühes tuli oma ellujäämisoskusi demonstreerida (keeta katelokis vett ja tunda puuhalu järgi ära puuliik) ning anda abi koolis tekkinud paanikahoos muljuda saanud õpilastele.

 

Lõpurivistusel ütles Valgamaa maleva pealik kapten Tõnis Org, et ühed olid tublid, teised tublid ja kolmandad väga tublid. Seekord oli põlvakatel au kuuluda väga tublide hulka. Kaotus teise koha saanud Tartule oli 1,5 punkti, kes omakorda kaotas võitjale- Valgale- 0,5 punktiga. Kõigil kogusummana üle 200 punkti.

 

Vahetult peale autasustamist polnud meie võistkond veel üllatusest toibunud, sest kogu võistluse jooksul mingeid vahekokkuvõtteid ei tehtud. Kõik olid teineteisega väga rahul, sai palju naerda ja Ene Mattus ütles, et selle seltskonnaga läheks luurele iga kell.

 

Hea meeskonna tähtsust kinnitas ka võistluste peakohtunik Valgamaa maleva noorteinstruktor Kaimo Vahtra.

Maret Kommeri, ühe kohtunikest arvamus oli, et võrreldes varasemate aastatega on võistlejate tase palju parem. Nädalavahetus oli väga õpetlik kõigile: korraldajatele, kohtunikele, „kannatajatele“ ning kahtlemata võistlejatele.

Põlva kodutütred ja naiskodukaitsjad ajalugu tegemas
Võiduemotsioonid

FastLion CMS

Põlva kodutütred ja naiskodukaitsjad

Põlva kodutütred ja naiskodukaitsjad

Võidukas võistkond paremalt: Ene, Marika, Birgit ja Karmen tegevliige Marika Lazareva; kodutütreid esindasid Karmen Kõlamets ja Birgit Änilane Põlvast Selle võistluse ühe kohtunikuna võin öelda, et võistkond paistis silma hea meeskonnatööga ja kahtlemata hea teamleaderi - Ene- poolest 27.-29. aprillil toimus Valgamaal Pukas ajalooline sündmus: esmakordselt võistlesid naiskodukaitsjad ja kodutütred ühise võistkonnana esmaabi erialavõistlusel. Pidulikul avarivistusel sõnas Kodutütarde peavanem Angelika Naris, et selline sündmus võeti tegevusplaani eelkõige seetõttu, et mõlemal organisatsioonil on juubeliaasta (NKK 85 ja KT 80). Põlvakate jaoks oli see erakordne ka seetõttu, et toodi koju 3. koha karikas. Võistkonda kuulusid Naiskodukaitse Põlva jaoskonna tegevliige Ene Mattus ja Kanepi jaoskonna tegevliige Marika Lazareva; kodutütreid esindasid Karmen Kõlamets ja Birgit Änilane Põlvast.

Põlva kodutütred ja naiskodukaitsjad ajalugu tegemas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse