Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
"Naistelt naistele" koguperepäeva külastas üle 500 inimese "Naistelt naistele" koguperepäeva külastas Pühapäeval Naiskodukaitse, Eesti Politsei Naisühenduse ja Sisekaitseakadeemia koostöös korraldatud heategevuslikul koguperepäeval „Naistelt naistele“ osales ligikaudu 500 külastajat. Tegevust jätkus igale maitsele: oli harivaid töötubasid, demonstratsioonesinemisi ning lõbusat orkestrimuusikat. Fotogalerii ja teine galerii ← Eelmine Kaitseliidu ülema naistepäeva tervitus Järgmine → Naiskodukaitse fotokonkurss: "Aeg olla eestlane" "Naistelt naistele" koguperepäeva külastas üle 500 inimese

"Naistelt naistele" koguperepäeva külastas üle 500 inimese

Eveli Sammelselg 9. märtsil 2011

Pühapäeval Naiskodukaitse, Eesti Politsei Naisühenduse ja Sisekaitseakadeemia koostöös korraldatud heategevuslikul koguperepäeval „Naistelt naistele“ osales ligikaudu 500 külastajat. Tegevust jätkus igale maitsele: oli harivaid töötubasid, demonstratsioonesinemisi ning lõbusat orkestrimuusikat.

"Naistelt naistele" koguperepäeva külastas üle 500 inimese
Naiskodukaitse esmaabi instruktor Kersti Podmo¹enski õpetab külastajatele elustamise põhitõdesid. Foto: Urmas Nõgu

Naistepäevale pühendatud koguperepäeva raames koguti annetusi Eesti Naiste Varjupaikade Liidu toetuseks, kokku üle 700 euro. Lisaks heategevuslikule eesmärgile oli päeva teiseks eesmärgiks tutvustada naistele võimalusi, kuidas tõsta enda ja oma lähedaste turvalisust, pakkuda võimalust õppida konkreetseid uusi teadmisi ja oskusi. Lisaks propageerida kodanikualgatust ning tõsta inimeste teadlikkust naiste võimalustest ja ülesannetest jõustruktuurides.

 

Naiskodukaitse eestvedamisel toimusid töötoad esmaabi, looduses ellujäämise, nii sport- kui lahingrelvade, piduliku laua katmise ja käsitöö valdkonnas. Ka kodutütred olid kaasatud – nemad õpetasid lastehoius väikestele erinevaid näputöid. Politsei- ja Piirivalveamet ning Sisekaitseakadeemia töötubades õpiti enesekaitset, hädaabi kutse tegemist, teenistuskoerte hingeelu ja palju muud põnevat. Palju elevust tekitas Piirivalve Lennusalga helikopteri tulek. Naiskodukaitsjad tõestasid, et ka välikatlas saab valmistada peenemaid roogi – külastajate kõhutäiteks pakuti Minestrone suppi.

"Naistelt naistele" koguperepäeva külastas üle 500 inimese
Tallinna ringkonna Toompea jaoskonna tegevliige Liina Sooäär esitleb Naiskodukaitse talvist vormirõivast. Foto: Urmas Nõgu

Nelja organisatsiooni ühispanus oli vormiriiete moedemonstratsiooni, kus esitleti nii Naiskodukaitse, Kodutütarde, Politsei, Piirivalve kui ka Kaitseväe vorme. Moeshow tegi eriliseks fakt, et vorme ei esitlenud mitte professionaalsed modellid, vaid need inimesed, kes antud vormi reaalselt ise kannavad. Näiteks Kaitseväe õhtuvormi esitles Naiskodukaitse keskjuhatuse liige ja Kaitseliidu Kooli ülem kapten Riina Nemvalts, Naiskodukaitse paraadkomplekti esitles vabatahtlik naiskodukaitsja Angelika Lebedev jne.

 

„Korraldajana püüdsime teha võimalikult mitmekülgse päevakava ja erinevad töötoad, mis peegeldaks just Naiskodukaitse ning Politsei- ja Piirivalveameti naiste tegemisi ning paistab, et kokku tuli päris õnnestunud päev, mida oli näha ka osavõtjate nägudelt“, tõdes Naiskodukaitse keskjuhatuse liige Kersti Tammekunn.

 

Naiskodukaitse esinaine pr Airi Neve tänab kõiki naiskodukaitsjaid, kes ürituse kordaminekule oma panuse andsid. Samuti koostööpartnereid Eesti Politsei Naisühendust ja Sisekaitseakadeemiat.

 

Fotogalerii ja teine galerii

FastLion CMS

"Naistelt naistele" koguperepäeva külastas

"Naistelt naistele" koguperepäeva külastas

Naiskodukaitse esmaabi instruktor Kersti Podmo¹enski õpetab külastajatele elustamise põhitõdesid Foto: Urmas Nõgu Naistepäevale pühendatud koguperepäeva raames koguti annetusi Eesti Naiste Varjupaikade Liidu toetuseks, kokku üle 700 euro Pühapäeval Naiskodukaitse, Eesti Politsei Naisühenduse ja Sisekaitseakadeemia koostöös korraldatud heategevuslikul koguperepäeval „Naistelt naistele“ osales ligikaudu 500 külastajat. Tegevust jätkus igale maitsele: oli harivaid töötubasid, demonstratsioonesinemisi ning lõbusat orkestrimuusikat.

"Naistelt naistele" koguperepäeva külastas üle 500 inimese

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse