Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse tähistab aastapäeva temaatilise näidendiga Naiskodukaitse tähistab aastapäeva temaatilise Pühapäeval, 2. septembril tähistab Naiskodukaitse 85. aastapäeva piduliku aktuse ja vastuvõtuga Tartus Kaitseväe Ühendatud Õppeastustes, mille käigus esietendub ka Naiskodukaitse ajaloo teemaline näidend „Minu kohus!“, kus teeb kaasa näitleja Maarja Jakobson. ee Foto: Eha Jakobson ← Eelmine Naiskodukaitsjad veetsid Viljandimaal sportliku nädalavahetuse Järgmine → Lahkus pr Rita Loel Naiskodukaitse tähistab aastapäeva temaatilise näidendiga

Naiskodukaitse tähistab aastapäeva temaatilise näidendiga

Marilin Prants 31. augustil 2012

Pühapäeval, 2. septembril tähistab Naiskodukaitse 85. aastapäeva piduliku aktuse ja vastuvõtuga Tartus Kaitseväe Ühendatud Õppeastustes, mille käigus esietendub ka Naiskodukaitse ajaloo teemaline näidend „Minu kohus!“, kus teeb kaasa näitleja Maarja Jakobson.

Näidendi on kirjutanud Eha Jakobson ning muusikaline teostus on Marina Peleševa ja Vanemuise keelpillikvarteti poolt. Teistes osades mängivad vabatahtlikud naiskodukaitsjad, kaitseliitlased, noorkotkad ja kodutütred. Näidendi peamine tegevus toimub aastatel 1927-1940, mil noores vabariigis tärkas naistes soov ennast teostada ning meeste kõrval võrdseina tegutseda.

 

Naiskodukaitse aastapäeval antakse pidulikult üle Kaitseliidu kauaaegsele ülemale kolonelleitnant Raivo Lumistele Naiskodukaitse hõberist. Hõberisti antakse välja organisatsioonile osutatud väljapaistvate teenete eest.

Naiskodukaitse aastapäeval osalevad kutsutud külalistena riigikogu esimees Ene Ergma, Kaitseväe juhataja brigaadikindral Riho Terras, Kaitseliidu tulevane ülem brigaadikindral Meelis Kiili, Kaitseliidu ülema kohustes kolonel Kajari Klettenberg, Naiskodukaitse auliige Ingrid Rüütel koos Arnold Rüütliga. Peol osaleb ka ligi 200 naiskodukaitsjat ringkondadest üle Eesti.

 

Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mis annab oma panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse läbi Kaitseliidu toetamise, kodanike harimise ning isamaaliste traditsioonide hoidmise. Juulikuu seisuga on Naiskodukaitses 1768 liiget.

 

Lisainfo:

Naiskodukaitse esinaise asetäitja

Marilin Prants

tel 58 170 828

Naiskodukaitse tähistab aastapäeva temaatilise näidendiga
Foto: Eha Jakobson
Järgmine →
Lahkus pr Rita Loel

FastLion CMS

Naiskodukaitse tähistab aastapäeva temaatilise

Naiskodukaitse tähistab aastapäeva temaatilise

Näidendi on kirjutanud Eha Jakobson ning muusikaline teostus on Marina Peleševa ja Vanemuise keelpillikvarteti poolt Teistes osades mängivad vabatahtlikud naiskodukaitsjad, kaitseliitlased, noorkotkad ja kodutütred Pühapäeval, 2. septembril tähistab Naiskodukaitse 85. aastapäeva piduliku aktuse ja vastuvõtuga Tartus Kaitseväe Ühendatud Õppeastustes, mille käigus esietendub ka Naiskodukaitse ajaloo teemaline näidend „Minu kohus!“, kus teeb kaasa näitleja Maarja Jakobson.

Naiskodukaitse tähistab aastapäeva temaatilise näidendiga

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse