Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naised tagalas! Naised tagalas! Torm on vallutanud vabariigi - Kevadtorm. Aga mitte kõik ei pääse tormama, sest sügav tagala tuleb kindlustada, lapsed hoida, kasvatada, et tuli kolde alt ei kustuks. Nagu naiskodukaitselasele kohane ihkab hing ikkagi metsa müttama ja kohusetunne kutsub olema kasulik. Tervislik teesaak omast käest võtta ← Eelmine Kose kutsus külla, NKK Kose jaoskond enda sekka! Järgmine → Vasak üle parema ja siis sama teise poolega Naised tagalas!

Naised tagalas!

Pille-iin Moilanen 16. mail 2013

Torm on vallutanud vabariigi - Kevadtorm. Aga mitte kõik ei pääse tormama, sest sügav tagala tuleb kindlustada, lapsed hoida, kasvatada, et tuli kolde alt ei kustuks. Nagu naiskodukaitselasele kohane ihkab hing ikkagi metsa müttama ja kohusetunne kutsub olema kasulik.

Naised tagalas!
Nii valmib tervislik teepuru
Naised tagalas!
Nurmenukke "jahtimas"

Nii võiski leida Keila jaoskonna naised heinamaalt õhtupäikese käes madistamas. Huvitav, mida nad seal küll tegid?

 

Naised korjasid nurmenukke, sest selle ilusa kevadlille raviomadused on teada tuntud juba meie esiemadele. Harilik nurmenukk (primula versis), rahvapärased nimetused ka kanavarvas,  käolill, piimapisar, sõrmkinnas, pääsulill, kuldvõti, taevasilm, neiulill - korjatakse õitsemise ajal lehti varsi ja õisi. Nurmenukutee on üldtugevdava toimega, aitab külmetuse ja köha puhul. Kevadväsimuse peletamiseks sobib süüa lehti ja õisi toorelt salatis sest sisaldab palju c-vitamiini aga ka karotiini, E ja P vitamiine.

 

Usun, et meile kõigile kuluks ära sutsuke lisaenergiat ja üldist tugevdamist. Miks siis mitte olla ettenägelik, kuid samas ka traditsioone hoidev, loodussõbralik ja tervislikke eluviise propageeriv.

 

Kaks tundi kulu sees ragistamist ja saagiks oli korvitäis nurmenukuõisi ja  - lehti.

Kuivatada võib neid ka lihtsalt hästiõhustatud paigas laialilaotatuna, kuid korteri-inimestena kasutasime praeahju varianti.

 

Nurmenukud ahjuplaadile, ahi 50 kraadi peale ja ahju-uks poikvel, et õhk liikuma pääseb. Peale sellist töötlust jäi korvitäiest alles 5 kotikest lõhnavat teepuru, omaenda käega korjatud, soojade soovidega pakitud. Selline tee hakkab rõõmustama Keila jaoskonna naisi ja külalisi, andma energiat koolituste ja töötubade ajaks.

 

Nurmenukk õitseb veel nädala või isegi kaks ja kindlasti ei jää see korvitäis  ainukeseks .Meiega ühinevad ka kodutütred.

 

Keila jaoskonna naised hoiavad ka tagalas lippu kõrgel! Tule vaata ka
Naiskodukaitse telki Keila linnapäeval 01. juunil 2013.

Naised tagalas!
Tervislik teesaak omast käest võtta

FastLion CMS

Naised tagalas!

Naised tagalas!

Nii valmib tervislik teepuru Nurmenukke "jahtimas" Nii võiski leida Keila jaoskonna naised heinamaalt õhtupäikese käes madistamas Huvitav, mida nad seal küll tegid? Naised korjasid nurmenukke, sest selle ilusa kevadlille raviomadused on teada tuntud juba meie esiemadele Torm on vallutanud vabariigi - Kevadtorm. Aga mitte kõik ei pääse tormama, sest sügav tagala tuleb kindlustada, lapsed hoida, kasvatada, et tuli kolde alt ei kustuks. Nagu naiskodukaitselasele kohane ihkab hing ikkagi metsa müttama ja kohusetunne kutsub olema kasulik.

Naised tagalas!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse