Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Lääne ringkonnas viidi läbi baasväljaõppe esmaabi moodul Lääne ringkonnas viidi läbi Meie ringkond on kasvanud. Uutele liikmetele on vaja tagada baasväljaõpe, mida varem, seda parem. Sügise esimese päeva õhtul kogunesid 26 särasilmset Lääne ringkonna naist Haapsalu Spordikeskusesse. Nagu me teame on vajalik eelnevalt õppida, lugeda materjali, teha enda jaoks vajalikke märkmeid ning lõpuks sooritada positiivse protsendiga test Iliases. Foto: Svetlana Aug ← Eelmine Igal pool toimub midagi, aktiivne liige on alati ära! Järgmine → Naiskodukaitsjad revideerisid Hiiumaal oma nähtamatuid seljakotte Lääne ringkonnas viidi läbi baasväljaõppe esmaabi moodul

Lääne ringkonnas viidi läbi baasväljaõppe esmaabi moodul

Maret Kollin 28. sept. 2022

Meie ringkond on kasvanud. Uutele liikmetele on vaja tagada baasväljaõpe, mida varem, seda parem. Sügise esimese päeva õhtul kogunesid 26 särasilmset Lääne ringkonna naist Haapsalu Spordikeskusesse. Nagu me teame on vajalik eelnevalt õppida, lugeda materjali, teha enda jaoks vajalikke märkmeid ning lõpuks sooritada positiivse protsendiga test Iliases.

Esitasime naistele küsimuse, mida me ootasime sellelt väljaõppelt? Värskendada kunagi õpitut. Läbi mängida reaalseid olukordi. Praktilist esmaabi. Läbida moodul edukat. Suutlikust anda esmaabi. Kinnitada eelnevaid oskusi ja omandada uusi. Soov olla abivajaja jaoks olemas. Olla julgem ja teades, et ma ju oskan. Värskendust mälule. Elustamist. Kogeda ja näha, kuidas tuleks oskuslikult reageerida? Kas ma ikka oskan teha korralikku kõnet häirekeskusesse?

 

Alustasime algusest. Teooria ja praktika käisid käsikäes. Vaatasime õppeklassis videoklippe ning pilte traumadest. Käis arutelu. Kas me ikka märkame kõike? Kuidas ja mida saaksime sellistes olukordades kannatanut aidata? Palju näiteid elust enesest. Oli väga hariv ühine vestlusring. Olen kindel, et just sellised ühised arutelud tagavad teadmise ja julguse tegutsemiseks. Elupäästva esmaabi teooriat oli huvitav kuulata. Instruktorid tõid koguaeg jutu käigus näiteid, millega nad on ise kokku puutunud. Õppisime hindama kannatanu seisundit. Poleks iial uskunud kui raske võib olla lõtvunud inimkeha. Näidati ära head ja tõhusad võtted, kuidas kannatanut küljele keerata ja transportida. 

Lääne ringkonnas viidi läbi baasväljaõppe esmaabi moodul
Keeramine "ühe tüki printsiibil". Foto: Maret Kollin
Lääne ringkonnas viidi läbi baasväljaõppe esmaabi moodul
AED kasutamine. Foto: Svetlana Aug
Lääne ringkonnas viidi läbi baasväljaõppe esmaabi moodul
Beebi elustamine. Foto: Maret Kollin

Nii me siis praktiseerisime. Õppetöö sujus neljas grupis, liikudes rotatsioonis. Koolituse käigus said naised proovida erinevaid situatsiooniülesandeid, kus kannatanuks oli üks koolitajatest. Panime pundiga pead korralikult tööle. Kas liigutame inimest, kes on kukkunud trepist? Kas me tõstame endale toetudes suitsevast autost välja kannatanu? Mida saame teha, kui inimest tänaval tabab krambihoog? Arutasime kõval häälel läbi, miks me nii teeme ja kas tegutsemine just nii on õige? Seda just sellepärast, et instruktor saaks hiljem meie koostööd ja otsust täiendada ning anda omapoolset hinnangut. Oli situatsioone, kus kannatanule lähenemine pani kohapeale tarduma. See oli selline“ klõps aju on kinni“ hetk. Muidugi selliseid hetki tuleb kindlasti ette ka sel ajal kui reaalselt peaks hakkama tagama esmaabi. Selleks meid ju koolitataksegi, et olla julgem. Kui näed abivajajat, siis on vaja kindlasti sekkuda! Olla kannatanu jaoks olemas, anda endast kõik. Lihtsalt teha kõne häirekeskusesse ja lahkuda abivajaja kõrvalt ei ole kohane. Pigem ikka ole olemas, sest sinu kohalolek võib päästa kellegi elu. On abi osutamine siis suur või väike. Kohale saabuv kiirabi ja kannatanud tänavad sind julge tegutsemise eest.

 

Teineteise peal harjutasime erinevaid haava sidumisvõtteid. Kuidas kasutada ja millal kasutada ¾gutti? Nii me siis tõmbasime ¾gutirihma pingule, mis tõi esile pikad „ai-ai„ hüüded. Ei julge mõeldagi, mis valu tekitab reaalselt pingule tõmmatud ¾gutt kannatanul. Oli hea teda saada, kuidas paremini ja kiiremini sidemerull sõrmede vahel liigub. Selleks, et haav oleks kindlalt kinni, on sellegi jaoks oma kindel reegel.

 

Olulised teadmised tulid elupäästva esmaabi praktilises osas. Ei istunud keegi grupitöös käed rüpes. Kõige raskem on elustamise juures vaja hoida ühtlast tempot. Nali naljaks, aga parim rütmi hoidmise muusika on: „Queen’i“ „Another One Bites the Dust”. Nii mõnelegi naisele sai selle laulu rütmi toetuseks kõrvale koputada, samas lugedes kolmekümneni ja siis kaks hingatamist. Kaks minutit tundub lühike aeg. Need samad kaks minutit tempos elustada võrdub korraliku trennina. Nähes väsimuse märke, tegime vahetusi. Seda kõike ikka selleks, et oskaks praktikas seda ülevõtmist korralikult teostada. Elustamine on kindlasti, mida võiks osata iga inimene. Meiegi saime harjutada mitmeid, mitmeid kordi nukul. Olgugi et puhusime eluvaimu sisse nukule, oli kõik õpitu rõõmu valmistav. Päris elus inimest elule aidates… Suurim rõõm!

 

Olen enam kui kindel, et meditsiini baasväljaõppe kaks sisutihedat päeva täitsid kõik ootused. Tunned, et vajad veel teadmisi ja oskusi, siis tea, et Naiskodukaitse võimaldab alati mooduleid uuesti läbida. Täname instruktoreid õpetamast!  

 

Võtan kokku meie ringkonna teise baasväljaõppe mooduli ,kasutades selleks Eesti filmiklassikat. „Teil on julgust, pealehakkamist, aga miks ka mitte noorus, usk endasse! Tubli! Kui raskeks läheb, toetame! Igatahes

Lääne ringkonnas viidi läbi baasväljaõppe esmaabi moodul
Epileptik sai esmaabi. Foto: Svetlana Aug
Lääne ringkonnas viidi läbi baasväljaõppe esmaabi moodul
Väike grimm enne kannatanu mängimist. Foto: Svetlana Aug
Lääne ringkonnas viidi läbi baasväljaõppe esmaabi moodul
Võõrkeha rangluus. Foto: Svetlana Aug
Lääne ringkonnas viidi läbi baasväljaõppe esmaabi moodul
Elusatmine. Foto: Svetlana Aug
Lääne ringkonnas viidi läbi baasväljaõppe esmaabi moodul
Peahaavaga instruktor Maret. Foto: Svetlana Aug
Lääne ringkonnas viidi läbi baasväljaõppe esmaabi moodul
Teadvusekaotanud kannatanule esmaabiandmine. Foto: Svetlana Aug
Lääne ringkonnas viidi läbi baasväljaõppe esmaabi moodul
Võõrkeha hingamisteedes. Foto: Svetlana Aug

FastLion CMS

Lääne ringkonnas viidi läbi

Lääne ringkonnas viidi läbi

Esitasime naistele küsimuse, mida me ootasime sellelt väljaõppelt? Värskendada kunagi õpitut Läbi mängida reaalseid olukordi Meie ringkond on kasvanud. Uutele liikmetele on vaja tagada baasväljaõpe, mida varem, seda parem. Sügise esimese päeva õhtul kogunesid 26 särasilmset Lääne ringkonna naist Haapsalu Spordikeskusesse. Nagu me teame on vajalik eelnevalt õppida, lugeda materjali, teha enda jaoks vajalikke märkmeid ning lõpuks sooritada positiivse protsendiga test Iliases.

Lääne ringkonnas viidi läbi baasväljaõppe esmaabi moodul

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse