Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse omad tooted! Naiskodukaitse omad tooted! Sellenimeline kuulutus ilmus 1939. aastal Naiskodukaitse Keskjuhatuse poolt väljaantud raamatus „Naiskodukaitse tegevuse ülevaade algpäevist kuni 1938. aastani“. Omad tooted olid Naiskodukaitse kümblus- ja tualettseebid, kölnivesi ja kirjapaber. Foto: Eveli Sammelselg ← Eelmine Fotokonkursi võitja sai oma auhinna kätte Järgmine → Lõppes staabiassistentide baaskursus Naiskodukaitse omad tooted!

Naiskodukaitse omad tooted!

E. Sammelselg 26. okt. 2010

Sellenimeline kuulutus ilmus 1939. aastal Naiskodukaitse Keskjuhatuse poolt väljaantud raamatus „Naiskodukaitse tegevuse ülevaade algpäevist kuni 1938. aastani“. Omad tooted olid Naiskodukaitse kümblus- ja tualettseebid, kölnivesi ja kirjapaber.

Kui nüüd mõni aeg tagasi tekkis mõte taastada vana traditsioon ja taastoota Naiskodukaitse seep, siis ei õnnestunud arhiividest leida ei seebi pakendit ega seebi retsepti. Nii saigi uus seep uue sisu ja välimuse. Tore aga oli meie üllatus kui Naiskodukaitse piirkondlikul laskevõistlusel kohtunikele uut seepi kinkides teatas üks kohtunikest (e)mjr Mart Puusepp, et tema kollektsioonis on vana seep täiesti olemas!  

Naiskodukaitse omad tooted!
Kuulutus 1939. aasta NKK aastaraamatus.

 

Nii avaneski meil võimalus vana seep ja pakend üles pildistada. Tollane pakend oli pikk ja kitsas ja mahutas kaks seepi. Seep ise oli meeldiva meelõhnaga, kuid täpsem koostis on endiselt teadmata. Seebitükile oli pressitud Kaitseliidu kotka kujutis ning all tekst „Naiskodukaitse“ ja kõrval „Kümblusseep“.

Naiskodukaitse omad tooted!
Orto keemiatehases valmistatud Naiskodukaitse kümblusseep. Foto: Urmas Nõgu
Naiskodukaitse omad tooted!
2010. aastal toodetud Naiskodukaitse kümblus- ja tualettseep. Foto: Eveli Sammelselg

FastLion CMS

Naiskodukaitse omad tooted!

Naiskodukaitse omad tooted!

Kui nüüd mõni aeg tagasi tekkis mõte taastada vana traditsioon ja taastoota Naiskodukaitse seep, siis ei õnnestunud arhiividest leida ei seebi pakendit ega seebi retsepti Nii saigi uus seep uue sisu ja välimuse Sellenimeline kuulutus ilmus 1939. aastal Naiskodukaitse Keskjuhatuse poolt väljaantud raamatus „Naiskodukaitse tegevuse ülevaade algpäevist kuni 1938. aastani“. Omad tooted olid Naiskodukaitse kümblus- ja tualettseebid, kölnivesi ja kirjapaber.

Naiskodukaitse omad tooted!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse