Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naised näitasid enda olemust märklaudu tabades Naised näitasid enda olemust Möödunud nädalavahetusel toimus Kelli lasketiirus naistepäevale pühendatud Naiskodukaitse Valga ringkonna jaoskondade ja Kodutütarde laskevõistlus, mille eesmärgiks on propageerida laskmist naiste seas ja arendada koostööd erinevate jõustruktuuride vahel. ← Eelmine Naistepäeval naistelt naistele Järgmine → Ringkondade esinaised Naised näitasid enda olemust märklaudu tabades

Naised näitasid enda olemust märklaudu tabades

Egle Kõvask 17. märtsil 2012

Möödunud nädalavahetusel toimus Kelli lasketiirus naistepäevale pühendatud Naiskodukaitse Valga ringkonna jaoskondade ja Kodutütarde laskevõistlus, mille eesmärgiks on propageerida laskmist naiste seas ja arendada koostööd erinevate jõustruktuuride vahel.

 

Laskevõistlus leidis aset nüüdseks juba kuuendat aastat. Kui varasematel aastatel on üritust korraldanud naiskodukaitsjad, siis püüti seekord teha midagi ühist ja märkismisväärset koostöös kodutütardega.

 

Korraldamisel pakkusid abi ka Noored Kotkad, kes ürituse pidulikumaks tegid.

Laskevõistluse idee sai aga alguse arutelu käigus. „Istusime Janne Salumäega koos ja arutasime, et oleks vaja teha midagi uut, mida varem olnud ei ole. Kuna me oleme naised, siis võiks see olla ka meiega seotud. Ühiste joontena leidsime, et mõlemad tegeleme laskmisega ning siis jõudsimegi otsusele, et korraldame laskevõistluse ja oleme naised siis naistepäeval,” kostis Valgamaa maleva Naiskodukaitse instruktor Heili Mets.

Naised näitasid enda olemust märklaudu tabades
Foto: Egle Kõvask

 

Osalema olid oodatud politsei, piirivalve, laskurklubi ja kõikide jaoskondade võistkonnad.

Igal aastal on võistlus olnud erinev. „Alustasime õhupüssist erinevatel viisidel. Esmalt kukkuvate märkide laskmist, hiljem vasakust õlast ja vasaku silmaga laskmist. Eelmisel aastal lasime Kaitseliidu teenistusrelva USB ja tänavu lasime sportpüstolist Margolin,” meenutas möödunud võistlusi Heili Mets.

Võistlused olid individuaal-võistkondlikud. Proovilaske anti võistlejatele 5, võistluslaske 5+5. Laskeasend püsti 25. meetri kaugusel olevasse märklehte.

 

„Meie eesmärk oli osavõtt. Läksime kohale ootusega, et padrunid ikka märklehte tabaksid ning saavutatud auhinnalise 4. kohaga jäime rahule,” sõnas Valga politseijaoskonna noorsoopolitseinik Linda Oks.
„Seda, mis laskmise juures varasemast teisiti läks, ei oskagi öelda. Küll aga on huvitav kasutada erinevaid relvi,” lisas ta.

Naised näitasid enda olemust märklaudu tabades
Foto: Egle Kõvask

 

Laskevõistlusest väljusid võitjatena Valga jaoskonna naised: Heili Mets, Piret Vahtra ja Janne Salumäe. Teise koha omanikeks said Merily Sinisalu, Kersti Oksaar ja Viivika Sinisalu. Kolmanda koha pälvisid Tõrva jaoskonna naised: Sirli Matvei, Mahta Palumets ning Evelyn Tamm. Individuaalarvestuses saavutas esimese koha Heili Mets ning teist ja kolmandat kohta jäid jagama Piret Vahtra ja Janne Salumäe.

 

Järgmine →
Ringkondade esinaised

FastLion CMS

Naised näitasid enda olemust

Naised näitasid enda olemust

Laskevõistlus leidis aset nüüdseks juba kuuendat aastat Kui varasematel aastatel on üritust korraldanud naiskodukaitsjad, siis püüti seekord teha midagi ühist ja märkismisväärset koostöös kodutütardega Möödunud nädalavahetusel toimus Kelli lasketiirus naistepäevale pühendatud Naiskodukaitse Valga ringkonna jaoskondade ja Kodutütarde laskevõistlus, mille eesmärgiks on propageerida laskmist naiste seas ja arendada koostööd erinevate jõustruktuuride vahel.

Naised näitasid enda olemust märklaudu tabades

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse