Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse tuletoojad 2024 Naiskodukaitse tuletoojad 2024 Kaitseliit tähistab 23. juunil võidupüha paraadiga Narvas, kus Eesti president annab oma üksustes heade laskeoskustega silma paistnud kaitseliitlastele ja naiskodukaitsjatele üle võidutule oma kodumaakondadesse viimiseks. ← Eelmine „Ma ei unusta Sind!“ Naiskodukaitsjad seovad 83 aastat tagasi küüditatute mälestuseks leinalindid raudteeperroonidele üle Eesti Järgmine → Naiskodukaitse ootab osalejaid Tallinna lähistel toimuvasse ohutushoiulaagrisse õppima kriisiolukordadeks valmistumist Naiskodukaitse tuletoojad 2024

Naiskodukaitse tuletoojad 2024

18. juunil 2024

Kaitseliit tähistab 23. juunil võidupüha paraadiga Narvas, kus Eesti president annab oma üksustes heade laskeoskustega silma paistnud kaitseliitlastele ja naiskodukaitsjatele üle võidutule oma kodumaakondadesse viimiseks.

Naiskodukaitse tuletoojad 2024

Allpool tutvustame naiskodukaitsjaid, kes toovad võidutule Narvast oma kodukohta.

Kaitseliitlastest tuletoojatega saab tutvuda Kaitse Kodu ajakirjas.

Naiskodukaitse tuletoojad 2024
Alutaguse ringkonna tuletoojad Kristina Polunina (foto: Eleriyne Leinbock)

Alutaguse ringkond

Kristina Polunina

Kristina on mitmekülgne laskesportlane, kes laseb nii sportpüssist, lahingurelvadest kui ka püstolist. Võistkondlikus arvestuses pälvis ta 2023. aastal esikoha Naiskodukaitse üle-eestilisel karikavõistlusel sportrelvadest laskmises ja 2024. aastal teise koha Naiskodukaitse laskevõistlusel lahingurelvadest.

Naiskodukaitse tuletoojad 2024
Harju ringkonna tuletooja Kaire Taar (foto: erakogu)

Harju ringkond

Kaire Taar

Kaire on valinud endale evakuatsioonirühmas staabiassistendi ametikoha. Alates Naiskodukaitse liitumisest on ta väga aktiivselt osa võtnud lasketreeningutest ja -võistlustest ning täitnud Kaitseliidu kõrgeima laskurklassi - esiküti - normi.

Naiskodukaitse tuletoojad 2024
Jõgeva ringkonna tuletooja Laura Paluoja (foto: Triinu Küünal)

Jõgeva ringkond
Laura Paluoja

Laura kuulub Jõgeva maleva lahingkompanii koosseisu, ta on lahingumeedikuna osalenud suurõppusel Põhjakonn ja instruktorina Ussisõnadel. Tema üheks kireks on laskeväljaõpe ja lisaks erinevatele lasketreeningutele on ta osalenud lõhkamisharjutustel ning läbinud sõdurioskuste ja laskur-sanitari kursuse.

Naiskodukaitse tuletoojad 2024
Järva ringkonna tuletooja Siret Niinepuu (foto: erakogu)

Järva ringkond

Siret Niinepuu

Siretit võib Järva ringkonna aktiivse liikmena kohata Naiskodukaitse koormusmatkadel, aga ka Kaitseliidu meistrivõistlustel laskmises ja Naiskodukaitse laskevõistlustel, kus ta on saavutanud esikohti. Viimastel aastatel on Siret keskendunud laskespordile ja jõudnud Kaitseliidu esiküti tasemele.

Naiskodukaitse tuletoojad 2024
Lääne ringkonna tuletooja Irina Fišina (foto: Alice Reisel)

Lääne ringkond

Irina Fišina

Irina leidis kohe Naiskodukaitsega liitudes, et just laskmine on tema teema, ja sellega on ta tegelema jäänudki. Automaatrelvadest on ta välja lasknud küti II klassi tulemuse harjutuses 3 x 10 / 100 m, esilaskuri tulemuse harjutuses 2 x 10 / 200 m ja laskuri I klassi distantsilt 300 m.

Naiskodukaitse tuletoojad 2024
Põlva ringkonna tuletooja Carmen Kägo (foto: Toomas Nigola)

Põlva ringkond

Carmen Kägo

Carmen on hea näide sihikindlusest ja pühendumisest. Lühikese ajaga on ta tõestanud, et on Põlva ringkonna parim laskur - ta on osalenud peaaegu kõigil lasketreeningutel ning esindanud üliedukalt laskevõistlustel oma ringkonda ja Põlva malevat. Samuti on Carmen näidanud end suurepärase juhina, olles asendamatu Kanepi jaoskonna juhatuse liige.

Naiskodukaitse tuletoojad 2024
Pärnumaa ringkonna tuletooja Margit Kaur (foto: Kädi Põllu)

Pärnumaa ringkond

Margit Kaur

Margit esindab ringkonda laskevõistlustel ja teeb seda sageli edukalt. Tema kirg on püstolist laskmine. Vilumuse saavutamiseks ja taseme hoidmiseks näeb teda alatihti lasketiirus treenimas. Veel on Margit ohutushoiu enesekaitse mooduli instruktor ja fotograaf. Tihti vaikne ja märkamatu, on ta alati valmis appi tulema, kui kutsutakse. Margit on andnud suure panuse Pärnumaa ringkonna arengusse.

Naiskodukaitse tuletoojad 2024
Rapla ringkonna tuletooja Aivi Tarvis (foto: Kalev Kiviste)

Rapla ringkond

Aivi Tarvis

Aivi on 2001. aastast alates Naiskodukaitse aktiivne liige. Ta on Kaerepere jaoskonna kindel tugisammas. Laskevõistlusel saab tema peale alati loota nii võistkondlikult kui ka individuaalselt. 2022. aastal võitis ta individuaalarvestuses Naiskodukaitse laskevõistlusel lahingurelvadest I koha. Aivi on osalenud üle kümne korra Naiskodukaitse koormusmatkal ning sealgi mitu korda võitjaks tulnud.

Naiskodukaitse tuletoojad 2024
Saaremaa ringkonna tuletooja Liselle Laurits (foto: Kadri Paomees)

Saaremaa ringkond

Liselle Laurits

Lisellet näeb alati esindamas Saaremaa ringkonda ja malevat sportrelvade laskevõistlustel. Ta alustas laskmist juba kodutütrena niipea, kui vanus lubas, ning on olnud selles edukas. 2023. aastal täitis ta Kaitseliidu kütiklassi I klassi normi.

Naiskodukaitse tuletoojad 2024
Hiiumaa tuletooja Anna Kaasik (foto: Enn Sutting)

Hiiumaa jaoskond

Anne Kaasik

Anne on olnud edukas Naiskodukaitse laskevõistlustel ning esindanud nii ringkonda kui ka malevat ja malevkonda erinevatel laskevõistlustel. Kui vähegi võimalik, võtab ta osa laskeharjutustest. Anne oli pikka aega Hiiumaa jaoskonna esinaine ning panustab praegu jaoskonna revisjoni liikmena ja Saaremaa ringkonna juhatuse asendusliikmena.

Naiskodukaitse tuletoojad 2024
Sakala ringkonna tuletooja Ele Lehes (foto: Gunnar Teas)

Sakala ringkond

Ele Lehes

Ele on väga mitmekülgsete oskustega naiskodukaitsja. Ta oli aastatel 2009-2012 Viljandi jaoskonna esinaine ning valiti aastateks 2012-2015 jaoskonna juhatusse tagasi. Ele on edukalt esindanud ringkonda Naiskodukaitse koormusmatkal, Utria Dessandil, Lääne maleva patrullvõistlusel Valge Laev, erinevatel laskevõistlustel, meditsiini ja toitlustuseriala võistlustel. Ta on 2023. aastast Kaitseliidu esilaskur.

Naiskodukaitse tuletoojad 2024
Tallinna ringkonna tuletooja Anu Asu (foto: Joosep Kink)

Tallinna ringkond

Anu Asu

Anu on väga pühendunud laskur, ta on laskmisüritustel osalenud sama kaua, kui on Naiskodukaitsesse kuulunud. Laskmine on tema kirg ja selles saavutatud edust räägivad rohked ergutused. See pole siiski ainus, millega Anu silma paistab. Ta on osalenud Tallinna ringkonna juhatuse töös, kuulunud Kalevi jaoskonna juhatusse ja revisjonikomisjoni ning on ohutushoiu füüsilise enesekaitse instruktor.

Naiskodukaitse tuletoojad 2024
Tartu ringkonna tuletooja Liis Kruuse (foto: Madis Kats)

Tartu ringkond

Liis Kruuse

Liis on mitmekülgne laskur, kes on laskevõistlustel pälvinud kõrgeid kohti. Muuhulgas oli ta 2023. aasta Kaitseliidu meistrivõistlustel naiste arvestuses parim harjutuses 3 x 10 / 100 m, samuti on ta tõusnud pjedestaali kõrgemale astmele Naiskodukaitse laskevõistlusel sportrelvadest. 

Naiskodukaitse tuletoojad 2024
Valga ringkonna tuletooja Viia Kaldam (foto: Janeli Nielson)

Valga ringkond

Viia Kaldam

Viia on Naiskodukaitse Valga ringkonna kõige edukam ja aktiivsem laskesportlane. Lisaks laskmisele on ta tugev patrullvõistlustel osaleja, omab ametikohta formeerimiskeskuses ning ka tema igapäevatööls on meie riigis korra hoidmine. 2022. aastast on ta Kaitseliidu esikütt.

Naiskodukaitse tuletoojad 2024
Viru ringkonna tuletooja Annely Kallas (foto: Indrek Jurtšenko)

Viru ringkond

Annely Kallas

Annely liitus Naiskodukaitse Viru ringkonnaga 2022. aasta maikuus. Ta osaleb kohaliku tasandi laskevõistlustel sportrelvast ning on kahel viimasel korral saavutanud naiste arvestuses esikoha. Annely on väga hea näide eeskujulikust vabatahtlikust, kes on sihipäraselt läbinud vajaminevad väljaõpped ja on leidnud oma rolli kriisi- ja sõjaajal.

Naiskodukaitse tuletoojad 2024
Võrumaa ringkonna tuletooja Kaisa Sikk (foto: Ruth Maadla)

Võrumaa ringkond

Kaisa Sikk

Kaisa on Naiskodukaitsesse kuulunud üle kaheksa aasta ning on alati valmis esindama malevat või ringkonda laskevõistlustel. Kaisa on omandanud ka lasketreeneri paberid ja andis oma panuse sportpüssi lasketreeningute läbiviimisesse, mis praegu küll kohaliku tiiru puudumise tõttu katki on jäänud.

FastLion CMS

Naiskodukaitse tuletoojad 2024

Naiskodukaitse tuletoojad 2024

Allpool tutvustame naiskodukaitsjaid, kes toovad võidutule Narvast oma kodukohta Kaitseliitlastest tuletoojatega saab tutvuda Kaitse Kodu ajakirjas Kaitseliit tähistab 23. juunil võidupüha paraadiga Narvas, kus Eesti president annab oma üksustes heade laskeoskustega silma paistnud kaitseliitlastele ja naiskodukaitsjatele üle võidutule oma kodumaakondadesse viimiseks.

Naiskodukaitse tuletoojad 2024

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse