Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse peab meeles Afganistani-missioonil viibivaid Eesti sõdureid Naiskodukaitse peab meeles Afganistani-missioonil Naiskodukaitsjad üle Eesti on võtnud oma missiooniks kududa Afganistanis viibivatele Eesti sõduritele jõulukingiks sõrmkindad. Eesmärgiks on valmis saada vähemalt 170 paari kindaid, kuhu on sisse kootud eestimaised rahvuslikud kindamustrid. ← Eelmine Algas Rühmaparameediku erialakursus Kaitseliidus Järgmine → Naiskodukaitse Saaremaa ringkond valis neljanda aasta isa Naiskodukaitse peab meeles Afganistani-missioonil viibivaid Eesti sõdureid

Naiskodukaitse peab meeles Afganistani-missioonil viibivaid Eesti sõdureid

E. Sammelselg 15. nov. 2010

Naiskodukaitsjad üle Eesti on võtnud oma missiooniks kududa Afganistanis viibivatele Eesti sõduritele jõulukingiks sõrmkindad. Eesmärgiks on valmis saada vähemalt 170 paari kindaid, kuhu on sisse kootud eestimaised rahvuslikud kindamustrid.

Projektiga on hõivatud naised üle Eesti. Nii mõnedki neiud-naised haarasid vardad kätte üle pika aja esimest korda peale kooli lõpetamist. Kudumisõpikud ja sõrmede kudumise nipid käisid käest kätte, jagati soovitusi, kust oma kodukandi mustreid leida jne. On korraldatud kudumisõhtuid, nt Tallinna ringkond kutsus ERM´i teadur-kuraatori Reet Piiri rääkima Eesti kindamustritest. Taotlus on kududa kindad, mis värvi poolest sobiksid Afganistani kõrbemaastikuga ja ei oleks liiga silmatorkavad. Rahvuslikud mustrid aga ehk tekitavad meestes sooje mälestusi Eestist.

Naiskodukaitse peab meeles Afganistani-missioonil viibivaid Eesti sõdureid
Tallinna ringkonna naiskodukaitsjad koos kindaid kudumas.

Kinda-projekti eestvedaja Kersti Podmošenski: „Projekt „Kindad“  sai alguse KV Logistikakeskuse Tervisekeskuse sotsiaalse ja psühholoogilise toetuse jaoskonna töötajate ettepanekust teha jõulukingitus Afganistani-missioonil viibivatele sõduritele. Kuna üks Naiskodukaitse väärtustest on pärimuse hoidmine, siis tundus pakkumine ahvatlev ka sellepärast, et projekti kaudu saavad meie liikmed rohkem teada oma kodukandis levinud kindakirjadest ja –mustritest, mida nad tulevikus ehk õpetavad edasi ka oma lastelastele.“

 

Praeguseks on valmis umbes 130 kindapaari, enim kindapaare on valminud Tartu, Rapla, Sakala, Põlva, Tallinna ja Valga ringkondadel.

 

Mõningaid pilte valminud kinnastest saab näha Naiskodukaitse Facebooki lehel.

FastLion CMS

Naiskodukaitse peab meeles Afganistani-missioonil

Naiskodukaitse peab meeles Afganistani-missioonil

Projektiga on hõivatud naised üle Eesti Nii mõnedki neiud-naised haarasid vardad kätte üle pika aja esimest korda peale kooli lõpetamist Naiskodukaitsjad üle Eesti on võtnud oma missiooniks kududa Afganistanis viibivatele Eesti sõduritele jõulukingiks sõrmkindad. Eesmärgiks on valmis saada vähemalt 170 paari kindaid, kuhu on sisse kootud eestimaised rahvuslikud kindamustrid.

Naiskodukaitse peab meeles Afganistani-missioonil viibivaid Eesti sõdureid

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse