Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naised ja küberturvalisus Naised ja küberturvalisus Küberturvalisuse töötuba, mis toimus 20. ja 21. oktoobril ultramoodsas Ülemiste linnakus ning sedapuhku juba kolmandat korda, on selleks korraks läbi saanud. Õppused ← Eelmine Esmaabi BVÕ-l kõhulihaseid treenimas Järgmine → Nõmme jaoskond omadega rabas Naised ja küberturvalisus

Naised ja küberturvalisus

Margit Aadna 24. okt. 2018

Küberturvalisuse töötuba, mis toimus 20. ja 21. oktoobril ultramoodsas Ülemiste linnakus ning sedapuhku juba kolmandat korda, on selleks korraks läbi saanud.

Kui minu postkasti potsatas e-kiri, mille sisuks oli Katri üleskutse töötoas osalemiseks, siis ei kahelnud ma hetkekski. Teadsin kohe, et soovin osaleda, valisin endale sobiva kuupäeva ja registreerusin. Vahepeal jõudsin endas kahtlema hakata, et võib-olla ei saa ma hakkama või ei oska kaasa rääkida, sest mis seal salata, olen ju 40+ aastat vana ja IT-valdkonnas mitte just kõige "teravam pliiats", nutiseadmetesse suhtun mõningase kartusega. Samas töötan igapäevaselt kontoris ja arvuti taga, taskus on nutitelefon ning mõni aasta tagasi „murdusin“ ja minust sai Facebooki kasutaja. Õnneks taipasin üsna ruttu, et töötuba on mõeldud kõigile, kahtlused asendusid uudishimuga ja nii veetsingi asjaliku pühapäeva koos vahvate naistega.

Naised ja küberturvalisus
Koolitaja Sille Laks räägib keerulistest asjadest lihtsalt ja arusaadavalt. Foto: Age Argel

Maailm meie ümber muutub üha nutikamaks, mis on iseenesest ju rõõmustav, aga paraku tuleb tõdeda, et kogu sellel nutimaailmal on ka tumedam pool, mis võib ohustada meid kõiki. Töötoas rääkisime turvalistest paroolidest, kasutajakontodest, õngitsuslehtedest, pahavarast, nutiseadmetest ja paljust muustki. Selgemaks said ka mõned lihtsad põhitõed, mida järgida: kaitse oma nutiseadmeid, ära jaga oma paroole kellelegi, sotsiaalmeedias tegutse targalt.

 

Koolitaja Sille kohta on jagada vaid kiitvaid sõnu, sest sellist kirge ja pühendumust kohtab harva. See naine teab, millest räägib ja teemat valdab ta suurepäraselt. Sille jagas meiega palju huvitavat ja vajalikku infot ning isiklikke kogemusi,  lisaks tõi ta näiteid elust enesest (Eestist ja välismaalt), saime ka hulgaliselt soovitusi, millele tasuks internetiavarustes toimetades tähelepanu pöörata ning nutiseadmeid kasutades rakendada. Küberturvalisusele pühendatud tunnid möödusid lausa lennates.

 

Kokkuvõtteks: ise küsin ja ise vastan. Mida andis mulle ühepäevane "käed-küljes" küberturvalisuse töötuba? Eelkõige kasvas teadlikkus, kuidas internetis turvalisemalt ja targemalt käituda, kuidas nutiseadmeid mõistlikult kasutada ja millised ohud võivad sotsiaalmeedias varitseda. Uued vajalikud teadmised, mis töötoast sain, kavatsen oma igapäevaellu rakendada ja seeläbi enda ja oma lähedaste turvalisust tõsta. Ma usun, et kõik naised, kes töötoas osalesid, jagavad minuga arvamust, et küberturvalisus on teema, millesse tasub tõsiselt suhtuda.

FastLion CMS

Naised ja küberturvalisus

Naised ja küberturvalisus

Kui minu postkasti potsatas e-kiri, mille sisuks oli Katri üleskutse töötoas osalemiseks, siis ei kahelnud ma hetkekski Teadsin kohe, et soovin osaleda, valisin endale sobiva kuupäeva ja registreerusin Küberturvalisuse töötuba, mis toimus 20. ja 21. oktoobril ultramoodsas Ülemiste linnakus ning sedapuhku juba kolmandat korda, on selleks korraks läbi saanud.

Naised ja küberturvalisus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse