Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Maavanem võõrustas Naiskodukaitse aastapäeval naiskodukaitsjaid Maavanem võõrustas Naiskodukaitse aastapäeval Täna, Naiskodukaitse 89. aastapäeval võõrustas Lääne-Viru maavanem Marko Torm Naiskodukaitse Viru ringkonna juhte. Foto Kristel Kitsing ← Eelmine Elsa Kotli - Väike-Maarja naiskodukaitse eestvedaja Järgmine → Sügismatk toob sõpruskonnad Äntu matkarajale Maavanem võõrustas Naiskodukaitse aastapäeval naiskodukaitsjaid

Maavanem võõrustas Naiskodukaitse aastapäeval naiskodukaitsjaid

Kristel Kitsing 2. sept. 2016

Täna, Naiskodukaitse 89. aastapäeval võõrustas Lääne-Viru maavanem Marko Torm Naiskodukaitse Viru ringkonna juhte.

Maavanem võõrustas Naiskodukaitse aastapäeval naiskodukaitsjaid
Foto: Kristel Kitsing

„Tegemist on värvikate ja uskumatult palju jõudvate naistega, kes kodukohale ja isamaale piiritult truude inimestena annavad selgelt ette mustri Eesti naise etalonist,“ kommenteeris maavanem.

 

„Olgu see kampaania „Anname au” raames sinilille rinnamärke müümine veteranide toetuseks, ukrainlastele sokkide-kinnaste kudumine, mitmete sadade meeste kõhu täitmine õppustel, maakaitsepäeval sitkelt marssimine vms. Aitäh piirkondlikud eestvedajad tingimusteta kodukoha ja kodumaa armastuse eest,“ lisas Torm.

 

Lisaks õnnesoovidele Naiskodukaitse pidulikul ja ajaloolisel päeval, arutati muuhulgas ka ühiseid võimalikke koostööprojekte, räägiti haldusreformi kulgemisest maakonnas, piirkonna konkurentsivõime tõstmise projektidest ning käsitleti pagulastemaatikat.

 

Täna, 2. septembril 1927 aastal loodi Kaitseliidu ülema käskkirjaga Kaitseliidu eriorganisatsioon Naiskodukaitse (esialgse nimega ”Kodukaitse naisühing”). Viru ringkond on Naiskodukaitse üks viieteistkümnest ringkonnast, kus tegutseb 2016. aasta 30. juuni seisuga 145 naiskodukaitsjat. Üle Eesti koondab Naiskodukaitse ligi 2400 naist.

 

Lääne-Virumaal tegutsevad Naiskodukaitse jaoskonnad Rakveres, Viru-Nigulas, Tapal, Väike-Maarjas, Simunas ja äsja taasasutati jaoskond ka Kadrinas.

 

Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mis annab oma panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse Kaitseliidu ülesannete täitmises osalemise, kodanike harimise ning isamaaliste traditsioonide hoidmise kaudu.

Maavanem võõrustas Naiskodukaitse aastapäeval naiskodukaitsjaid
Naiskodukaitse Viru ringkonna juhid maavanemaga ühispildil. Foto Kristel Kitsing

FastLion CMS

Maavanem võõrustas Naiskodukaitse aastapäeval

Maavanem võõrustas Naiskodukaitse aastapäeval

Foto: Kristel Kitsing „Tegemist on värvikate ja uskumatult palju jõudvate naistega, kes kodukohale ja isamaale piiritult truude inimestena annavad selgelt ette mustri Eesti naise etalonist,“ kommenteeris maavanem „Olgu see kampaania „Anname au” raames sinilille rinnamärke müümine veteranide toetuseks, ukrainlastele sokkide-kinnaste kudumine, mitmete sadade meeste kõhu täitmine õppustel, maakaitsepäeval sitkelt marssimine vms Täna, Naiskodukaitse 89. aastapäeval võõrustas Lääne-Viru maavanem Marko Torm Naiskodukaitse Viru ringkonna juhte.

Maavanem võõrustas Naiskodukaitse aastapäeval naiskodukaitsjaid

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse