Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Fotokonkursi võitja sai oma auhinna kätte Fotokonkursi võitja sai oma Naiskodukaitse fotokonkursi “Eesti naise uskumatud tegemised” võitja Heli Armus (foto “Matkarööm”) muljetab oma auhinnaks saadud süstamatkast. ← Eelmine Mõisas õpetati mägesid liigutama Järgmine → Naiskodukaitse omad tooted! Fotokonkursi võitja sai oma auhinna kätte

Fotokonkursi võitja sai oma auhinna kätte

Elisa Sammelselg, Heli Armus 22. okt. 2010

Naiskodukaitse fotokonkursi “Eesti naise uskumatud tegemised” võitja Heli Armus (foto “Matkarööm”) muljetab oma auhinnaks saadud süstamatkast.

Fotokonkursi võitja sai oma auhinna kätte

Lootuuri süstamatka võit oli väga suur üllatus. Valida oli tegelikult mul süsta- ja räätsamatka vahel ning kuna süstaga ei ole ma kunagi sõitnud ja vesi on ühe saarlase jaoks tähtis, siis valisin just selle.

Kodutütred on parim matkapunt!

Seltskonna valik ei olnud keeruline, sest meil on tekkinud oma matkapunt. Kõik sai alguse kodutütardest: Tiiu isa Leevi Naagel tegi Kärlale noorkotkaste rühma ja aitas ka kodutütardel matkasid korraldada. Kui 2006. aastal panid saarlased Kodutütarde Ernakesele välja võistkonna, siis kuulusin sinna ka mina. Saarlased olid ka kahel eelmisel Ernakesel juba osalenud ja Tiiu oli seal võistkonna juht). Järgmisel aastal kasvas Tiiu välja ja mina koos pinginaaber Liisiga pidime otsima kaks uut liiget võistkonda. Leidsime kaks Orissaare tüdrukut Grete ja Helina, kellega tiimitöö klappis hästi. 2007. aastal oli siis meie kord Liisiga astuda Kodutütardest välja ning Naiskodukaitse maailma. Nüüd leiti meie asemele võistkonda kaks uut liiget Orissaarest: Omida ja Kristina. Sellest hoolimata matkasime ikka kõik koos nii, et Tiiu või Leevi tegid rajad. Nii tekkiski meie punt - seitse matkajat-saartevallutajat (vallutatud on Abruka, Ruhnu, Vilsandi, Muhu, Hiiumaa, Vahase). Käesolev aasta oli Orissaare tüdrukutele viimane aasta kodutütardena, nad võitsid nii Valge Laeva (läänemaa matk), Ernakese kui ka Rootsis ühe võistluse. Mõtlesin, et teeme süstamatka viimase aasta lõpetuseks.

Matkal osalesid siis pundist Liisi, Tiiu, Helina, Grete ja Omida. Lisaks olid kaasas veel neli sõpra.

Fotokonkursi võitja sai oma auhinna kätte
Peegelsile järv ja peidetud varandus

Alustasime pühapäeva varahommikul teed Kipperi matkamaja poole. Sõit oli ootusi täis - ainult Leevi oli enne süstaga sõitnud. Kohale jõudes andis matka korraldaja Madis Kipper meile kaks valikut - kas läheme merele või siis järvele. Leidsime, et võiks esimesel korral siiski järvel oma oskusi proovida.

Sõitsime mööda metsateed Tänavjärve poole. Mets oli seenelisi täis, järv oli peegelsile, mõnus sügisilm, kuigi päikest näha polnud. Madis tegi meile pooletunnise koolituse. Pea täis uusi tarkusi ronisime paarikaupa oma süstadesse ja sättisime jalatoed paika. Siis vette minek! Alguses ei saa vedama ja pärast pidama. Meie paari süst liikus päris hästi. Kõik said hakkama süsta mitte-ümberajamisega. Järv oli päris suur, vast 2,5 km pikk. Allikatoiteline Tänavjärv on looduskaitse all ja väga puhas. Vaated, mis järvelt soole avanesid, olid sügiseselt mõnusad. Järve teisel kaldal algas jalgsimatk mööda rabamaastikku. Rabapõlengust mustad männitüved ja roheline metsaalune tekitasid huvitava pildi. Madis rääkis kohalikest taimedest, maastikust ja legendidest. Peidetud varanduse asukoha leidmiseks pead ise matkale minema.
Fotokonkursi võitja sai oma auhinna kätte
Tagasiteel üle järve särasid kõigi silmad. Matk kestis kokku 5 tundi, mis möödusid märkamatult kiiresti. Süstad kokku pakitud, viis tee meid hubasesse matkamajja kuuma teed jooma ja muljetama. Meie kaasmatkaja Aire kaasa võetud ise küpsetatud kringel oli sel hetkel parim. Tüdrukud kinkisid Leevile tänutäheks abi eest oma pildiga tassi.

Mulle tundus, et kõik mu kaasmatkajad said süstamatka pisiku külge ning kodutee algas sooja tundega. Sain nädalavahetusel väga positiivse elamuse!

Naiskodukaitse fotokonkursi koduleht.
Süstamatka korraldas - Lootuur.

FastLion CMS

Fotokonkursi võitja sai oma

Fotokonkursi võitja sai oma

Lootuuri süstamatka võit oli väga suur üllatus Valida oli tegelikult mul süsta- ja räätsamatka vahel ning kuna süstaga ei ole ma kunagi sõitnud ja vesi on ühe saarlase jaoks tähtis, siis valisin just selle Naiskodukaitse fotokonkursi “Eesti naise uskumatud tegemised” võitja Heli Armus (foto “Matkarööm”) muljetab oma auhinnaks saadud süstamatkast.

Fotokonkursi võitja sai oma auhinna kätte

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse