Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Meie "Mari Raamoti lugu" näidendi proovid algasid Meie "Mari Raamoti lugu" Mari Raamoti 140. sünniaastapäevaks toome Naiskodukaitse Sakala ringkonna eestvedamisel selle aasta augustis lavale tema elulool põhineva etenduse. Meie "Mari Raamoti lugu" näidendi proovid algasid

Meie "Mari Raamoti lugu" näidendi proovid algasid

Lembe Lahtmaa 31. mail 2012

Mari Raamoti 140. sünniaastapäevaks toome Naiskodukaitse Sakala ringkonna eestvedamisel selle aasta augustis lavale tema elulool põhineva etenduse.

Meie "Mari Raamoti lugu" näidendi proovid algasid

Etenduse eesmärk on tutvustada Eesti ajalugu ühe tolle ajastu olulisema naissoost ühiskonnategelase pilgu läbi. Osad on jagatud ning proovid algasid tekstide kokkulugemisega. Nüüd tuleb sõnalised osad pähe õppida ja lavalist liikumist harjutada. Vahepeale jääb näitlejatel pikk suveperiood puhkust ning taas toimuvad proovid augusti esimesel poolel.

 

Hetkel käib usin tegutsemine nö lavataguste asjadega ehk lepime kokku näidendi proovi- ja etenduspaikade osas, kogume erinevaid 1920-1930 aastate rekvisiite: reisikohvreid, talutööriistu, toidunõusid, mõtleme tollase kingamoe peale. Üsna peagi peaks hakkama kostma ka vurinat „Singeri masina“ tagant kui  naiste nobedad näpud alustavad naiskodukaitse põllede õmblemisega.

Meie "Mari Raamoti lugu" näidendi proovid algasid

 

Näidendi "Mari Raamoti lugu" on Mari Raamoti elulooraamatu põhjal kirjutanud ja omalt poolt veidi teatraalsust lisanud näitekirjanik Liis Lukk. Muuhulgas käsitleb näidend Naiskodukaitse mõtte kujunemise lugu. Näidendi lavastab Siim Maaten, TÜ Viljandi kultuuriakadeemias harrastusteatri juhiks õppiv tudeng. Kuna näidend on üpris pretentsioonikas, siis peaosas on elukutseline näitleja – TERJE PENNIE. Teised näitlejad on vabatahtlikud, kuid olulise lavakogemusega Seasaare näitetrupi liikmed, muidugi löövad etenduses kaasa ka naiskodukaitsjad, noorkotkad ning kodutütred.

Meie "Mari Raamoti lugu" näidendi proovid algasid
Mari Raamot koos Soome Lottade esinaise Fanni Luukkoneniga

 

6. augustil 1872 sündis Viljandimaal Tarvastu vallas Kuressaare külas Kitsi talus Eesti Naiskodukaitse esimene esinaine Mari Raamot (neiupõlvenimega Tamm).

Mari Raamot (06.08.1872 - 12.03.1966) oli Eesti seltskonnategelane ja kodundusõpetaja ning meie riigikaitse naisliikumise alusepanija. Ta rajas koos abikaasaga 1911. aastal Tartu lähedale Raadi valda Sahkapuu tallu esimese Eesti tütarlaste põllutöö- ja majapidamiskooli ning juhatas seda kuni kooli mahapõlemiseni 1919. aastal. Kooli tegutsemisaja jooksul valmistati ette 265 haritud noort perenaist.

Mari Raamoti õde oli tuntud laulja Aino Tamm ning tema vend oli muusik ja Tallinna Konservatooriumi rajaja prof Jaan Tamm. Mari Raamot oli abielus Eesti Vabariigi põllumajandusministri Jaan Raamotiga. Eesti Vabariigi ajal oli Mari Raamot Eesti Punase Risti peavalitsuse liige ja korjandusosakonna juhataja, üks Noorte Naiste Kristliku Ühingu asutajaid ja esinaine, Naiskodukaitse asutaja ja esinaine aastatel 1927 - 1937 ning tema pakkus Kodutütarde organisatsioonile nime.

"MARI RAAMOTI LUGU" esietendus toimub 18. augustil algusega 19:00 Vana-Võidus Viljandi Ühendatud Kutsekeskkooli aulas. Järgnevad etendused Viljandimaa eri paikades: Karksi valla kultuurikeskuses, Kolga-Jaani rahvamajas, Viljandi kultuurimajas, Mustla rahvamajas ja mujal. Etendusi oleme planeerinud anda kokku seitse.

Meie "Mari Raamoti lugu" näidendi proovid algasid

Kuna näidendi lavaletoomisega kaasnevad kulud, mida pole Sakala ringkonna eelarves ette nähtud, koguvad tegevliikmed raha loteriiga. Loteriiks on annetusi teinud erinevad Viljandimaaa ettevõtted, näiteks AS ANTTTILA, Vika Villavabrik. Loteriipileteid oleme müünud Karksi kevadlaadal ja Mustla käsitöölaadal. Juhul kui meil õnnestub veel erinevaid loteriikaupu hankida, siis on plaan ka Viljandi Hansapäevadel väljas olla, kuid kindlasti leiate meid Maakaitsepäeval Suure-Jaanist!

 

Loomulikult on kõik annetused nii raha kui ka loterii tarbeks asjade näol väga oodatud!

Raha saab kanda arvele: saaja Kaitseliit a/a nr 10022002422007, viitenumber 620201100119, selgitus: M. Raamoti näidendi toetuseks.

FastLion CMS

Meie "Mari Raamoti lugu"

Meie "Mari Raamoti lugu"

Etenduse eesmärk on tutvustada Eesti ajalugu ühe tolle ajastu olulisema naissoost ühiskonnategelase pilgu läbi Osad on jagatud ning proovid algasid tekstide kokkulugemisega Mari Raamoti 140. sünniaastapäevaks toome Naiskodukaitse Sakala ringkonna eestvedamisel selle aasta augustis lavale tema elulool põhineva etenduse.

Meie "Mari Raamoti lugu" näidendi proovid algasid

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse