Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Igal pool toimub midagi, aktiivne liige on alati ära! Igal pool toimub midagi, "Igal pool toimub midagi, aktiivne liige on alati ära!" Nii reageeris üks osaleja meeskonnatööd tehes. Vastab tõele, nii see Naiskodukaitses ongi. Kui oled lubanud, siis lähed… Pikalt planeeritud juhtide õppepäev Lääne ringkonnas sai 11. septembril teoks. Foto: Maret Kollin ← Eelmine Öös on asju 2022 Järgmine → Lääne ringkonnas viidi läbi baasväljaõppe esmaabi moodul Igal pool toimub midagi, aktiivne liige on alati ära!

Igal pool toimub midagi, aktiivne liige on alati ära!

Maret Kollin ja Veronika Isberg 13. sept. 2022

"Igal pool toimub midagi, aktiivne liige on alati ära!" Nii reageeris üks osaleja meeskonnatööd tehes. Vastab tõele, nii see Naiskodukaitses ongi. Kui oled lubanud, siis lähed… Pikalt planeeritud juhtide õppepäev Lääne ringkonnas sai 11.septembril teoks.

Juhtide õppepäeva tõmbas käima Diana. Kes me oleme, meie juhid? Naiskodukaitses juhid vahetuvad rotatsioonis. Nii ka meie ringkonnas on naisi, kellega pole silmast-silma kohtunud. Nii saimegi mõnusas vestlusringis teada kui kaua on oldud vabatahtlik, milliseid juhirolle on täidetud ja hetkel täitmas. Iga juht sai endale väikse positiivse sõnumiga ruutpaberi „ Mis aitab sinu tassi täita Naiskodukaitses?“ ja värvilised kleepsu mummud. Oli võimalus oma tehtud tassi täitmised ruutpaberil ära märkida. Nii vahva oli näha, kuidas naised kirkaid rohekaid mummusid kleepisid

Igal pool toimub midagi, aktiivne liige on alati ära!
Kuidas Sina täidad oma tassi? Foto: Maret Kollin
Igal pool toimub midagi, aktiivne liige on alati ära!
Leia oma oks! Foto: Maret Kollin

Naiskodukaitses algab kõik väljaõppest. See teema on muidugi kauaaegsele tegevliikmele ja juhile iganenud teema. Kõige suurema ülevaate juhiks– ja väljaõppe võimalustest Naiskodukaitses said uued juhid meie ringkonnas. Maret joonistas tahvlile kasvupuu, mille kõrvale ta oma näiteid juurde tõi. Kasvupuu on kõigile üks, selle okstel ronides on igaühel, aga oma valitud tee. See teebki organisatsiooni kuuluvuse nii põnevaks. Kes valib välitoitlustamise, kes avalikud suhted, kes panustab noortesse- võimalusi jagub igale maitsele. Leia aeg, lisa juurde priske tahe ja kõik on võimalik! Ausalt, kõik on võimalik! „Saame olla vaid rõõmsad, et vabatahtlikke koolitatakse. Hinda inimesi, kellega teed koostööd! Hinda ja usu endasse nii on sulle kõik uksed vabatahtliku juhina valla. Astu neisse! Unista suurelt, väga suurelt! Riigikaitsesse panustamine oma pere kõrvalt on rohkemat, kui kulla hinnaga. Väärtusta end!“ Selle julgustava  lausega lõpetas Maret oma tunni.

Peale lõunat sukeldusid juhid eluliste situatsioonide lahendamistesse. Julia ja Lilia jagasid juhid meeskonnatööks gruppidesse. Lauale liuglesid spikrid. Kuidas? Kellele? Miks? Mis on takistuseks ja mismoodi on võimalik oma meeskonnaga jõuda soovitud tulemuseni? Oli kuulda vaikset jutuvadinat ja vahvli söömise krõbinat. Meeskonnatöö said grupid ettekanda, eks ikka selleks, et teisetel oleks hea kuulda tehtut, õppida ja vajadusel täiendada. Ilmselt nii mõnigi koostatud plaan saab õpitust edasiarendust just värskemate juhtide seas. 

Igal pool toimub midagi, aktiivne liige on alati ära!
Töö gruppides :). Foto: Veronika Isberg

Instruktor Svetaga vaatasime otsa järgmise aasta tegevusplaanile. Millised õppepäevad ja väljakutsed ootavad meid ees üle–eestiliselt? Mida huvitavat teevad jaoskonnad ja erialagrupid ning kes on sihtgrupiks? Heitsime pilgu ka selle aasta viimaste kuude kohustustesse. Vaadates tegevusplaani, siis ees on ootamas veel palju-palju väljaõpet ja üritusi. Neisse saab igaüks meist õla alla panna, osaleda ning panustada aja ning oskustega. Haara ainult võimalusest kinni!

 

Instruktor tutvustas eeltäidetud tegevusvaldkondade tabelit, mis vajab uuendamist tegevliikmete poolt, kes soovivad valida veel või ainult koha mõnes erialagrupis. Viimaste aastatega on Naiskodukaitses palju muutunud ja seepärast on teema vajalik ning kordamine tuleb ainult kasuks.

Igal pool toimub midagi, aktiivne liige on alati ära!
Tunne ennast ja oma kaaslast. Foto: Maret Kollin

Esinaine Veronika ulatas kõigile kommi ja paberi, mille said kõik voltida pabertopsiks. See on justkui märgiks, et naiskodukaitsja on leidlik. Pabertops koos kommiga sobitub kindlasti ühe võimalusena, kuidas saad sina oma tassi täita Naiskodukaitses. Põhirõhk: komm teeb suu magusaks ja meele rõõmsaks. Järgmisena aitas Veronika naistel avastada oma temperamenditüüpi ja kutsus kaasa mõtlema, kui hästi tunned iseennast ja kaaslast. Ta oli selleks vedanud korraliku „pesunööri“ tahvli eest läbi. Toolil istusid tegelased multifilmidest. Põnevus kasvas. Algas individuaalne töö. Kes ma siis olen? Notsu? Tiiger? Või hoopiski Jänes? Vedanud pliiatsiga järge sobivasse kasti, teinud ruutudesse märke, lüües kokku numbreid- selgus siis tõde. Tegelikult ei olnudki tegemist Notsu, Tiigri ega Jänesega, vaid iseendaga. Nemad seal toolil istumas vaid meie rõõmustamiseks.

Kuigi päev oli pikk, ei tahtnud ühisel koduteel teemad lõppeda. See ongi innustus ja inspiratsioon, mida saab ühistelt kokkusaamistelt Naiskodukaitses tasuta ja vabatahtlikult õppides ja õpetades. Riigikaitsesse panustamine oma pere kõrvalt on rohkemat, kui kulla hinnaga. Väärtusta end! Sea eesmärgid, liigu nende suunas ja näeme ükskord taas ühel ilusal õppepäeval Lääne ringkonnas! Nüüd võta taas komm ja tee suu magusaks ning meel rõõmsaks

Igal pool toimub midagi, aktiivne liige on alati ära!
Täidame oma topsi rõõmu ja hea meelega. Foto: Maret Kollin
← Eelmine
Öös on asju 2022

FastLion CMS

Igal pool toimub midagi,

Igal pool toimub midagi,

Juhtide õppepäeva tõmbas käima Diana Kes me oleme, meie juhid? Naiskodukaitses juhid vahetuvad rotatsioonis "Igal pool toimub midagi, aktiivne liige on alati ära!" Nii reageeris üks osaleja meeskonnatööd tehes. Vastab tõele, nii see Naiskodukaitses ongi. Kui oled lubanud, siis lähed… Pikalt planeeritud juhtide õppepäev Lääne ringkonnas sai 11.septembril teoks.

Igal pool toimub midagi, aktiivne liige on alati ära!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse