Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad valisid enda seast vabatahtlikke juhte Naiskodukaitsjad valisid enda seast Mõned päevad enne Naiskodukaitse keskkogu toimumist sai Viru ringkonna aasta tähtsaima koosolekuga läbi ringkonnakogude ralli. Viieteistkümnest ringkonna esinaisest seitsmel sai sel aastal 3-aastane ametiaeg läbi. Paljud ringkonnad otsustasid jätkata samade esinaiste juhtimisel ehk valisid senised esinaised uueks ametiajaks tagasi. ← Eelmine Aasta naiskodukaitsja on Jane Koitlepp ja aasta kaitseliitlane on Anti Altement Järgmine → Naiskodukaitsjad koguvad Sinilillekampaania raames annetusi kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide toetuseks Naiskodukaitsjad valisid enda seast vabatahtlikke juhte

Naiskodukaitsjad valisid enda seast vabatahtlikke juhte

Laura Jõgisoo ja Monika Ristisaar 26. märtsil 2021

Mõned päevad enne Naiskodukaitse keskkogu toimumist sai Viru ringkonna aasta tähtsaima koosolekuga läbi ringkonnakogude ralli. Viieteistkümnest ringkonna esinaisest seitsmel sai sel aastal 3-aastane ametiaeg läbi. Paljud ringkonnad otsustasid jätkata samade esinaiste juhtimisel ehk valisid senised esinaised uueks ametiajaks tagasi.

Naiskodukaitsjad valisid enda seast vabatahtlikke juhte
Ringkonna esinaise tunnuseks on õlarätik ja rätinõel

Uute esinaiste valimisega tegi algust Sakala ringkond, kelle ringkonnakogu toimus 17. veebruaril. Sakala ringkonnas sai ametiaeg täis esinaisel Jane Koitlepal, kes valiti tagasi teiseks ametiajaks. “Sakala ringkonnal on väga vedanud, et Jane oli nõus kandideerima teiseks ametiajaks, sest sära, mis tema silmis on Naiskodukaitse asju tehes, on jätkuvalt väga ere,” kommenteeris Sakala ringkonna instruktor Piret Taim. Pireti sõnul on Jane erakordselt süsteemne juht, kes panustab palju, et ringkonna juhtidele oleksid kõikvõimalikud dokumendipõhjad ja tabelid kergesti kättesaadavad, ta julgustab ning toetab juhte ka uute keskkondade kasutamisel.

Naiskodukaitsjad valisid enda seast vabatahtlikke juhte
Sakala 2021. aasta ringkonnakogu liikmed. Foto: Gunnar Teas
Naiskodukaitsjad valisid enda seast vabatahtlikke juhte
Naiskodukaitse Võrumaa ringkonna endine esinaine Kaisa Niilo üle ringkonna esinaise sümboolika- õlasalli uuele ringkonna esinaisele Eleri Dräbtsinskile.

Järgmisena toimus 6. märtsil Võrumaa ringkonnakogu, kus valiti uueks esinaiseks Eleri Dräbtsinski. Eleri on olnud pikka aega oma jaoskonna juhatuse liige ning vedanud meditsiinigrupi tegevust. “Nelja lapse ema, kellest hetkel kõige noorem on vaid 2-kuune. Eleri on väga tubli ja vastutustundlik,” sõnas Võrumaa ringkonna instruktor Ruth Maadla. 

17. märtsil andis Naiskodukaitse Võrumaa ringkonna endine esinaine Kaisa Niilo üle ringkonna esinaise sümboolika - õlasalli uuele ringkonna esinaisele Eleri Dräbtsinskile. Lisaks õlasallile anti üle ka Naiskodukaitse Võrumaa ringkonna lipp.

 

Naiskodukaitsjad valisid enda seast vabatahtlikke juhte
Saaremaa ringkonna esinaine Mare Kirr.

Saaremaa ringkonnakogu toimus 13. märtsil, saarlased usaldasid juba kolmandat korda juhtimise esinaise Mare Kirri kätte. Mare on üheks oma eesmärgiks seadnud meditsiinigrupi tööle panemise. “Esinaise koht ei ole minu jaoks päriselt eesmärk omaette ja ma rõõmuga annan järje noorematele, kuid see tunne, et usutakse, et ma võin veel vajalik olla – see kallutas otsusele veelkord proovida,” sõnas Mare.

Saaremaa ringkonna instruktor Piret Paomees ütleb Mare kohta nii: “Mulle meeldib, et Mare jätkab meie esinaisena päris mitmel põhjusel. Esiteks soovisid teda uuesti esinaisena näha kõikide jaoskondade esinaised, mis on juba hea märk. Lisaks meeldib mulle väga teha temaga koostööd. Oleme nende aastatega õppinud teineteist mõnusalt tundma ja naudime koos toimetamist.”

Naiskodukaitsjad valisid enda seast vabatahtlikke juhte
Tartu ringkonna esinaine Regina Kullamaa

Saarlastest üks päev hiljem valisid omale esinaist tartlased. Tartu ringkonnakogul valiti uueks esinaiseks Regina Kullamaa. Reginat on tema jaoskonna kaaslased iseloomustanud kui vaieldamatult musternäidist kõigist Naiskodukaitsele omastest väärtustest. Tartu ringkonna instruktor Leane Morits on rõõmus uue esinaise valimise üle: “Mul on väga hea meel, et Regina otsustas ringkonna esinaiseks kandideerida. Reginal on meeskonnatöö kogemus nii oma igapäevase töö kaudu õppealajuhatajana kui ka Kaitseliidu formeerimispunkti vanemana ja jaoskonna esinaisena. Lisaks on ta rahulik, sõbralik, rõõmsameelne ja optimistlik, mis kõik on väga head omadused ühe suure ringkonna juhtimiseks.”

Sarnaselt Sakala ja Saaremaa ringkondadele toetasid 15. märtsil toimunud ringkonnakogul ka Järva ringkonna naiskodukaitsjad senise esinaise Kerlin Tealase jätkamist. Järva ringkonna instruktor Tene Metsma sõnul on Kerlin suurepärane ringkonna esinaine ja juht: “Tal on väga selge arusaam, kuidas tuleb oma inimesi juhtida ja suunata, seejuures ise alati koos nendega arenedes ja toetades. Tal on väga hea organiseerimisoskus ja ta oskab näha „suurt“ pilti, millel on pikaajaline mõju. Kerlin on enesekindel, samas ka nõudlik nii enda kui teiste suhtes, mis omakorda on väga innustav.”

Naiskodukaitsjad valisid enda seast vabatahtlikke juhte
Järva ringkonna esinaine Kerlin Tealane
Naiskodukaitsjad valisid enda seast vabatahtlikke juhte
Tallinna ringkonna esinaine Anneli Looken

Eelviimasena valiti esinaist Tallinna ringkonnakogul. Ka Tallinna jaoskondade esindajad valisid 17. märtsil toimunud ringkonnakogul esinaise ametikohale tagasi senise juhi Anneli Lookeni. Tallinna ringkonna instruktor Jaanika Kindlam kirjeldab Annelit kui pühendunud juhti ning sõbralikku kaaslast, kellele võib alati loota. “Anneli on pika staa¾iga Naiskodukaitse liige ja juht, kellel on hea ülevaade oma ringkonna liikmetest, nende tegevustest, tugevustest ja eelistustest,” lisas Jaanika.

Naiskodukaitsjad valisid enda seast vabatahtlikke juhte
Viru ringkonna esinaine Lea Matusorg. Foto Kristel Kitsing

Viimasena peeti ringkonnakogu Virus 24. märtsil, kus valiti ametiaega jätkama Lea Matusorg. Viru ringkonna instruktor Aili Ehamaa tunneb, et Lea peale võib kindel olla: “Võin öelda seda, et temaga võib igal hetkel lahingusse minna. Ta on alati olemas, alati valmis abistama, äärmiselt kohusetundlik. Lea on evakuatsioonirühmas staabimeeskonna pealiku ametikohal. Samas on ta väga hea staabiassistent ja parameedik. Kui saaks, siis klooniks.“

Juba homme, 27. märtsil toimub Naiskodukaitse keskkogu. Virtuaalselt tulevad kokku lisaks keskjuhatusele ka 15 ringkonna esindajad, et arutada organisatsiooni seisukohalt olulisi teemasid ning valida erinevatele kesktasandi ametikohtadele uusi liikmeid.

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad valisid enda seast

Naiskodukaitsjad valisid enda seast

Ringkonna esinaise tunnuseks on õlarätik ja rätinõel Uute esinaiste valimisega tegi algust Sakala ringkond , kelle ringkonnakogu toimus 17 veebruaril Mõned päevad enne Naiskodukaitse keskkogu toimumist sai Viru ringkonna aasta tähtsaima koosolekuga läbi ringkonnakogude ralli. Viieteistkümnest ringkonna esinaisest seitsmel sai sel aastal 3-aastane ametiaeg läbi. Paljud ringkonnad otsustasid jätkata samade esinaiste juhtimisel ehk valisid senised esinaised uueks ametiajaks tagasi.

Naiskodukaitsjad valisid enda seast vabatahtlikke juhte

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse