Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse Viru, Pärnu, Jõgeva ja Järva ringkonnad võtsid Paide Jürilaadal mõõtu välikatlas hernesupi keetmisel. Naiskodukaitse Viru, Pärnu, Jõgeva 25. aprill tõi Paidesse kohale sadu uudistajaid, sest lisaks Naiskodukaitse supikeetmisele toimus veel Jürilaat, Järvamaa grillimeitrivõistlused, kodus küpsetatud leibade võistlus ja seppade võistutagumine. Esinesid Noored Kotkad ja Kodutütred omaloominguliste rühmalauludega. Suur tänu kõikidele osalejatele ja abistajatele! ← Eelmine Pühitseti Naiskodukaitse Tartu ringkonna lipp Järgmine → Naistelt naistele: kutsume osalema heategevuslikul orienteerumismängus Naiskodukaitse Viru, Pärnu, Jõgeva ja Järva ringkonnad võtsid Paide Jürilaadal mõõtu välikatlas hernesupi keetmisel.

Naiskodukaitse Viru, Pärnu, Jõgeva ja Järva ringkonnad võtsid Paide Jürilaadal mõõtu välikatlas hernesupi keetmisel.

Tiia Mettus 30. aprillil 2009

25. aprill tõi Paidesse kohale sadu uudistajaid, sest lisaks Naiskodukaitse supikeetmisele toimus veel Jürilaat, Järvamaa grillimeitrivõistlused, kodus küpsetatud leibade võistlus ja seppade võistutagumine. Esinesid Noored Kotkad ja Kodutütred omaloominguliste rühmalauludega.

Naiskodukaitse supikeetmise võistlusel osalesid Viru, Pärnu, Jõgeva ja Järva ringkondade naised. Supi valmistasid kõik ringkonnad samast põhitoorainest, kuid võiskonnad võisid ise kaasa võtta maitseaineid, mis teeksid nende supist just selle erilise.

Nii nagu igal perenaisel on oma käekiri oli ka siin näha, et iga ringkond oli välja töötanud oma tehnoloogia. See oli küll võistlus, kuid esmalt siiski kogemuste, teadmiste ja nippide vahetamise koht. Saime uusi tutvusi, vaadata, kuidas teised ringkonnad on harjunud väliköögi katlaga toimetama ja eeskätt ole see üks ütlemata tore ning tegus päev. Katla ümber oli küll palju askeldamist, aga leidsime siiski mahti ka natuke laadamöllu jälgida. Meie tegemisi käis vaatamas ja kiitmas ka Euroopa Parlamendi saadik proua Siir Oviir.

Nagu Paidele kohane, tulid meie suppe hindama neli kuningat – Tõeleid II, Ivi V, Murulaid II ja Jüri II. Et ¾ürii otsus oleks kaalukam kutsusti suppe maitsma ka seppade võistutagumisel osalenud sepad.

Nii nagu on igal supikeetjal oma käekiri oli ka igal maitsjal oma maitseeelistus. Hinnati välimust, lõhna, maitset, kaaluti nii ja naa, igalühel tekkisid oma lemmikud. Zürii ise ei teadnud, kelle suppi ta hindab. Kuigi maitse üle vaidlemise üle ütles vanarahvas, et seda ei ole paslik teha, tuli ¾üriil siiski välja valida üks kõige enam meeldinud supp. Auväärt hindamiskogule oli jälgede segamiseks lisatud maitsmiseks ka üks purgisupp. Kõik katlas keedetud supid võitsid konkurentsitult igas kategoorias purgisupi ees. Supiga toitlustati Jürilaadal esinenud taidlejaid. 

Seekord jäid hindajate vaidluste tulemusena peale Järva naiste keedetud hernesupp. Auhinnaks oli seppade taotud hobuseraud. Kõik võistlusel osalejad said Paide Linnavalitsuselt kingituseks ansambel Metsatöllu piletid. 

Suur tänu kõikidele osalejatele ja abistajatele!

FastLion CMS

Naiskodukaitse Viru, Pärnu, Jõgeva

Naiskodukaitse Viru, Pärnu, Jõgeva

Naiskodukaitse supikeetmise võistlusel osalesid Viru, Pärnu, Jõgeva ja Järva ringkondade naised Supi valmistasid kõik ringkonnad samast põhitoorainest, kuid võiskonnad võisid ise kaasa võtta maitseaineid, mis teeksid nende supist just selle erilise 25. aprill tõi Paidesse kohale sadu uudistajaid, sest lisaks Naiskodukaitse supikeetmisele toimus veel Jürilaat, Järvamaa grillimeitrivõistlused, kodus küpsetatud leibade võistlus ja seppade võistutagumine. Esinesid Noored Kotkad ja Kodutütred omaloominguliste rühmalauludega.

Naiskodukaitse Viru, Pärnu, Jõgeva ja Järva ringkonnad võtsid Paide Jürilaadal mõõtu välikatlas hernesupi keetmisel.

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse