Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad kasutasid usinalt matkaraja võimalusi Naiskodukaitsjad kasutasid usinalt matkaraja 26. veebruaril toimunus Oandu-Võsu talvematk, mida korraldasid juba üheksandat korda RMK Loodushoiuosakonna ja Võsu Vabatahtliku Tuletõrjeühingu rahvas. Matkal lõid kaasa toitlustajate ja matkalistena ka Viru ringkonna naiskodukaitsjad. Võsu-Oandu talvematkast blogis Võsu-Oandu matka pildid Järgmine → Naiskodukaitse keskkogul esitletakse trükisooja raamatut Naiskodukaitsjad kasutasid usinalt matkaraja võimalusi

Naiskodukaitsjad kasutasid usinalt matkaraja võimalusi

Kristel Kitsing 3. märtsil 2011

26. veebruaril toimunus Oandu-Võsu talvematk, mida korraldasid juba üheksandat korda RMK Loodushoiuosakonna ja Võsu Vabatahtliku Tuletõrjeühingu rahvas. Matkal lõid kaasa toitlustajate ja matkalistena ka Viru ringkonna naiskodukaitsjad.

Naiskodukaitsjad kasutasid usinalt matkaraja võimalusi
Rõõmsad virukad jalgsimatkal

Jalgsimatka pikkuseks oli 9.5 km, suusatajatel 10.6 km. Suusarada kulges mööda Oandu-Võsu matkarada, võimalust kasutati usinalt nii Võsu kui Oandu poolt alustades.

 

Esimest korda oli tänavu matkapäeva kavas Võsu kultuurilooline jalutuskäik kohapärimuse hoidja ja talletaja Mari-Anne Heljase juhtimisel.

 

 

RMK Võsu telkimisplatsil said kõik matkalised pärast kokku. Kuuma hernesuppi, teed ja moosisaia jagus küllaga ning rõõmsameelsed naiskodukaitsjatest supijagajad aina sundisid lisa võtma.

 

Korraldajad olid kokku pannud ka tavapärase nuputamislehe, kus pooled küsimused seotud talvise matkamise ohutusega, pooled aga looduskaitse ajalooga. Viktoriinist saadi uusi teadmisi – näiteks üllatas paljusid see, et Eesti looduskaitse tähistab tänavu juba 100. juubelit.

 

Iga matkaja sai traditsioonilise tunniskirja, millest mõnel kodus terve kollektsioon koos pidi olema.

 

Kokku käis talvemõnusid nautimas 106 osalejat, neist tervelt 70 olid kohalikud Vihula valla inimesed. Järgmisel aastal toimub talvematk juba kümnendat korda.


Võsu-Oandu talvematkast blogis             Võsu-Oandu matka pildid

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad kasutasid usinalt matkaraja

Naiskodukaitsjad kasutasid usinalt matkaraja

Rõõmsad virukad jalgsimatkal Jalgsimatka pikkuseks oli 9 5 km, suusatajatel 10 26. veebruaril toimunus Oandu-Võsu talvematk, mida korraldasid juba üheksandat korda RMK Loodushoiuosakonna ja Võsu Vabatahtliku Tuletõrjeühingu rahvas. Matkal lõid kaasa toitlustajate ja matkalistena ka Viru ringkonna naiskodukaitsjad.

Naiskodukaitsjad kasutasid usinalt matkaraja võimalusi

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse