Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Perepäev kelgu, pelmeenide ja koletisega Perepäev kelgu, pelmeenide ja 3. veebruaril toimus Naiskodukaitse Sakala ringkonna Lõuna-Viljandi jaoskonna korraldatud perepäev. Kolme tunni jooksul saime lustida kelgumäel, proovida kätt täpsusviskes ning mõistatasime, mis on kiberik käberik mäeküljes kükitab. Kultuur Käsitöö Retseptid Sport ← Eelmine Skulptuurid said rõõmsamaks Järgmine → In memoriam Riina Kängsepp Perepäev kelgu, pelmeenide ja koletisega

Perepäev kelgu, pelmeenide ja koletisega

Raili Pedak 3. veebr. 2019

3. veebruaril toimus Naiskodukaitse Sakala ringkonna Lõuna-Viljandi jaoskonna korraldatud perepäev. Kolme tunni jooksul saime lustida kelgumäel, proovida kätt täpsusviskes ning mõistatasime, mis on kiberik käberik mäeküljes kükitab.

Perepäev kelgu, pelmeenide ja koletisega
Pildi autor: Liis Käsper

Toas sõime kukleid, valmistasime pelmeene, meisterdasime laternaid ja tutvusime Hiina uue aasta tervitamise kommetega. Osalejate seas oli peale naiste ja laste ka kaks julget isa, kes ei kartnud seltskonnas vähemusse jääda.
Kelgumäel võeti mõõtu kõige pikema liu laskmises. Mäel oli näha mitmesuguseid kelke ja kasutati erinevaid kelgutamise stiile. Kui igas vanuseklassis olid pikima liu saajad selgunud, asuti silma täpsust ja mõistuse teravust kontrollimima.

Kõigepealt viskasime lumepalliga pudeli pikali ja siis arvasime mõistatuse ära. Osavamatele olid ka auhinnad.

Perepäev kelgu, pelmeenide ja koletisega
Pildi autor: Liis Käsper

Õuetegevuste lõppedes suundusime tuppa, kus kosutuseks sõime vastlakukleid ja jõime sooja jooki. Peale kehakinnitust asusime pelmeene valmistama. Kui taigen sai oma kätega valmis sõtkutud ja pelmeenid täidetud ning vormitud, panime need keema.

Äge oli võimalus valmistada paberist laternaid, et olla valmis saabuvaks kollase sea aastaks. Samal ajal tutvuti sõnas ja pildis Hiina iidsete uue aasta vastu võtmise traditsioonide ja legendiga.

Päev lõppes pelmeenide söömise ja Hiina legendist pärit koletisega kollitamisega.

Perepäev kelgu, pelmeenide ja koletisega

Suur tänu korraldajatele. Eriline tänu Ingale, kes jagas lahkesti oma pelmeeniretsepti.

Mainimata ei saa jätta ka ilmataati, kes toetas üritust sobiva  ilmaga.

 

Perepäev kelgu, pelmeenide ja koletisega

FastLion CMS

Perepäev kelgu, pelmeenide ja

Perepäev kelgu, pelmeenide ja

Pildi autor: Liis Käsper Toas sõime kukleid, valmistasime pelmeene, meisterdasime laternaid ja tutvusime Hiina uue aasta tervitamise kommetega Osalejate seas oli peale naiste ja laste ka kaks julget isa, kes ei kartnud seltskonnas vähemusse jääda 3. veebruaril toimus Naiskodukaitse Sakala ringkonna Lõuna-Viljandi jaoskonna korraldatud perepäev. Kolme tunni jooksul saime lustida kelgumäel, proovida kätt täpsusviskes ning mõistatasime, mis on kiberik käberik mäeküljes kükitab.

Perepäev kelgu, pelmeenide ja koletisega

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse