Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Mari Raamoti nimeline traditsiooniline jalgrattamatk Mari Raamoti nimeline traditsiooniline Mari Raamotile pühendatud jalgrattamatk toimus sel aastal juba viiendat korda. Põlva ringkond korraldas seega M. Raamoti nimelise jalgrattamatka esimest juubelit. Matk toimus tänavu 14. -15. juunil Põlvamaal 10 osalejaga, kellest üks oli äärmiselt vinge toetajaliige. Kohustuslik grupipilt lõpetuseks ← Eelmine Meenutusi ja kokkuvõtteid koormusmatkast Järgmine → Põlva naised- IGAVESED TEISED! Mari Raamoti nimeline traditsiooniline jalgrattamatk

Mari Raamoti nimeline traditsiooniline jalgrattamatk

Marika Lazareva 28. juunil 2014

Mari Raamotile pühendatud jalgrattamatk toimus sel aastal juba viiendat korda. Põlva ringkond korraldas seega M. Raamoti nimelise jalgrattamatka esimest juubelit. Matk toimus tänavu 14.-15. juunil Põlvamaal 10 osalejaga, kellest üks oli äärmiselt vinge toetajaliige.

Mari Raamoti nimeline traditsiooniline jalgrattamatk
Start jalgrattamatkaleFoto: erakogu

Marsruudiks sai kokku pandud otse loomulikult Põlvamaa kaunid kohad. Rada kulges kahe päeva jooksul ligi sajal kilomeetril Põlvast Värskasse. Miks minna otse, kui ringiga saab ka!

 

Hommik algas üldiselt kenasti, meid ei heidutanud isegi tunni aja pärast alanud vihm. Lootes pilvedest mööda jõuda, sõitsime piki Süvahavva kauneid kruusateid ning tervitasime tee äärde jäävaid inimesi. Leevi pood jäi samuti äärmiselt õigel ajal tee peale. Igaüks sai sealt midagi karastavat.

Mari Raamoti nimeline traditsiooniline jalgrattamatk
MetsmaasikapetusFoto: erakogu
Mari Raamoti nimeline traditsiooniline jalgrattamatk
Peatus Leevi poe juures.Foto: erakogu

Ilumetsa meteoriidikraatrid, Meenikunno, Põrguhaud - see oli selline omamoodi kruusateed mööda tiksumine ja suhtlemine/muljetamine kogu raja vältel. Meenikunno raba oli nii parmuderohke, et ega seal muud ei olnud, kui aga kiirust juurde panna! :) Mustajõel oli meie kauaoodatud lõuna.

 

Rebasmäe allikast saime oma vedelikukaotuse tasa teha. Kui aga Põrguhauast rääkida, siis see oli üks omamoodi seiklus. Neiut nimega Ursula lausa lummas see haud ja ega meie Ene saanud siis maha jääda.  Mis neil seal täpselt juhtus, see on nende omaette elamus! Eks neid põrgu-puukujusid oli enne hauale jõudmist omajagu. Rattaga sai sinna lausa mööda laudteed sõita.

Mari Raamoti nimeline traditsiooniline jalgrattamatk
Ööbimine PiusalFoto: erakogu

Esimese päeva õhtuks olime ikka omamoodi läbi küll. Nii mõnigi muretses, kuidas järgmisel hommikul rattale saab ja kas üldse saab. Piusa liivakoobaste juures oli meie ööbimispaik ja loomulikult tuli ka koopad taaskord üle vaadata.

 

Pühapäeva hommik oli nii mõnelegi kaunis valus! :) Aga kõik jätkasid matka, mis viis Koidula piiripunkti.

Mari Raamoti nimeline traditsiooniline jalgrattamatk
Päästev bussijaamFoto: erakogu

Enne Matsurit oli äraütlemata pikk ja lauge tõus. Ja bussijaamas olid kõik õnnelikud!

 

Järgmine kaunis ja hubane peatumispaik oli RMK Lõunalaagri ala. Ja sellega lõppes meie kerge rattamatk. Siitkohalt hakkas peale läbi männimetsa kulgev Laskevälja rattarada. Ma ei saa nüüd kõigi eest rääkida, aga see oli ju nagu Ene ütles „rosin“.

 

Nii mõnelegi andis emotsionaalse elamuse Vana Jüri seebipuut. Esiteks härra elutarkus ja kogemus ning teiseks seebiost.

Järgnes ilma peatusteta sõit läbi Saatse "saapa".  Ja sealt juba matka lõpp-punkti Värskasse, kus ootas meid hea saun.

Tegelikke emotsioone ja elamusi on väga raske kirja panna, aga usun, et see traditsiooniks saanud üritus läks igati korda.

Mari Raamoti nimeline traditsiooniline jalgrattamatk
Kohustuslik grupipilt lõpetuseks

FastLion CMS

Mari Raamoti nimeline traditsiooniline

Mari Raamoti nimeline traditsiooniline

Start jalgrattamatkale Foto: erakogu Marsruudiks sai kokku pandud otse loomulikult Põlvamaa kaunid kohad Rada kulges kahe päeva jooksul ligi sajal kilomeetril Põlvast Värskasse Mari Raamotile pühendatud jalgrattamatk toimus sel aastal juba viiendat korda. Põlva ringkond korraldas seega M. Raamoti nimelise jalgrattamatka esimest juubelit. Matk toimus tänavu 14.-15. juunil Põlvamaal 10 osalejaga, kellest üks oli äärmiselt vinge toetajaliige.

Mari Raamoti nimeline traditsiooniline jalgrattamatk

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse