Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Mister Beani tarkused ja stjuardesside tegevused baasväljaõppe osana?! Mister Beani tarkused ja „Tere tulemast Naiskodukaitse lennule number 2022!“ alustasid Naiskodukaitse vabatahtlikud instruktorid Elbe Lumiste ja Eili Erg laupäeva sissejuhatuseks näidistundi juhtumi meetodil. Kas meil on nüüd ka lennundusalane väljaõpe, imestatakse ilmselt. Foto Eili Erg Vabatahtlikud instruktorid ← Eelmine Taasasutasime Jõelähtme jaoskonna Järgmine → … et mitte olla SEE võistkonnakaaslane Mister Beani tarkused ja stjuardesside tegevused baasväljaõppe osana?!

Mister Beani tarkused ja stjuardesside tegevused baasväljaõppe osana?!

Eili Erg 15. nov. 2022

„Tere tulemast Naiskodukaitse lennule number 2022!“ alustasid Naiskodukaitse vabatahtlikud instruktorid Elbe Lumiste ja Eili Erg laupäeva sissejuhatuseks näidistundi juhtumi meetodil. Kas meil on nüüd ka lennundusalane väljaõpe, imestatakse ilmselt.

Mister Beani tarkused ja stjuardesside tegevused baasväljaõppe osana?!
Foto Eili Erg
Millise baasväljaõppe mooduli tunniga tegu, selgus laiema publiku ees 12.-13. novembrini Saku lähedal Küla Villas, kui täiendõppele kogunesid Naiskodukaitse Harju ringkonna vabatahtlikud instruktorid, et „pirni põlema panna“.
Näidistunni “esietenduse” järel said Elbe ja Eili kinnituse, et juhtumi idee oli hea ja lavastus paigas ning kaasinstruktorite peegelduse abil selgusid ka detailid, mida veel lihvida.
Ja millised pirnid särama lõid? Vastused on peidetud alljärgnevasse…
Kes instruktoritest kui palju mäletas, mis on SAHHK, demonstreeritus ja lõimitus, juhtum, võistlus ja õppevestlus jne? Kui julgelt saaks baasväljaõppel minna tundi andma kaaslase koostatud koolituskaardi abil? Kas ja kuidas võiksid instruktori kasulikuks sõbraks olla Canva, Quizziz, Wordwall, Popplet, Flexclip, Google Site, Padlet, LearningApps jpm?
Mister Beani tarkused ja stjuardesside tegevused baasväljaõppe osana?!
Foto Eili Erg
Ringkonna instruktor-treeneri Aet Kala ja haridustehnoloog Victoria Parmase käe all nühiti meeskonnatööna rooste maha Kaitseliidu Koolist saadud teadmistelt, seniselt (baasvälja-)õppe läbiviimise oskustelt. Kaasinstruktorite toel tuletati meelde, kuidas õppuri oskusi ja teadmisi saab hinnata siis ja ainult siis, kui need õppureile ainekäsitluses kätte on näidatud ja õppurid need harjutamise käigus ka omandatud. Millal sobib teemakäsitluses meetodina drill, ülesanne või juhtum? Seegi arutati näidete abil ühiselt läbi.
Ette antud teemal tuli osalejail baasväljaõppe-teemaliseks tunniks koostada grupitöödena koolituskaart, kus järgiti tunni ülesehitust, kasutati (enda arust) sobivaimaid aktiivõppe meetodeid ja kohustuslikus korras pidi kasutama vähemalt üht digiõppeplatvormi. Kaaslaste julgustav ja edasiviiv kriitika andis viimase lihvi. Värsked pirnid lõidki põlema!
Mister Beani tarkused ja stjuardesside tegevused baasväljaõppe osana?!
Foto Eili Erg

Avastusi, üllatusi, mugavustsoonist väljatulemist jagus kõigile. Kontakttunni sissejuhatuseks mister Beani elustamisvõtete video näitamine Google Site’is ja selle põhjal Mentimeter’i kasutamine esmaabi-alaste e-õppes omandatud eelteadmiste kontrolltesti platvormina saavad käia käsikäes. WordArt aitab tunni lõpus õppurite tagasiside kokku korjata. Kas QR-koodi loomine on hiina mõistatus, mis ainult reisile minnes pardakaardi e-kirjana näol mobiiltelefoni laekub või saab seda ka koolituseks luua ja kasutada – ja kuidas veel! Teadmiste harjutamisel ja hindamisel saab Quizziz’i ja Kahoot’i abil rohkem või vähem võistluslikult veenduda, et sidevahendeid tuntakse. Olgu õppuritel klassis vaid laetud ja internetivõimekusega telefon kaasas. Tahame koolitusmaterjali huvitavamaks muuta koomiksi abil, kujundada välitoitlustuse jaoks ainulaadset ja interaktiivset menüükaarti – aga palun, Canva on meie päralt. Google Sites võib õppurite ja instruktorite ühise varasalvena sisaldada koolituspäeva kava, instruktorite tutvustust, õppematerjale ja kõike muud. Kes tunnis vastama tuleb - digiloosiratas ekraanil teeb valiku. Oi, kui avar on digiõppetööriistade varasalv! Ole ainult julge ja hakka katsetama. Kas ka toimib? – parim viis ära proovida ja saada usaldusväärseim hinnang kaasinstruktoritelt. Ühisel seminaril.

„Digilahenduste kasutamine teeb tunni palju huvitavamaks!“
„Kui palju saab kaasinstruktorite toel julgust juurde katsetada, veenduda, tundi põnevamaks ja ladusaks teha!“
„Koolituskaart ja SAHHK, digitööriistad – kui ma Kaitseliidu Koolis koolitajakursusel arvasin, et ega ma ikka õppurite ette ei julge minna, siis täna, kaaslaste toel ja ühiselt toimetades julgen ikka minna küll!“
„Ei pea olema eksimatu. Kaaslaste kaasatulemine on innustav ja julgustav.“
„Õpet peakski iga teema kaupa koos ette valmistama, igalt panustajalt tema tugevuste najal. Just koos saabki kõige sisukamad, huvitavamad ja tulemuslikumad tunnid ette valmistada ja läbi viia!“
„Kui palju tasuta tööriistu leiab instruktor internetiavarustest!“
„Ma olen palju tunde juhendanud, aga koolituskaarti polnud mitu aastat koostanud. Nüüd, digitööriistasid appi võttes – nii värske ja põnevalt uus enda jaoks ka.“
Sombuses novembrikuises pärastlõunas säras pühapäeva pärastlõunane Küla Villa saal heledalt põlevate ideepirnide säras. Akud on laetud ja energiat jagub – BVÕ-dele, täiendõppesse ja kuni järgmise ühise täiendõppeseminarini juba saabuva aasta algupoolel.
Mister Beani tarkused ja stjuardesside tegevused baasväljaõppe osana?!
Foto Eili Erg

FastLion CMS

Mister Beani tarkused ja

Mister Beani tarkused ja

Foto Eili Erg Millise baasväljaõppe mooduli tunniga tegu, selgus laiema publiku ees 12 -13 „Tere tulemast Naiskodukaitse lennule number 2022!“ alustasid Naiskodukaitse vabatahtlikud instruktorid Elbe Lumiste ja Eili Erg laupäeva sissejuhatuseks näidistundi juhtumi meetodil. Kas meil on nüüd ka lennundusalane väljaõpe, imestatakse ilmselt.

Mister Beani tarkused ja stjuardesside tegevused baasväljaõppe osana?!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse