Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
… et mitte olla SEE võistkonnakaaslane … et mitte olla Kuidas tulla välja mugavustsoonist ja saada kinnitust, et suudad-jaksad-oskad rohkem, kui ise kunagi uskunud oleksid? Hõbemedalistid Kose jaoskonnast ja esindaja Randar Joost Võistlused ← Eelmine Mister Beani tarkused ja stjuardesside tegevused baasväljaõppe osana?! … et mitte olla SEE võistkonnakaaslane

… et mitte olla SEE võistkonnakaaslane

Eili Erg 20. jaan. 2023

Kuidas tulla välja mugavustsoonist ja saada kinnitust, et suudad-jaksad-oskad rohkem, kui ise kunagi uskunud oleksid?

… et mitte olla SEE võistkonnakaaslane
Harju ringkonna võistlejad ja toetajad Foto Lana Toomvap

 

 

„Talveraju“ on talvine koormusmatk naiskodukaitsjatele ja kodutütardele, mida korraldas Rapla ringkond. Harju ringkonnast osales 4 võistkonda.

 

Võistkonna L.E.E.K ridades asus 13. jaanuari hilisõhtul rajale ka Saku jaoskonna esinaine Eili Erg.

 

20 tunniga 53 kilomeetrit maastikul, mis sulailma tõttu oli vesine, libe ja poolel rajal pilkaselt pime. Orienteerumine pimeduses, et leida arukaim teekond läbi metsa, üle raiesmiku ja põllu, libedatel metsaradadel. Lisaks arvestades ohtu, et kuskil on takistamas ka „vastane“. 

… et mitte olla SEE võistkonnakaaslane
Võistkond Nissi_Foto Edik Koppelmann

 

Kaasas varustus, söök-jook ja esmaabivahendid. Riided väljast rasked vihmast ja seest maastiku läbimise higist. Magamata. Õlad tuikamas seljakoti all. Jalad väsimas ja valusad, mõnel lausa rakkus.

 

Läbi tuli teha 18 ülesannet, mis lakmuspaberiks naiskodukaitsja riigikaitseliste oskuste, teadmiste, meeskonnatöövõime ja pinge/koormustaluvusele. Suusatada täisvarustuses ja liivakoti koorma all. 

Vallutada võistkonnana vastase lipp, olles samas airsoft-tule all.

Anda esmaabi kolmele pimedasse metsa jäänud noorele, kellest üks alajahtunud, teisel saagimisega sõrm amputeeritud, kolmas joobes. Mäletada ja kirjeldada rajale pudenenud esemeid. Teha öises Raplas luuret ja märgata kahtlast tegevust, mida raportiga „ülemustele“ edasi anda. Vedada pimedas, märjas metsas traatsidet ja  kolme sõnumina edastada teateid sideprotseduure järgides. Lahendada mõrvamüsteerium. 

… et mitte olla SEE võistkonnakaaslane

Varuda piiratud tingimustes ühe inimese ööpäevane minimaalne vajalik veekogus – kui ikka teada, palju siis varuda vaja, ja mõõtmisel abiks eelkõige enda arukus. Juhendada kaaslasi, kes kinnisilmi peavad kaaslase käruga läbi takistusraja lükkama. Saagida prussi ja samas kaaslastele seletada ALIAS-meetodil riigikaitselisi sõnu aja peale. Mida kõike veel, säilitades füüsilise ja vaimse väsimuse kasvades mõtte- ja liikumisteravust.

 

Ja samas tuli 0-kraadises märjas metsas sulalumel anda esmaabi ja jagada innustust võistkonnakaaslasele, kelle jalad rakkus ja mõte katkestamisest peas haamerdamas. Laulda pimedas metsas „Kalle-Kustat“, et konarlikul maastikul väsinud jalad jaksaksid ühisel sammul edasi astuda. Omavahel ümber jagada varustust, et väsinumad seljad ja õlad vahepeal puhkust saaksid. Neelata alla üks kaasa võetud valuvaigisti, et mitte olla SEE võistkonnakaaslane, kes esimesena julgeb välja pakkuda, et „mulle aitab, katkestame!“.

Leia siis seepeale riietus, mis kaitseb märja, tuulise ja külma ilma ja maastiku eest, aga samas laseb füüsilise koormuse all kehal hingata ja soojas-kuivas hoida. Leia siis jalanõud, mis jalad kuivas hoiavad, ei hõõru ja kaitsevad väljaväänamise eest. leia siis tasakaal varustuse kerge kaalu ja esemete valiku vahel, teadmata, kui pikk ja keeruline on eesseisev teekond ja varustuse vajadus ülesannete täitmiseks. Ja ära unusta, et jooki kulub sellisel teekonnal vähemalt neli liitrit, mis seljakotti-rakmetesse mahtuma peab.

 

Miks me suutsime? Sest me tahtsime. Sest me teame pimesi, et kaaslased-naiskodukaitsjad on asjalikud tiimikaaslased, innustajad, toetajad. Oskajad ja teadjad. Üksi pole ju ühtegi! 

 

Ja siis jõuad koju, kus kallis abikaasa on Sulle ja kaaslastele sauna soojaks kütnud, viha likku pannud ja sooja õhtusöögi lauale tõstnud.

Tsitaat Elbelt stardis: „Ma ei saa aru, miks ma jälle seda teen?“ ja finišis: „Koormusmatkad võivad sõltuvuseks saada…“.

 

Harjukate tulemused:

2. koht J.A.N.K koosseisus Jaanika Kutsar, Nadia Reimann, Annely Tisler, Kärt Roossaar.

6. koht Nissi koosseisus Pille Sassi, Elina Kutti, Anne Kenzap, Nele Musten.

7. koht L.E.E.K koosseisus Elbe Lumiste, Kristi Mets, Eili Erg, Liina Laanemäe.

10. koht Harju koosseisus Berit Korindt, Merilin Uder, Anna Volkova, Kristi Villo.

… et mitte olla SEE võistkonnakaaslane
Hõbemedalistid Kose jaoskonnast ja esindaja Randar Joost

FastLion CMS

… et mitte olla

… et mitte olla

Harju ringkonna võistlejad ja toetajad Foto Lana Toomvap „Talveraju“ on talvine koormusmatk naiskodukaitsjatele ja kodutütardele, mida korraldas Rapla ringkond Harju ringkonnast osales 4 võistkonda Kuidas tulla välja mugavustsoonist ja saada kinnitust, et suudad-jaksad-oskad rohkem, kui ise kunagi uskunud oleksid?

… et mitte olla SEE võistkonnakaaslane

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse