Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad tänasid agaraid kudujaid Naiskodukaitsjad tänasid agaraid kudujaid Ukrainasse on jõudnud sokid ja kindad, mille kudujad palus Naiskodukaitse Pärnumaa ringkond neljapäeval tänu- ja teeõhtule, kus olukorrast rinderiigis rääkis MTÜ Vaba Ukraina üks asutajaid, kaitseministeeriumi nõunik Johannes Kert. ← Eelmine Pärnu politseijaoskonna külastus ning loeng teemal ’’Varavastased kuriteod’’ Järgmine → Naiskodukaitsjad lähevad maale Naiskodukaitsjad tänasid agaraid kudujaid

Naiskodukaitsjad tänasid agaraid kudujaid

Silvia Paluoja (Pärnu Postimees)

Ukrainasse on jõudnud sokid ja kindad, mille kudujad palus Naiskodukaitse Pärnumaa ringkond neljapäeval tänu- ja teeõhtule, kus olukorrast rinderiigis rääkis MTÜ Vaba Ukraina üks asutajaid, kaitseministeeriumi nõunik Johannes Kert.

Naiskodukaitsjad tänasid agaraid kudujaid
Foto: Karmen Vesselov
Naiskodukaitsjad tänasid agaraid kudujaid
Foto: Karmen Vesselov

“Palusime siia need, kes ise kudusid või aitasid leida inimesi, kes kudusid sokke ja kindaid, millega Naiskodukaitse näitas oma toetust Ukraina rahvuskaardile ja kriisipiirkonna elanikele,” rääkis Naiskodukaitse liige Anneli Rabbi.

 

Kaitseliidu Pärnumaa maleva staabi saalis andis Naiskodukaitse ringkonna esinaine Jana Ots üle paarkümmend tänukirja ja meenet – taskupeeglit kirjaga “Naiskodukaitses leiad rohkem kui otsid” või “Eesti naine on alati ilus”.

 

“Aastast 2010 alustas Naiskodukaitse kinda- ja sokikudumiskampaaniatega, et toetada missioonidel kaitseväelasi,” kõneles Ots. “Järgnes sinilille kampaania, et toetada missioonidel viga saanute ravi. Ukraina projektiga valmis ligemale 2000 kinda- ja sokipaari, sellega näitasime maailmale, et vabadus ja iseseisvus on meile tähtsad.”

 

Tänuõhtut kaunistasid oma lauludega kodutütred Mari Kuusik ja Sirli Sing, keda klaveril saatis õpetaja Eva Taul.

 

Lauludega esines ja saatis ennast kitarril Pärnumaa kutsehariduskeskuse õpilane Lauriina Vastisson, kes võitis oma koolis talendikonkursi. Kaks laulu, “Kaunis Eestimaa” ja “Teel sinuni”, olid esitaja omalooming.

 

Kaitseministeeriumi ja Kaitseliidu vanematekoja tervitused ütles edasi erukindralleitnant Johannes Kert.

 

“Naiskodukaitse algatusel kootud kindad ja sokid tõid inimestele tänupisarad silma, sest nad tunnetavad, et nad ei ole üksi. Neil on, kellele loota,” ütles Kert. Lisades, et ligi 1500 kinda- ja sokipaari jõudis Donetski, Luganski ja Zapori²²ja kriisipiirkonna tsiviilelanikeni ja umbes 500 paari Ukraina rahvuskaardiväelasteni.

 

Kert rääkis pikemalt olukorrast Ukrainas ja nende iseseisvuse toetamiseks korraldatud ja korraldatavatest aktsioonidest.

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad tänasid agaraid kudujaid

Naiskodukaitsjad tänasid agaraid kudujaid

Foto: Karmen Vesselov Foto: Karmen Vesselov “Palusime siia need, kes ise kudusid või aitasid leida inimesi, kes kudusid sokke ja kindaid, millega Naiskodukaitse näitas oma toetust Ukraina rahvuskaardile ja kriisipiirkonna elanikele,” rääkis Naiskodukaitse liige Anneli Rabbi Kaitseliidu Pärnumaa maleva staabi saalis andis Naiskodukaitse ringkonna esinaine Jana Ots üle paarkümmend tänukirja ja meenet – taskupeeglit kirjaga “Naiskodukaitses leiad rohkem kui otsid” või “Eesti naine on alati ilus” Ukrainasse on jõudnud sokid ja kindad, mille kudujad palus Naiskodukaitse Pärnumaa ringkond neljapäeval tänu- ja teeõhtule, kus olukorrast rinderiigis rääkis MTÜ Vaba Ukraina üks asutajaid, kaitseministeeriumi nõunik Johannes Kert.

Naiskodukaitsjad tänasid agaraid kudujaid

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse