Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Nõmme jaoskond omadega rabas Nõmme jaoskond omadega rabas Nõmme jaoskonna üksteist vahvat naist otsustasid ühiselt minna rappa, et koos lõbusalt aega veeta, kaunist Eesti loodust nautida ja äkki ka üht-teist uut ja huvitavat teada saada. Tore oli oma jaoskonna kaaslastega kokku saada ja ühiselt aega veeta! Foto: Anu Asu Matkamine ← Eelmine Naised ja küberturvalisus Järgmine → Tallinna ringkonna aasta naiskodukaitsja 2018 on Vive Pandis Nõmme jaoskond omadega rabas

Nõmme jaoskond omadega rabas

Margit Lõiv 27. nov. 2018

Nõmme jaoskonna üksteist vahvat naist otsustasid ühiselt minna rappa, et koos lõbusalt aega veeta, kaunist Eesti loodust nautida ja äkki ka üht-teist uut ja huvitavat teada saada.

Matkapäeva hommikul tuli Tallinnas taevast esimesi lumekübemeid, mis linnas kohe sulasid, ent mida rohkem linnast välja jõudsime, seda rohkem oli metsa all valget värvi näha.

 

Meie matk algas keskpäeval Pärnjärve äärest. Kõik said endale kätte räätsad ning üheskoos matkajuht Karoliga asusime Kõnnu Suursoo poole teele.

 
Karol oli tõeline loodushuviline. Saime ülevaate kõigist rabas-soos kasvavatest taimedest, nägime loomajälgi ja maitsesime jõhvikaid. Saime teada, mis on älved, laukad ja rabasaared, kuulsime legende nii metsavendadest kui ka näkineiudest. Teada saime sedagi, miks karu kevadel käärinud jõhvikaid otsib: mitte selleks, et kevadel ärgates "väike surin" pähe saada, vaid hoopis selleks, et organism uuesti käima saada. Kaval loom! 
 
Räätsadega rabas astumine nõuab harjumist, kuid annab kindlustunde, et läbi pääseb ka päris märgadest kohtadest. Ilm oli veidi viluvõitu, kuid räätsadega sammu seadmine andis mõnusalt sooja. Räätsamatka lõpetuseks tegime mõnusa teepausi ja sõime korraldajate poolt kaasavõetud matkatoitu. Metsast välja saime kenasti päevavalges ja Tallinnase tagasi jõudsime hämaruse saabudes.
 
Tore oli oma jaoskonna kaaslastega kokku saada ja ühiselt aega veeta! 
Nõmme jaoskond omadega rabas
Foto: Anu Asu

FastLion CMS

Nõmme jaoskond omadega rabas

Nõmme jaoskond omadega rabas

Matkapäeva hommikul tuli Tallinnas taevast esimesi lumekübemeid, mis linnas kohe sulasid, ent mida rohkem linnast välja jõudsime, seda rohkem oli metsa all valget värvi näha Meie matk algas keskpäeval Pärnjärve äärest Nõmme jaoskonna üksteist vahvat naist otsustasid ühiselt minna rappa, et koos lõbusalt aega veeta, kaunist Eesti loodust nautida ja äkki ka üht-teist uut ja huvitavat teada saada.

Nõmme jaoskond omadega rabas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse