Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Pärnumaa ringkonna sünnipäeval taasloodi Pärnu jaoskond Pärnumaa ringkonna sünnipäeval taasloodi 5. juunil tähistas Naiskodukaitse Pärnumaa ringkond oma taasloomise 22. aastapäeva. Rannahotellis tähistas olulist sündmust üle 30 naiskodukaitsja. Teiste hulgas olid koosviibimisel ka prouad, kes osalesid Naiskodukaitse tegevuses sõjaeelsel ja sõja ajal. Tartu rattaralli neli kogemust nimedega Marje, Jana, Ave ja Tiina Järgmine → Naised õppisid kübermaailmas 'liiklemist' Pärnumaa ringkonna sünnipäeval taasloodi Pärnu jaoskond

Pärnumaa ringkonna sünnipäeval taasloodi Pärnu jaoskond

Karmen Vesselov 8. juunil 2015

5. juunil tähistas Naiskodukaitse Pärnumaa ringkond oma taasloomise 22. aastapäeva. Rannahotellis tähistas olulist sündmust üle 30 naiskodukaitsja. Teiste hulgas olid koosviibimisel ka prouad, kes osalesid Naiskodukaitse tegevuses sõjaeelsel ja sõja ajal.

Pärnumaa ringkonna sünnipäeval taasloodi Pärnu jaoskond

Ringkond tunnustas tänukirjadega aktiivsemaid liikmeid ning pidas kingitustega meeles neid, kes on Pärnumaa ringkonda vabariiklikel võistlustel esindanud. Naiskodukaitse aastapäev kujunes aga eriti meeldejäävaks neile paarikümnele liikmele, kes said pidulikus õhkkonnas ette lugeda Naiskodukaitse pühaliku tõotuse.

 

Naiskodukaitsega on viimasel ajal liitunud taas hulganisti uusi tegusaid inimesi. Et paremini tuttavaks saada, pidi igaüks enda kohta midagi tutvustuseks rääkima. Värskemad liikmed kõnelesid peamiselt liitumise põhjustest, vanemad olijad aga sellest, millega nad on seni organisatsioonis tegelenud. Kõikidest arvamustest kumas aga läbi üks mõte - Naiskodukaitse on organisatsioon, mis pakub võimalusi ja väljakutseid rohkem, kui väljastpoolt paistab.

 

Taasloodi Pärnu jaoskond

 

Pärnus saab alates järgmisest aastast pidada juni alguses topeltsünnipäeva, sest ringkonna aastapäeval taasloodi naiskodukaitse Pärnu jaoskond. Koosolekul avaldas soovi saada Pärnu jaoskonna liikmeks 23 inimest. Jaoskonna juhatuse liikmeteks valiti Eve Köök, Kaire Nõmm ja Margit Veltson ning asendusliikmeks Tiina Kadak. Jaoskonna esinaiseks valiti Karmen Vesselov, aseesinaiseks Maie Pitsal.

 

1998. aastal avaldasid 6 naist soovi moodustada omaette jaoskond ja aastaid Pärnu linna jaoskonnana nad ka tegutsesid. Mingil hetkel ettevõtmine soikus ja hääbus ka tegevus. Kahjuks arhiivist otsides, ei õnnestunud leida käskkirja, millega oleks jaoskonna loomine olnud kinnitatud, seega ei saanud me hääbunud jaoskonna tegevust taasta, vaid pidime selle uuesti looma.

 

Jaoskonnad on ringkonna allüksused. Jaoskondade eesmärk on see, et Naiskodukaitse jõuaks liikmetele lähemale ja liikmete häält oleks rohkem kuulda. Kuigi Pärnumaa on seni saanud kenasti hakkama ka väikese ringkonnana, on liikmete arv kasvanud ja nii oli ka siin vaja tekitada juurde vahetasandeid, et paremini suhelda ja igaühega rohkem arvestada. Pärnu jaoskond on maikuus loodud Saarde jaoskonna kõrval teine tegevust alustav allüksus.

 

1938. aastal oli üksnes Pärnu linna põhiselt loodud Pärnu ringkond, mis omakorda jagunes 7 jaoskonnaks - I, II, II, Papiniidu, Raeküla, Rääma ja Ülejõe. Meil on, kuhu edasi püüelda.

 

FastLion CMS

Pärnumaa ringkonna sünnipäeval taasloodi

Pärnumaa ringkonna sünnipäeval taasloodi

Ringkond tunnustas tänukirjadega aktiivsemaid liikmeid ning pidas kingitustega meeles neid, kes on Pärnumaa ringkonda vabariiklikel võistlustel esindanud Naiskodukaitse aastapäev kujunes aga eriti meeldejäävaks neile paarikümnele liikmele, kes said pidulikus õhkkonnas ette lugeda Naiskodukaitse pühaliku tõotuse 5. juunil tähistas Naiskodukaitse Pärnumaa ringkond oma taasloomise 22. aastapäeva. Rannahotellis tähistas olulist sündmust üle 30 naiskodukaitsja. Teiste hulgas olid koosviibimisel ka prouad, kes osalesid Naiskodukaitse tegevuses sõjaeelsel ja sõja ajal.

Pärnumaa ringkonna sünnipäeval taasloodi Pärnu jaoskond

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse