Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Pärnumaa lipuga sai täis sümboolne ring Pärnumaa lipuga sai täis Pärnumaa maleva pealik major Mehis Born ütles lipu õnnistamisele järgnenud vastuvõtul, et meie ringkonnas on lipu jutt olnud nii kaua päevakorral, et kui ta kodus naisele ütles, kuhu ta läheb, siis naine oli imestanud, et kas siis nüüd lõpuks tõesti. ← Eelmine Pärnus tähistatud lipu päev päädis Tõnis Mägi esinemisega Vallikäärus Järgmine → Naiskodukaitsjad murdsid Pärnus müüte Pärnumaa lipuga sai täis sümboolne ring

Pärnumaa lipuga sai täis sümboolne ring

Ave Rallmann 19. sept. 2012

Pärnumaa maleva pealik major Mehis Born ütles lipu õnnistamisele järgnenud vastuvõtul, et meie ringkonnas on lipu jutt olnud nii kaua päevakorral, et kui ta kodus naisele ütles, kuhu ta läheb, siis naine oli imestanud, et kas siis nüüd lõpuks tõesti.

Pärnumaa lipuga sai täis sümboolne ring
Foto Liina Toome

Minust sai Pärnumaa ringkonna naiskodukaitsja 2009. aasta lõpul ja tõsisem ringkonna lipu tegemise mõtte kandmine sai alguse 2010. aasta lõpul, kui Lääne ringkond sai oma lipu. Juhtide õppepäevade ühises lõunalauas märgiti ära, et pärnakad on jälle viimased – pole teil instruktorit, pole teil lippu. Mitte et need asjad käsikäes käiksid, vaid me tõesti olime ainsad, kellel kumbagi ei olnud.

Igal asjal võib olla idee toetajaid, kuid igal ideel peab olema keegi, kes hakkab ära tegema. Alustab kusagilt otsast. Meie lipp oligi vist jäänud selle taha, et polnud seda otsast alustajat, mõte ju meeldis kõigile ringkonna naistele.

3. juunil sai see kena mõte, mille olid Sakala ringkkonna naised 5 aastat varem algatanud,et igal ringkonnal võiks oma lipp olla, reaalsuseks. Lipule lugesid õnnistust Pärnu Eliisabeti koguduse õpetaja Enn Auksmann ja õpetaja Eduard Kakko. Lauluga „Eesti muld ja Eesti süda“ esines kodutütar Eliise. Naelad lõid lippu malevapealik major Mehis Born, ringkonna esinaine Maie Pitsal ja „otsast alustajana“ mina.

Kiriklikule osale järgnes rongkäik Lydia Koidula ausamba juurde, kus istutasime Lydiale lille ning soovijad said lugeda Naiskodukaitse esinaise Airi Neve eestlugemisel tõotust. Koidula ausamba juures on naiskodukaitsjad käinud ka minevikus pärgi asetamas. Nimelt 1937. aastal toimunud Naiskodukaitse ülemaalisel VI suvekursusel Pärnus.

Ühelt pidupäevalt ei puudunud ka suupisted ja tort, sest külalisi oli saabunud ka teistest ringkondadest. Külalistena olid kohal ka kaks eakat vanadaami, kellest üks oli olnud kunagi naiskodukaitsja ja teine kodutütar.

Me olime küll viimased, aga mõnikord on ka viimane nii uhke ja kaunis olla.

FastLion CMS

Pärnumaa lipuga sai täis

Pärnumaa lipuga sai täis

Foto Liina Toome Minust sai Pärnumaa ringkonna naiskodukaitsja 2009 aasta lõpul ja tõsisem ringkonna lipu tegemise mõtte kandmine sai alguse 2010 Pärnumaa maleva pealik major Mehis Born ütles lipu õnnistamisele järgnenud vastuvõtul, et meie ringkonnas on lipu jutt olnud nii kaua päevakorral, et kui ta kodus naisele ütles, kuhu ta läheb, siis naine oli imestanud, et kas siis nüüd lõpuks tõesti.

Pärnumaa lipuga sai täis sümboolne ring

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse