Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad võõrustavad Vantaa reserrväelasi Naiskodukaitsjad võõrustavad Vantaa reserrväelasi Eeloleval nädalavahetusel külastavad Naiskodukaitse Tartu ja Viru ringkonda Vantaa reservväelased. Traditsioonisel augustikuisel külaskäigul tutvutakse Eesti riigikaitsesüsteemiga ja korraldatakse traditsioonilised laskveõistlused naiskodukaitsjate ja Vantaa reservväelaste liidu liikmete vahel. ← Eelmine Naiskodukaitse spordilaagris alistas vihm naiskodukaitsjaid Järgmine → Naiskodukaitsjad korraldavad Vinni perekodu lastele taas laagri Naiskodukaitsjad võõrustavad Vantaa reserrväelasi

Naiskodukaitsjad võõrustavad Vantaa reserrväelasi

Kristel Kitsing 4. augustil 2011

Eeloleval nädalavahetusel külastavad Naiskodukaitse Tartu ja Viru ringkonda Vantaa reservväelased. Traditsioonisel augustikuisel külaskäigul tutvutakse Eesti riigikaitsesüsteemiga ja korraldatakse traditsioonilised laskveõistlused naiskodukaitsjate ja Vantaa reservväelaste liidu liikmete vahel.

Naiskodukaitsjad võõrustavad Vantaa reserrväelasi

Laupäeval alustavad soomlased oma külaskäiku Tartu ringkonnast. Janar Saarniit annab loengu “Ülevaade täpsuslaskuri ja snaipri väljaõppest ja relvastusest”. Külalised viiakse ka KVÜÕA simulatsioonikeskusesse, kus toimuvad harjutused Alfonsil. Pealelõuna keskendub mõõduvõtmisele laskmises Uniküla lasketiirus. Õhtupoolik veedetakse Kirna õppekeskuses.

 

Pühapäeval liiguvad Vantaa reservväelased Viru malevasse, kus neid võõrustavad Viru ringkonna naiskodukaitsjad. Üheskoos külastatakse Rakvere linnust, kus võetakse mõõtu vibulaskmises ja musketäride kahevõitluses. Uudistatakse püssirohu valmistamist, piinakambrit, surmatuba, põrgut ja külastatakse linnuse veinikeldrit.

 

Päeva teine pool veedetakse Viru maleva staabis, kus külalisi tervitamas Viru maleva pealik kapten Rudolf Jeeser, maleva juhatus ning naiskodukaitsjate esindus. Sõpradele Vantaast tutvustatakse Viru maleva elu-olu ja tehakse ringkäik staabihoones.

 

Naiskodukaitsjate ja Vantaa reservväelaste kohtumine toimub augustis juba neljandat aastat. 2008 ja 2010 aastal võõrustasid soomlased naiskodukaitsjaid ja 2009 aastal naiskodukaitsjad soomlasi. Sel aastal on taas kord eestlaste käes.

 

Soome reservväelaste liit on asutatud 1955. aastal, sinna kuulub 18 maakondlikku osakonda ja 357 liikmesorganisatsiooni. Liikmeid kuulub sinna umbes 34 000. Vantaa reservväelaste liit (VaRes) on Reserviläisliitto allorganisatsioon.

 

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad võõrustavad Vantaa reserrväelasi

Naiskodukaitsjad võõrustavad Vantaa reserrväelasi

Laupäeval alustavad soomlased oma külaskäiku Tartu ringkonnast Janar Saarniit annab loengu “Ülevaade täpsuslaskuri ja snaipri väljaõppest ja relvastusest” Eeloleval nädalavahetusel külastavad Naiskodukaitse Tartu ja Viru ringkonda Vantaa reservväelased. Traditsioonisel augustikuisel külaskäigul tutvutakse Eesti riigikaitsesüsteemiga ja korraldatakse traditsioonilised laskveõistlused naiskodukaitsjate ja Vantaa reservväelaste liidu liikmete vahel.

Naiskodukaitsjad võõrustavad Vantaa reserrväelasi

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse