Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Muljed baasväljõppe 2007 I ja II moodulist Muljed baasväljõppe 2007 I 28. -29. aprillil 2007 toimus Rapla ringkonna poolt korraldatud Naiskodukaitse baasväljaõppe (BVÕ) I moodul, mille raames läbisid osalejad, kaasaarvatud käesoleva artikli autorid, organisatoorse, rivi- ja toitlustuse õppe. Baasväljaõpe ← Eelmine Naised Eel-Ernal Järgmine → Naiskodukaitse laskevõistlus Muljed baasväljõppe 2007 I ja II moodulist

Muljed baasväljõppe 2007 I ja II moodulist

Berit Münter ja Elisa Sammelselg, lääne jaoskond 31. mail 2007

28.-29. aprillil 2007 toimus Rapla ringkonna poolt korraldatud Naiskodukaitse baasväljaõppe (BVÕ) I moodul, mille raames läbisid osalejad, kaasaarvatud käesoleva artikli autorid, organisatoorse, rivi- ja toitlustuse õppe.

Esimese päeva hommikul tutvustas õppuritele Kaitseliidu organisatsiooni n-srs Kiviste. Seejärel viis Kaiu kodutütarde juht Miidi Pindus läbi riviõppe. Pöörete ja valvelseisaku proovimise vahele saime ka presidenditervitust harjutada. Pärast paari katset suutsime oma juhendajat rõõmustada ülesande eduka sooritusega.

 

Lõunapausi ajal saime teiste osalejatega tutvust teha ja linnauudiseid arutada. Järgnes Rapla rk esinaise Kairi Baumeri poolt läbi viidud tutvustus toitlustamisest välistingimustes. Õpitust leidsime palju kasulikku ka igapäevaelus rakendamiseks. Hiljem saime välikatlaga süüa tehes ka ise kätt proovida. Esmalt valmistasime pajaroa ning seejärel magustoiduks omanäolise retsepti järgi tehtud sõõrikud. Õhtu veetsimegi vastupandamatute sõõrikutega patustades.

Teine päev algas hommikusöögiga, millele järgnes Naiskodukaitset tutvustav loeng. Loeng käsitles nii möödanikku kui ka tänapäeva. Lõunal alustasime tagasiteed Tallinnasse.

 

19. mai varahommikul kogunesime taaskord, et sõita Männikule, kus leidis aset baasväljaõppe II moodul. Päeva alustasime sideõppega. Kuulasime huviga loengut erinevate sidepidamisviiside omadustest, nende eelistest ja puudustest. Kui olime ka paar näidet läbi harjutanud, saime juhendajalt ülesandeks õue minna ning seal vastasvõistkonnale raadiojaama kaudu šifreeritud sõnum saata. Asjale lisas põnevust see, et pidime ise omakorda vastasvõistkonnalt saadud sõnumi ka lahti muukima.

 

Pärast lõunasööki õppisime topograafia põhitõdesid, mida saime õhtusel orienteerumisel kohe ka rakendada. Tempoka orienteerumise käigus põikasime õigelt teelt kõrvale, et sealsamas lähedal asuvaid kaevikuid piiluda – olime neid varem ju vaid filmides näinud. Kuna meid lasti rajale viimastena, olime erakordselt uhked enda üle, saades finišisse jõudes teada, et olime esimene võistkond, kes oli kõik punktid läbinud. See saavutus koos kogu päeva täitnud põnevuse ning värske metsaõhuga tagasid ööseks sügava une.

 

Järgmisel päeval alustasime veel põnevamalt. Õppisime selgeks nii automaatrelva Galil AR-i kui ka püstoli PM (Makarov) osad, nende kokku- ja lahtivõtmise, laadimise ning ka erinevad laskmispositsioonid. Kui olime ennelõuna veetnud Galiliga, lootsime, et PM-i käsitsemine on selle väikeste mõõtude tõttu hulga kergem – seda just füüsilisest aspektist lähtudes. Eksisime rängalt ning tõdesime, et automaatrelv sobib meile paremini.

 

Kui olime lõunal veidi puhanud, õppisime aatom-, bio- ja keemiarelvade rünnaku korral käitumist. Kõige lõpuks proovisime ka ise läbi gaasimaski hingata. Valus õppetund: enne gaasimaski pähe tõmbamist eemaldage sellelt kõik hingamist takistavad tihendid ning seadke juuksed soengusse nii, et lahtised juuksed ei saaks kuskile vahele jääda! Kuulasime kadedusega selle valdkonnaga seotud õppustest (gaasimaskiga kaeviku läbimine, põleva „inimese” kustutamine, jne) ning loodame, et saame kunagi neid ka ise mõnel üritusel proovida.

 

ABK järel oligi meie õppus taas läbi saanud ning asusime uute kogemuste- ning elamustepagasiga koduteele. Baasväljaõpped andsid meile hea ettekujutuse, millega Naiskodukaitse tegeleb, ning ootame juba ärevusega, millal uutesse seiklustesse saame astuda.

← Eelmine
Naised Eel-Ernal

FastLion CMS

Muljed baasväljõppe 2007 I

Muljed baasväljõppe 2007 I

Esimese päeva hommikul tutvustas õppuritele Kaitseliidu organisatsiooni n-srs Kiviste Seejärel viis Kaiu kodutütarde juht Miidi Pindus läbi riviõppe 28.-29. aprillil 2007 toimus Rapla ringkonna poolt korraldatud Naiskodukaitse baasväljaõppe (BVÕ) I moodul, mille raames läbisid osalejad, kaasaarvatud käesoleva artikli autorid, organisatoorse, rivi- ja toitlustuse õppe.

Muljed baasväljõppe 2007 I ja II moodulist

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse