Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad võistlevad sõdurioskustes Naiskodukaitsjad võistlevad sõdurioskustes 31. juulist 2. augustini leiab Viljandimaal Viljandi valla territooriumil aset Naiskodukaitse koormusmatk, kus võtavad mõõtu 16 võistkonda üle Eesti. [no-Smpam)kannistu@gmail.com Militaarsport Võistlused ← Eelmine Naiskodukaitse kutsub ohutushoiulaagrisse Järgmine → Naiskodukaitse koormusmatka võit läks Saaremaa naistele Naiskodukaitsjad võistlevad sõdurioskustes

Naiskodukaitsjad võistlevad sõdurioskustes

28. juulil 2020

31. juulist 2. augustini leiab Viljandimaal Viljandi valla territooriumil aset Naiskodukaitse koormusmatk, kus võtavad mõõtu 16 võistkonda üle Eesti.

Naiskodukaitsjate poolt väga oodatud võistlus toimub igal aastal erinevas maakonnas,  seekord on korraldaja teatepulk Sakala ringkonna käes.

 

Kaks ööpäeva kestva sõjalis-sportliku luurevõistluse jooksul kontrollitakse osalejate sõdurioskuseid ja -teadmisi.  Koormusmatk paneb proovile võistlejate füüsilise ja vaimse poole ning naised peavad oskama kasutada baaskursustel õpitut.

Naiskodukaitsjad võistlevad sõdurioskustes
Naiskodukaitse koormusmatka start 2019. aastal (Foto: Eha Jakobson)

Varjatud liikumine maastikul toimub neljaliikmeliste võistkondadega nii päeval kui ka öösel, vastavalt ettemääratud ajagraafikule ning trassile. Naised peavad täisvarustuses läbima jalgsi kümneid kilomeetreid maastikul, mis on soine ja rägastikku täis. Võistkonnad peavad kogu matka jooksul hakkama saama stardist kaasa võetud vahenditega ja liikuma ilma igasuguse kõrvalise abita. Võistkonnad peavad läbima kõik kaardile kantud kontrollpunktid ja lahendama seal etteantud ülesanded.

 

Võistlusele antakse start reede õhtul Väluste lasketiirust ja mõõduvõtmine lõpeb pühapäeval lõuna paiku. Sel ajal võib Väluste, Riuma, Rebaste ja Tusti külade piirkonnas kohata kaitseväe vormis, relvadega naisi.

 

Korraldajad ootavad piirkonna elanikelt mõistvat suhtumist ja paluvad vabandust võimalike ebamugavuste pärast.

 

Koormusmatka läbiviimiseks on naiskodukaitsjatele koostööpartneriteks Kaitseliidu Sakala ja Järva  malev, Kodutütarde Sakala ringkond, Noorte Kotkaste Järva, Jõgeva ja Sakala malev, Keskkonnainspektsioon, Elamuspank.

 

 

Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mis annab oma panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse Kaitseliidu tegevuses osalemise, kodanike harimise ning isamaaliste traditsioonide hoidmise kaudu. Praeguse seisuga on Naiskodukaitses enam kui 2600 liiget.

 

Lisainfo:

Kai Kannistu

Sakala ringkonna aseesinaine, koormusmatka 2020 pressipealik

5198 1363,

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad võistlevad sõdurioskustes

Naiskodukaitsjad võistlevad sõdurioskustes

Naiskodukaitsjate poolt väga oodatud võistlus toimub igal aastal erinevas maakonnas, seekord on korraldaja teatepulk Sakala ringkonna käes Kaks ööpäeva kestva sõjalis-sportliku luurevõistluse jooksul kontrollitakse osalejate sõdurioskuseid ja -teadmisi 31. juulist 2. augustini leiab Viljandimaal Viljandi valla territooriumil aset Naiskodukaitse koormusmatk, kus võtavad mõõtu 16 võistkonda üle Eesti.

Naiskodukaitsjad võistlevad sõdurioskustes

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse