Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Paastumaarjapäev-ainult naistele! Paastumaarjapäev-ainult naistele! Türi jaoskond kutsub üles kõiki naisi ärkama 25. märtsil tavapärasest varem, et tervitada tõusvat päikest. Eesti rahvakalendri tähtpäevade andmebaasis on märgitud selleks kuupäevaks Paastumaarjapäev- naistepüha. Ärgake koos meiega! ← Eelmine Kõver Küünarnukk tantsis Järvamaa tantsupeaol Järgmine → Järvamaa aasta ema 2014 konkurss Paastumaarjapäev-ainult naistele!

Paastumaarjapäev-ainult naistele!

Reinika Tatter

Türi jaoskond kutsub üles kõiki naisi ärkama 25.märtsil tavapärasest varem, et tervitada tõusvat päikest.
Eesti rahvakalendri tähtpäevade andmebaasis on märgitud selleks kuupäevaks Paastumaarjapäev- naistepüha.

Paastumaarjapäev-ainult naistele!

Maarjapäeva tunnuseks on olnud punajoomise tava, mille tõttu saadi kogu aastaks õitsev välimus ja puna põsile. See oli päev, mil abielunaised pidutsesid ja käisid kõrtsis. Nagu kõigil naistepühadel, nii pidid ka maarjapäeval naistepeole või selle lähedusse sattunud mehed naistele välja tegema.
Riietu heledalt ja küpseta hommikul pannkooke!
Järva ringkonna naised tervitavad päikest rahvatantsumaratoni ja pannkookidega Kabalas.
Ärgake koos meiega!

 

FastLion CMS

Paastumaarjapäev-ainult naistele!

Paastumaarjapäev-ainult naistele!

Maarjapäeva tunnuseks on olnud punajoomise tava, mille tõttu saadi kogu aastaks õitsev välimus ja puna põsile See oli päev, mil abielunaised pidutsesid ja käisid kõrtsis Türi jaoskond kutsub üles kõiki naisi ärkama 25.märtsil tavapärasest varem, et tervitada tõusvat päikest. Eesti rahvakalendri tähtpäevade andmebaasis on märgitud selleks kuupäevaks Paastumaarjapäev- naistepüha.

Paastumaarjapäev-ainult naistele!

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse