Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse baasväljaõppe laager Naiskodukaitse baasväljaõppe laager Nädalavahetusel 03. kuni 06. juuni 2005 toimus Männikul Naiskodukaitse selle aasta Baasväljaõppe (BVÕ) laager mille läbivaks teemaks oli laagriõpe eesmärgiga tutvustada osavõtjatele laagrirutiine. Samuti oli laagriga seotud ka orienteerumine. Baasväljaõpe ← Eelmine Koormusmatka võitis Tallinna ringkonna naiskond ja Eel-Erna Reservohvitseride Kogu võistkond Järgmine → Naiskodukaitse vabariiklik laskevõistlus Naiskodukaitse baasväljaõppe laager

Naiskodukaitse baasväljaõppe laager

Sirle Baldesport, põhja jaoskond 6. juunil 2005

Nädalavahetusel 03. kuni 06. juuni 2005 toimus Männikul Naiskodukaitse selle aasta Baasväljaõppe (BVÕ) laager mille läbivaks teemaks oli laagriõpe eesmärgiga tutvustada osavõtjatele laagrirutiine. Samuti oli laagriga seotud ka orienteerumine.

Naiskodukaitse baasväljaõppe laager

Laagrisse minekuks koguneti reede õhtuks Laulikusse, kus võeti puuduolevat varustust välja, koormati masin ja liiguti maastikule. Laagrialale jõudes pandi n-ltn Järveti juhendamisel üles telgid, ning oodati ära järelveod.

 

Üks laager pole midagi ilma välikemmerguta ning seda asuti vbl Tammeoru juhtimisel ka rajama. Pime oli aga valmis ta sai. Kui kõikvõimalikud tööd said tehtud ning öörahu saabus, pandi paika üks laagrirutiinidest e. ahju ja laagrivalved. Tehti vastav graafikus kus oli ajaliselt paigas, kes mis valves mingi kellaaeg peab olema.

 

Laupäeva hommik algas äratuse ja hommikusöögiga, seejärel alustati üksikmehe oskustega. Srs Araste juhendamisel maskeeriti ennast ning seejärel tulid juba käemärgid ja üksikmehe liikumisviisid. Vbl Tammeorg õpetas erinevaid relvakandmisviise erinevates olukordades. Kui elementaarsed asjad selged mindi keerulisemate juurde ja milleks antud juhul siis jao liikumisviisid. Kogu see harjutamine kestis kuni lõunani. 

 

Lõunaks oli laagrisse saabunud lpn Kaido Ruul, kes oli edaspidi abiks n-ltn Järvetile orienteerumisraja ülespanekus. Orienteerumine algas peale lõunasööki, samuti nagu algas ka vihmasadu. Rajale mindi lahingvarustuses. Jaotuti gruppideks nii et igal grupil oli oma juhendaja kaasas. Märg rada oli kurnav ja orienteerujad jõudsid laagrisse õhtusöögi ajaks, väsinud ja jalad katki. Järgnes õppetund rootsi priimusköögi kasutamisest ning õhtusöök valmistati kuivmoonapaki baasil juba ise. Kuna rahvas oli väga väsinud ja riided olid enamuses märjad, jäeti kaine mõistuse ajel ära öine orienteerumine. Pandi paika eelmisest õhtust meeles olev laagrivalvegraafik ja mindi magama. 

 

Pühapäeva hommikuks oli sadu lakanud ning päikegi piilus pilvede tagant. Hommikusöögi järel algas põhjalik relvatund. Automaati võeti mitu korda lahti ja pandi kokku. Lõpuks oskas igaüks seda juba iseseisvalt teha. Seejärel harjutati tegevust tiirus, võeti läbi laskuri tegevus erinevates etappides erinevate vbl Tammeoru käskluste korral. See osa ka selge, jõuti lõpuks lasketehnika juurde. Srs Araste jooniste põhjal sai selgeks sihtimine ning mündiharjutusega harjutati päästmist.

 

Enne lõunat pandi kokku varustus ja laager. Lõunasöögi järel liikus varustuse järele tulnud veomasin Nõmmele ja ülejäänud rahvas liikus jalgsirännakuga Männiku tiiru. Plaanis oli kõige hommikul õpitu järel ka lõpuks ka lasta. Laskmine oli lamadesasendist 100 m tiirus. Tulemus oli selline, et ilmnesid mõned snaiperid ja märklehele said pihta kõik. Laskmine läbi, mindi juba ootava veoauto peale ja sõideti Nõmmele kus toimus relvade puhastamine, tagastamine ja varustuse hooldus. See tavapärane tehtud, said osavõtjad koju. Tagasisidest niipalju, et laagris lõpuni vastu pidanutele üritus meeldis, kuigi mõningast meelehärmi tekitas ajakava kõikumine.

FastLion CMS

Naiskodukaitse baasväljaõppe laager

Naiskodukaitse baasväljaõppe laager

Laagrisse minekuks koguneti reede õhtuks Laulikusse, kus võeti puuduolevat varustust välja, koormati masin ja liiguti maastikule Laagrialale jõudes pandi n-ltn Järveti juhendamisel üles telgid, ning oodati ära järelveod Nädalavahetusel 03. kuni 06. juuni 2005 toimus Männikul Naiskodukaitse selle aasta Baasväljaõppe (BVÕ) laager mille läbivaks teemaks oli laagriõpe eesmärgiga tutvustada osavõtjatele laagrirutiine. Samuti oli laagriga seotud ka orienteerumine.

Naiskodukaitse baasväljaõppe laager

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse