Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Põhja piirkonna linnalahingu õppus Põhja piirkonna linnalahingu õppus 15. -17. juulil 2005 toimus Põhja ringkonna linnalahingu õppus. Toimus see Ämaris, endises sõjaväelinnakus. Kohal oli 25 inimest kellest osad olid instruktorid, autojuhid, tagav personal. Samuti oli osalema kutsutud inimesi Võru ja Harju ringkondadest. ← Eelmine Põhja piirkonna riviharjutus Järgmine → Naiskodukaitse spordipäevad läbi Tallinna ringkonna silmade Põhja piirkonna linnalahingu õppus

Põhja piirkonna linnalahingu õppus

Sirle Baldesport, põhja jaoskond 17. juulil 2005

15.-17. juulil 2005 toimus Põhja ringkonna linnalahingu õppus. Toimus see Ämaris, endises sõjaväelinnakus. Kohal oli 25 inimest kellest osad olid instruktorid, autojuhid, tagav personal. Samuti oli osalema kutsutud inimesi Võru ja Harju ringkondadest.

Algas see kõik kogunemisega Laulikusse, kus istuti mõningase viivituse järel juba koormatud masinatele ja sõit läkski Ämari poole lahti. Ilma äpardusteta jõuti sinna kohale ning pärast väikest maastikuuudistamist pandi paika majutus, autod, köök.

Kuna üks nädalavahetus on sellise teema jaoks nagu võitlus asustatud alal ikka meeletult lühike aeg, siis alustati lpn Ausi ja srs Tuga õpetusel lihtsamate drillidega kohe õhtul. Kuni harjutati, sai ka söök valmis ning reedel saadi magama alles peale öiste valvekordade paika panemist.

Põhja piirkonna linnalahingu õppus
Foto: vbl Tõnu Märss

Hommik algas lõhkepaketi pauguga, mis vähemalt osad üles äratas. Köögitoimkond oli muidugi juba varakult üleval, et toitu valmistada. Tasapisi saadi liikuma ja väljaõpe algas vbl Tammeoru ohutustehnika instruktaazi ning allkirjade võtmisega. Seejärel kiire õhtuse harjutuse kordus, milleks oli relva käsitsemine hoonestatud alal. Harjutati reageerimist kiiretele olukorramuutustele.

Järgmine teema oli liikumine hoonestatud alale. Õpiti üksust liikumisel julgestama. Jõudes hooneni vaadati läbi nurkade avamine ja liikumine piki hoone seina. Seda ka harjutati, ning järgmine teema oli sisenemine hoonesse, seda nii akna kui ka ukse kaudu. Algul kuivalt, seejärel instruktorite pilgu all ka lõhkepakette kasutades. Päike kõrvetas ja higi voolas ka ilma liigutamata niredena...

Järgnevalt tehti etappkoolitusena trepikodades liikumist ja tubade ning koridoride puhastamist. Selleks joonistati punase värviga maha hoone skeem ja õpetati hoonele lähenemist, tubadesse sisenemist ning koridorides liikumist. Trepikodades liikumist sai harjutada ikka ainult trepikoda kasutades.

Enne õhtusööki oli aega, et mängida ennem läbivõetud teemad juba paukpadrunitega läbi.

Õhtusöök oli rammus. Leiva luusse laskmine võttis tükk aega ja seejärel... kiivrid pähe ja trassile. Alustati liikumisega hoonestatud alale. Vastast imiteeriv grupp häiris algul kaugelt üksikute laskudega, mille heli kajas mitmest suunast. Sellele vastati turmtulega, kuhugi... See andis hea õppetunni ja järgmiste konfliktide puhul oldi hoolsamad. Tasapisi liikus tegevus hoonetesse. Raskemates kohtades kasutati ka suitsu. Ilm kiskus vihmale...

Kui öörahu kätte jõudis, siis ei olnud lõkke ääres sarnaselt eelmise õhtuga enam muljetajaid ja muud seltskonda, vaid auto alt kostis sinna ööbima läinud lpn Ausi norskamist.

Hommikul oli esimesi ärkajad peale laagrivalve jällegi köögitoimkond. Hommik algas samamoodi nagu eelmine päevgi. Pauk ainult ei mõjunud sama effektiivselt. Huvitav, kas selles oli süüdi eelmise päeva füüsiline tegevus? Vihm oli lakanud ja päike paistis läbi uduvine.
Pühapäev oli mõeldud nn action etapina, et siduda omavahel kõik eelnevalt õpitud etapid. Salved laetud, varustus kaasas, liiguti lähtealale. Kui eelmisel õhtul olnud harjutuse käigus puhastati ainult hoonete esimesi korruseid, siis nüüd tuli puhastada ka 2 ja 3 korruselist maja e. lisandus trepikodades liikumise etapp. Vastutegevus oli aktiivsem ja kasutati lõksmiine. Suitsu tuli tihedalt kasutada ja harjutuse lõpus oli neist seetõttu isegi puudus. Vastane eemaldus paaril korral hoone seest suitsukatte all, nii et edasiseks tegutsemiseks tuli oodata suitsu haihtumist.

Harjutus sai läbi lõunaks, seejärel koristati harjutusalasid, pandi kokku varustus ning liiguti tagasi Tallinnasse Männiku tiiru, kus puhastati relvad. Laulikus pandi maha muu varustus ja õppus oli sellega lõppenud.

Mida oli siis sellest nädalavahetusest õppida? Põhimõtteliselt tuli nentida teadaolevat. Suitsuküünlaid on vaja plaanitust rohkem ja ohutuse tagamiseks põlvekaitsmeid ning kestakogujaid. Teema tutvustamiseks piisab ühest nädalavahetusest, põhjalikema oskuste saamiseks oleks vaja täiendavaid samateemalisi õppuseid. Aga muu läks nagu lepase reega.

FastLion CMS

Põhja piirkonna linnalahingu õppus

Põhja piirkonna linnalahingu õppus

Algas see kõik kogunemisega Laulikusse, kus istuti mõningase viivituse järel juba koormatud masinatele ja sõit läkski Ämari poole lahti Ilma äpardusteta jõuti sinna kohale ning pärast väikest maastikuuudistamist pandi paika majutus, autod, köök 15.-17. juulil 2005 toimus Põhja ringkonna linnalahingu õppus. Toimus see Ämaris, endises sõjaväelinnakus. Kohal oli 25 inimest kellest osad olid instruktorid, autojuhid, tagav personal. Samuti oli osalema kutsutud inimesi Võru ja Harju ringkondadest.

Põhja piirkonna linnalahingu õppus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse