Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Põhjakonna toitmas Põhjakonna toitmas Juba traditsiooniliselt toimus septembri esimesel nädalavahetusel Kaitseliidu Tallinna malevas suurõppus Põhjakonn. Foto: Annely Koolmann ← Eelmine Rebasega silmitsi: seiklused üleelamislaagris Järgmine → Enne katla taha asumist teooria selgeks! Põhjakonna toitmas

Põhjakonna toitmas

Annely Koolmann 7. sept. 2015

Juba traditsiooniliselt toimus septembri esimesel nädalavahetusel Kaitseliidu Tallinna malevas suurõppus Põhjakonn.

Põhjakonna toitmas
Foto: Annely Koolmann

Malevlaste kõrval osalesid õppusel ka Naiskodukaitse Tallinna ringkonna tegevliikmed: kes köögimeeskonnas, kes osales meedikuna, mõni oli rindel koos meestega.

 

Kõige rohkem osales õppusel ilmselt toitlustajaid kahes erinevas väliköögis: Toompea jaoskonna tublid naised hoolitsesid Kaitseliidu Toompea malevkonna meeste kõhutäie eest ja Sadama jsk naised tagasid Staabi- ja tagalakompanii meeste toitlustuse.

Põhjakonna toitmas
Foto: Annely Koolmann
Põhjakonna toitmas
Foto: Annely Koolmann

Õppuste ettevalmistus algas juba reedel kella 15:00-e paiku kuivtoidupakkide komplekteerimisega.

 

Laagripaika jõuti kella kolme paiku öösel. Kiirelt sai lahti pakitud köök ja üles seatud telgid. Köök püsti, tuligi kohe toimetama hakata. Seekord oli meil väliköögis rohkem naisi ja nii said osad minna puhkama ning teised jäid hommikuputru keetma, sest hommikul kell seitse pidid mehed juba süüa saama.

 

Kuna metsas on ajal kombeks eriti kiiresti lennata, siis jõudis peagi kätte õhtusöögi tegemise aeg. Mehed enne pimedat metsast välja ei saanud ja nii jäi ka õhtusöök suhteliselt hilisele ajale.

Kuigi öötunde jäi napiks, korvas selle imeline tähistaevas öötundidel ja imeilus hommikune päikesetõus, kui udu välja kohal hajuma hakkas ja taevasse esimesed päikesekiired ilmusid. Sellist pilti linnas juba  ei näe ...

 

Oli järjekordselt ülilahe ja „rutiinist välja”-nädalavahetus.

Põhjakonna toitmas
Foto: Annely Koolmann

FastLion CMS

Põhjakonna toitmas

Põhjakonna toitmas

Foto: Annely Koolmann Malevlaste kõrval osalesid õppusel ka Naiskodukaitse Tallinna ringkonna tegevliikmed: kes köögimeeskonnas, kes osales meedikuna, mõni oli rindel koos meestega Kõige rohkem osales õppusel ilmselt toitlustajaid kahes erinevas väliköögis: Toompea jaoskonna tublid naised hoolitsesid Kaitseliidu Toompea malevkonna meeste kõhutäie eest ja Sadama jsk naised tagasid Staabi- ja tagalakompanii meeste toitlustuse Juba traditsiooniliselt toimus septembri esimesel nädalavahetusel Kaitseliidu Tallinna malevas suurõppus Põhjakonn.

Põhjakonna toitmas

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse