Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse vabariiklik laskevõistlus Naiskodukaitse vabariiklik laskevõistlus 11. juunil 2005 toimus Tallinna maleva Männiku lasketiirus Naiskodukaitse vabariiklikud 2005. a laskevõistlused sportpüssist ja sportpüstolist laskmises, mille korraldajaks oli määratud Tallinna ringkond. Laskesport Võistlused ← Eelmine Naiskodukaitse baasväljaõppe laager Järgmine → Põhja piirkonna riviharjutus Naiskodukaitse vabariiklik laskevõistlus

Naiskodukaitse vabariiklik laskevõistlus

Tõnu Märss 11. juunil 2005

11. juunil 2005 toimus Tallinna maleva Männiku lasketiirus Naiskodukaitse vabariiklikud 2005.a laskevõistlused sportpüssist ja sportpüstolist laskmises, mille korraldajaks oli määratud Tallinna ringkond.

Osa võttis kaksteist naiskonda e. siis kõikidest ringkondadest v.a. Saaremaa ja Harju. Päev algas korraldavale personalile mandaadi ettevalmistamisega, et võistlejad saaks sujuvalt registreeritud. Planeeritud ajakava klappis ilusti. Rivistusel oli 50 inimese kandis, koos tagava ja läbiviiva personaliga tuli arv 60 alla.

Võistlus algas tavapärase avatseremooniaga, kus ringkonna esinaine Sirle Baldesport tervitas kõiki ja tutvustas lühidalt päevakava. Seejärel võttis sõna peakohtunik major Mart Puusepp, kes tuletas meelde ohutustehnikareegleid ja soovis head võistlusindu.

Peale avatseremooniat alustati laskmisega püstolitiirus, kus võistlejatel oli võimalus kasutada 5 proovilasku, et teha viimased parandused. Nii mõnedki võistkonnad pidid laenama Tallinna malevalt relvi ja see kindlasti mõjutas lõpptulemusi. Võõras relv on ikka võõras relv.
   
Nagu allpool viidatud laskeprotokollist näha oli võistlus esikohtade pärast väga pingeline. Nii esi- kui ka teise koha otsustasid kummalgi juhul võrdsete punktide puhul võistkonna parim tulemus.

Peale püstolilaskmiste lõppu oli käes lõunasöögi aeg. Tagala töötas hästi, lõunal said kõik võistlusest osavõtjad kõhud täis.
   
Püssilaskmine algas laskekohtade ettevalmistustega, proovilaskude arv polnud piiratud, võistluslaske oli ette nähtud 30. Kõik need tuli ära lasta 45 minuti jooksul. Siin sellist pingelist olukorda ei tekkinud kuid vahed olid sellegipoolest väikesed.

Püssilaskmise lõppedes jäi oodata püssilaskmise tulemusi ja lõppkokkuvõtet.

Siinjuures tahaks tänada abi eest Leho Jõeorgu Ühendmalevkonnast ja Riina Kaldat, kes tulid kohtunikeks ja kes väikese meenena said peakorraldajalt Naiskodukaitse logoga kruusi.

Lõplike tulemuste selgudes sai alustada autasustamistega. Olgu siin ära toodud lühike kokkuvõte võistkondlikest tulemustest.

Püstolilaskmises:
I. koht Tallinna ringkond
II. koht Viru ringkond
III. koht Sakala ringkond

Püssilaskmises:
I. koht Tallinna ringkond
II. koht Rapla ringkond
III. koht Valga ringkond

Üldkokkuvõttes:
I. koht Tallinna ringkond
II. koht Valga ringkond
III. koht Sakala ringkond


Veel pilte.

FastLion CMS

Naiskodukaitse vabariiklik laskevõistlus

Naiskodukaitse vabariiklik laskevõistlus

Osa võttis kaksteist naiskonda e siis kõikidest ringkondadest v 11. juunil 2005 toimus Tallinna maleva Männiku lasketiirus Naiskodukaitse vabariiklikud 2005.a laskevõistlused sportpüssist ja sportpüstolist laskmises, mille korraldajaks oli määratud Tallinna ringkond.

Naiskodukaitse vabariiklik laskevõistlus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse